Salianji: Basha “ngriu” për të marrë përgjegjësi, ai sakrifikoi duke qëndruar në krye të PD pas humbjes

Sekretari për aksionin qytetar në Partinë Demokratike dhe deputeti Ervin Salianji deklarosi se Basha sakrifikoi duke qëndruar në krye të Partisë Demokratike pas humbjes.

I ftuar në emisionin “Fol me mua, fol me ata” të gazetarit Enkel Demi në TVSH Salianji tha se Partia Demokratike humbi zgjedhjet sepse u blenë votat megjithatë nuk përjashtoi edhe gabimet e PD.

Ndërsa ngrirjen e funskioneve të Bashës në krye të PD, Salianji e cilësoi si marrje të përgjegjësive nga kryedemokrati.

Salianji deklaroi se Partia Socialiste i ka vjedhur votat për të ardhur në pushtet. Ndërsa shtoi se mbështetës të PD janë kërcënuar që të mos votojnë të djathtën.

Ai gjithashtu tha se PD i ka denoncuar këto raste të vjedhjeve që janë kryer para datës së zgjdhjeve dhe jo gjatë votimit.

“Fushata ka qene e decentralizuar secili nga ne kemi bërë denoncime gjatë ditës së zgjedhjeve. Kemi denoncuar me emër e mbiemër ata që kanë blerë votat. Ne e kemi denoncuar dhe kemi faktuar vjedhjet. Mënyra si vidheshin votat në 2001 nuk është e njëjtë. Atëherë vidhej në Qendra Votimi, aty dhe ku numëroheshin. Votat tani nuk vidhen më në komision dhe gjatë numërimit. Tani u merren kartat e identitetit. Janë kërcënuar dhe dhunuar mbështetës të PD, kemi bërë denoncime në polici. Ne kemi pasur info për vjedhjen e kartave të identitetit ndaj kërkuam votim e numërim elektronik. Rama ka kërcënuar prandaj fitoi”, deklaroi Salianji.

Salianji theksoi se Rama s’iu përmbajt marrëveshjes ndërsa vuri theksin tek roli i ministrave teknikë në denoncimin e vjedhjes së votave.

“Ne patëm ministrat teknikë, por jo drejtorët. Ata bënë ç’është e mundur që votat të mos vidheshin. Njëra nga palët në marrëveshje shpërdoroi besimin. Rama s’iu përmbajt marrëveshjes”, u shpreh ai.

Ditët e qëndrimit në çadër, Salianji i cilësoi si sukses duke thënë se u rrit ndërgjegjësimi i publikut për rrezikun e vjedhjes së zgjedhjeve.

Sa i përket të ardhmes së Partisë Demokratike, ai tha se kjo forcë ka nevojë për ripërtëritje dhe duhet të ketë një sjellje të re ndaj elektoratit, ndërsa përjashtoi mundësinë e një bashkëpunimi të mëtjeshëm PD-PS.

“Ne do ta rrëzojmë Ramën me protestë, me çadrën rrëzuam gjysmën e qeverisë”, nënvizoi Salianji duke u shprehur besimplotë për rikthimin e fitores së PD.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Salianji: Basha “ngriu” për të marrë përgjegjësi, ai sakrifikoi duke qëndruar në krye të PD pas humbjes”

 1. Vlonjati 12 says:

  Si mund t’ia japesh mikrofonin ketij idioti e te te prrallis lloj-lloj mbroçkullash.
  Keta jane nje kategori bythelepiresish qe per karrige mund te shesin edhe nenen e babaem e tyre.
  Mos nxirrni me figura te tilla se na hapet barkun

 2. Aron says:

  Ky djalë do bëjë shumë përpara. Është kaq i pafytyrë dhe hipokrit, sa nuk besoj se ka të dytë. E bënë të bardhën të zezë me kaq lehtësi sa edhe një prestigjiator apo xhongler do mbetej i habitur.

 3. Shqipo says:

  O bo bo sa rende eshte ky. Sa i qarte duket shkaterrimi i PD-se nga keta pallat.

 4. bedec says:

  Ky.njeri.nuk.ka.shtyll.kurrizore.bene
  pjese.ne.familjen.butak.ligavec.

 5. Fatosi-kosove says:

  Ik ore majmun qe ha buke,shko merr ndonje presh ne goje dhe del e pllat si gomar se luli eshe shpetimtari i juaj,kete do ta besojme apsi me dashje je radhitur ne qader kriminale edhe pse i ri ne moshe,edhe aps gjithe ketyre poshtersive te lulit paska akoma njerez qe hane buke e jo banane qe thone se luli beri mire,kurse Rama vjedhi votat,po ne Ruzhdie kush i vjedhi votat o majmun qe ha buke,po ne lazarat kush fitoi,mos Rama edhe atje pagoi qe ju te fitoni ne republiken e droges qe komandohat nga ju dhe ti!

 6. Alidemsi vjeter says:

  Imagjinoni cfare ndodh ,fshatari i Lozhanit,qe nuk mori as votat e komunes se vet, eshte “drejtues per aksionin qytetar”.Dhe ju habiteni per “pallen” qe neser do te jete deputet.Pritni se nuk keni pare gje akoma……….

 7. spartaku says:

  Te shkrete e pd-ke,u ngeli vetem nje fjale ne goje “u vodhen votat”.Si puna e priftit.Bathe-bathe vetem nje koqe.Votat nuk jane vjedhur fare nga ps-te.Ato jane shpifje te drejtueseve te pd-ke qe e thon nga frika,dhe duan te justifikohen ndaj elektoratit te tyre,duke e mashtruar.Pd-ke humbi paster per faj te saj,se, eshte nje parti radikale,kerkon lufte dhe destabilitet dhe pike.Por populli nuk ka besim te pd-ke,se po i mashtron,po i heq zverr prej hunde,po i genjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *