VIDEO/ Vrasja e 31 vjeçarit, arrestohen dy personat e shpallur në kërkim, ishin fshehur në ferra

Policia e Sarandës ka arrestuar edhe dy personat e dyshuar që ishin shpalluar në kërkim në lidhje me vrasjes e të riut në Borsh, Përparim Bega.

Për kapjen e autorëve të dyshuar u përfshinë 30 forca policie. Një nga tre të dyshuarit u arrestua në banesën e tij pak çaste pas vrasjes, ndërsa dy të tjerët u kapën në një zonë të pyllëzuar, ku edhe fshiheshin, në fshatin e Kudhës.

Si rezultat i reagimit të menjëhershëm dhe angazhimit maksimal të të gjitha strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në bashkëpunim dhe me FNSH-në, është bërë e mundur që brenda pak orëve të kapen edhe dy shtetasit e tjerë të dyshuar si autorë të ngjarjes së ndodhur më datë 26.07.2017, rreth orës 00:40 në fshatin Borsh dhe konkretisht:

– Thanas Hodo, 26 vjeç, banues në Borsh.

– Xhonatan Muço, 20 vjeç, banues në Vlorë.

Autori tjetër i dyshuar Ronaldo Shehu, 19 vjeç, banues në Vlorë, është arrestuar në flagrancë nga policia, pak minuta pasi ka ndodhur ngjarja.

Borsh-Sarandë.Finalizohet operacioni për kapjen e autorëve të konfliktit të ndodhur në Borsh të Sarandës.Në operacion u përfshinë 30 forca policore, konkretisht:Dy grupe të FNSH-së, forca nga Komisariati i Policisë Sarandë, Stacioni i Policisë Himarë dhe nga Drejtoria Vendore e Policisë VlorëSi rezultat i operacionit, ku u rrethua gjithë zona, u kapën dy autorët e tjerë të dyshuar të konfliktit me pasojë vdekjen e një shtetasi.Operacioni në pyllin e fshatit Kudhës.Si rezultat i reagimit të menjëhershëm dhe angazhimit maksimal të të gjitha strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në bashkëpunim dhe me FNSH-në, është bërë e mundur që brenda pak orëve të kapen edhe dy shtetasit e tjerë të dyshuar si autorë të ngjarjes së ndodhur më datë 26.07.2017, rreth orës 00:40 në fshatin Borsh dhe konkretisht:- Th. H, 26 vjeç, banues në Borsh.- Xh. M, 20 vjeç, banues në Vlorë.Autori tjetër i dyshuar R. Sh, 19 vjeç, banues në Vlorë, është arrestuar në flagrancë nga policia, pak minuta pasi ka ndodhur ngjarja.Policia vijon punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Publié par Policia e Shtetit sur mercredi 26 juillet 2017

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “VIDEO/ Vrasja e 31 vjeçarit, arrestohen dy personat e shpallur në kërkim, ishin fshehur në ferra”

 1. Tutu says:

  Vetem kanuni i Lek Dukagjinit e zgjidh kete situate…vetegjyqesia eshte e vetmja zgjidhje…drejtesia ne Shqiperi eshte nje merkato si ajo e fahatareve…sidimos tani qe kemi nje president qe e ka perdhosur vete drejtesine…

 2. Pasword says:

  He “maloke” muti.

  1. vjeshta says:

   …gjysmëopinga do ti quaja ose labë=hajdutë
   Malokët të shkulin dhëmballën e shëndoshë !
   Arje ka lindur trimëria.

 3. fieraku4u says:

  PROBLEMI NUK ESHTE TEK POLICIA, SE KETA E BEJNE PUNEN ME SE MIRE. PROBLEMI ESHTE TEK GJYQESORI. PAS 2 VITESH MAKSIMUMI, KETA VRASES DALIN PRAPE XHIRO PAZARIT. DHE VRASIN, NJERIUN E RADHES.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *