Shpërthen Topalli dhe i kujton Makbethin: Basha sot mblodhi listën e tij klienteliste familjare, ai fallsifikoi pjesëmarrjes e 22 Korrikut

Ish kryetarja e parlamentit Jozefina Topalli ka reaguar pas mbledhjes që Lulzim Basha bëri me grupin e ri parlametar të PD-së.

Përmes një postimi në facebook Topalli thotë se Basha sot mblodhi listën e tij klienteliste dhe familjare me shpresë se pas kësaj do shpëtojë nga ankthi i manipulimit dhe fallsifikimit të pjesëmarrjes të 22 Korrikut dhe rezultatit katastrofal me minus 230 mijë vota të 25 Qershorit.

Postimi i plotë i Topallit:

Moj kohe , rend me shpejt se tmerri im.”

Sot kur ,KQZ miratoi me 7:0 rezultatin perfundimtar te 25 qershorit , ku e majta ka me shume se 2 fishin e votave te Listes Basha,

Kryetari i delegjitimuar nga 22 Korriku dhe i shkarkuar me humbjen katastrofale te 25 Qershorit, nuk din as te fshehe më urrejtjen e eger te tij ndaj grupit parlamentar, grup qe beri opoziten me te forte kundra krimit ne Parlament e luften me te fuqishme kundra droges si politike shteterore te Edi Rames .

Urrejtja kundra grupit te deputeteve, qe bojkotoi nje vit Kuvendin ne nje sakrifice gati unike , eshte e vetmja gje e pakamufluar nga Lulzim Basha, qe thote se s ka flirtim me Edi Ramen .. por eshte ne qeveri me te.

Ai sot, 4 dite pas veteshkrirjes , duke rendur kunder arsyes,ne kundershtim me Kushtetuten, ne dhunim te cdo norme morale dhe etike, jo vetem qe nuk e njeh me as ligjerisht grupin parlamentar te PD, por ne nje gjest te paprecedent, nuk i durohet te prese edhe nje muaj , sic e do rasti e rregulli, kur mbaron mandati i legjislatures aktuale.

Ky qe nuk mblidhte grupin parlamentar kur e detyronte statuti, kur e kerkonte koha dhe deputetet qe thirrnin me shqetesim qe te mos conte PD drejt gremines( sic ndodhi ne fakt sic e paralajmeruam) , sot mbledh listen e tij klienteliste familiare me shprese se pa kesaj do shpetoje nga ankthi i manipulimit dhe fallsifikimit te pjesemarrjes te 22 Korrikut dhe rezultatit katastrofal me minus 230 mije vota te 25 Qershorit.

Krejt si Makbethi , kur flet me vete e përshpërit:

” Moj kohe , rend me shpejt se tmerri im.”

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Shpërthen Topalli dhe i kujton Makbethin: Basha sot mblodhi listën e tij klienteliste familjare, ai fallsifikoi pjesëmarrjes e 22 Korrikut”

 1. Xen deledashi says:

  Kokat hengshi çerdhe kriminelësh

 2. MAJLINDA BREGASI says:

  HEHEHE, JOZI, E KE KAPUR KEQ ME EDIN, POR GENJESHTRAT E TUA ALLA BERISHE-GOJE-HALE, NUK PINE UJE ME NDER SHQIPTARET. SHQIPTARET QESHIN E TALLEN ME JU O BASHKEPUNETORE DHE BASHKEKRIMINELE TE SALI BERISHES, QESHIN E TALLEN ME PD SHPK QE PO TRETET SI C E MERITON. NDAJ NESE JE NE RREGULL ME DREJTESINE, (ATE DO TA SHOHE VETTINGU), MBYLLE HALENE SE KOHA JUAJ PORDHI. LYL IDIOTI DO VAZHDOJE SHKATERRIMIN E PEDE-SE, (LUM SI NE QE NUK KA GJE NE DORE, PUSHTET SEPSE DO SHKATERRONTE SHQIPERINE), DERI NE FUND DHE TI O JOZI NUK KE C’BEN ME… PLAS PO TE DUASH.

 3. zhelezfin e ke qa ashtu sic po qan karriken dhe milionat qe fitove nga ajo karrike.

 4. Koba says:

  Zhozi te Hengert Tenja
  Te keqen e ke MRENA
  Sali krimineli A Sali Gerdeci
  gjer ne rreze ua Ngeci
  Po pse kujton se te tana keto veprime
  i ben Lulka me mendjen e Tij
  Jo Moj Xhane Jo dhe JO
  Pa i dhene Pshurjen e Tij
  Nuk leviz Lulka NJE MIZE

 5. Maya says:

  Po mbylle moj tu mbyllte haleja se ma ke gojen hale e kaluar hales ! Ja ku po ua them une :- ju keni bere aq zullume sa populli ju neverit , ju i jeni ne hak ketij populli te urte e te mencur , ndaj ju largoi me vote ….. Ti je femra me e paedukate me e ndyre .. Fatkqeqesi qe ishe pjese e atij parlamenti dhe shyqyr qe sje me ! Populli ka nevoj per njerez te pergatitur , per njerez me dinjitet e karakter , jo kerma si puna juaj qe nxirr nga goja vec neveri , urrejtje e mllef ! Ti zhele ! Ik moj zhele ! Te nxori lul berisha per zhelesh ????

 6. Gjoni.Shkoder says:

  Jozi ka shperthy kahere.
  Bile mu me duket se ka kene e shperthyeme gjithmone.

 7. fieraku NGA ferrasi says:

  Koba
  Thuj Ca dush
  Vetem hiqe ate pseudonimin e mushkaxhiut me mustaqe
  Qe mbylli grun e Leninit ne cmendine.

 8. shkodrani demokrat says:

  Jozefina Topalli duhet patjeter te na sqaroje se si eshte e mundur qe ne fillimet e levizjeve antikomuniste ne qytetin e shkodres qe ne Janar te viti 1989 asnje pjestare i familjese farefisit saje me mbiemrin Coba nuk kane qene fare prezent apo aktive.Po kjo pyetje qendron edhe per bashkeshortin e saje Tonin Topalli nga familja apo farefisi i tije nuk kane marre pjese fare ne levizjet antikomuniste ne qytetin e shkodres.Nga frika apo nga qe kane qene bashkepunetore te sigurimit(Desinjatorja).Katoliku demokrat

 9. shkodrani demokrat says:

  Aman merreni ate karrigen e Zhelefines nga parlamenti e conja ne shpi se mbajeni mend ajo ka per bere vetevrasje.Akoma delirantja mendon se shqiptaren nuk kane pune tjeter vec me lexu marrinat e saja.Ajo nuk mesoj akoma me fole shqip.Thote pUlitika e jo pOlitika.

 10. shkodrani demokrat says:

  Sinqerisht dhe miqesisht do ti keshilloja Zhelefines qe te shkonte urgjentisht mbrapa Ambasades se Vatikanit ne Tirane(rruga e Durresit)gjendet Misioni i Motrave te nene Terezes te cilat me dashamiresi shperndajne ilace falas per te semure menderisht si Zhelefina Sakati.shko Zhelefin e do sherohesh.

 11. spartaku says:

  Lulezim Basha eshte te rença mos u vrafsha.Bukuroshi nuk eshte per te drejtuar parti se nuk ka aftesi.Eshte i trashe si zeri tij fallso i trashe.

 12. Koba says:

  O Ti Nga Ferrasi.Ai Mushkaxhiu duhet sot te rregulloje zaberhanet e Politikes Shqiptare.Me thuaj NJE qe eshte i Mire!!!.Shikoju Vilat dhe pronat ,apo kontot Bankare.Te vena me “Djerse” nga grabitjet apo shperdorimet.Cfare u la Ai Mushkaxhiu femijeve te Tij???.Shiko filmat per TE.Ai nuk i linte kurre Like Floririn President ,Apo Sali Kriminelin te Shinte.Apo Edi Ramen qe te bente Sehir mbi gjithe keto prapesira.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *