Elis Bakaj, midis Izraelit dhe Shkëndijës

Elis Bakaj është një nga emrat më cilësor të kampionatit shqiptar, që për momentin gjendet i lirë dhe pa skuadër.

Ish-sulmuesi i Vllaznisë në gjysmën e edicionit të kaluar, po shikon mundësinë e aktivizimit në kampionatet e huaja. 30-vjecari pas bisedimeve me Flamurtari-n ku nuk arriti marrëveshjen dhe me disa skuadra në Rumani, ka nisur bisedimet për t’u transferuar në kampionatin izraelit.

Burime për “Sport News” bëjnë të ditur se janë 3 ekipe të interesuara për shërbimet e Elis Bakaj-t, që pas aventurës në Kroaci gjysmën e parë të sezonit të shkuar kërkon sërish të provojë veten në një tjetër kampionat.

Megjithatë interesimi për ish-sulmuesin e Partizani-t, Dinamo-s dhe Tirana-s vjen edhe nga Shkëndija e Tetovës, e cila këtë vit synon të ulë nga froni Vardarin e Shkupit.

Tek kuqezinjtë tetovar Bakaj pritet t’i bashkohet një tjetër futbollisti që ka luajtur më parë me Tiranën, Olsi Teqja, i cili u bashkua me kuqezinjtë gjatë kësaj vere. E ardhmja e Elisit shihet larg Kategorisë Superiore, me vetë futbollistin që duhet të zgjedhë midis ofertave të ardhura në adresë të tij.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *