Berisha i shqetësuar për rritjen e çmimit të ujit: Vende të tjera e garantojnë falas ujin, naftën e japin me çmime simbolike

Sali Berisha ka komentuar rritjen e çmimit të ujit në kryeqytet duke hequr një paralele mes Shqipërisë dhe vendeve të tjera që janë të pasura me ujë.

Ish-kryeministri thotë i shqetësuar se në këto shtetet nuk paguhet për ujin dhe ai ofrohet falas.

Sipas informacioneve të tij, edhe nafta në këto vende ka një çmim të pa përfillshëm duke e konsideruar atë si simbolik.

Berisha shkruan se Shqiperia është një ndër vendet më të pasura me ujera në Europë.

Megjithatë duhet thënë se gjatë qeverisjes “Berisha” uji nuk ka qenë aspak i lirë dhe as mund të imagjinohej për t’u ofruar falas.

“Rritja e madhe, deri ne dyfishim, e çmimit te ujit, nje akt i papergjegjshem ne kufinjte e nje krimi!

Edi Rama dhe Lal Plehu arriten me blerje dhe manipulime te dyfishojne tarifat baze dhe te rrisin ndjeshem çmimin e meter kubit te ujit per familjaret, rritje dhe me te medha u parashikuan per bizneset.

Ky eshte nje akt i papergjegjshem dhe, per pasojat e tij, edhe kriminal.
Me keto çmime, dhjetra mijera familje do mendojne mire para se te bejne dushe apo te lajne mjedisin ku jetojne, duke u bere keshtu objekt semundjesh infektive dhe te tjera nga me te ndryshmet.

Te besh nje veprim te tille kur Shqiperia eshte nje nder vendet me te pasura me ujera ne Europe, dhe kur liqeni i Bovilles ka sasi uji shume me te medha se sa nevojat e Tiranes, perseri ben nje akt te papergjegjshem.

Vende te pasura ne uje si Austria, garantojne furnizimin falas me uje te pishem rubineti per mbare qytetaret e vete. Te tjera vende qe e kane ujin me bollek apo prodhime te tjera si nafta, ua ofrojne qytetareve te tyre me çmime simbolike. Por Edi dhe Lal Plehu duhet ti vjedhin dhe rrjepin me çdo gje qytetaret e ketij vendi! sb”

REMOTE_ADDR:[]

35 komente në “Berisha i shqetësuar për rritjen e çmimit të ujit: Vende të tjera e garantojnë falas ujin, naftën e japin me çmime simbolike”

 1. AMY says:

  Por ti mor plak kriminel, pse e rrite cmimin e ujit 2 here gjate 8 viteve te qeverisjes tende ??? e rrite me shume se dyfishin, dhe po ashtu edhe cmimin e naftes e rrite, dhe mbeten ato cmime, dhe pa bere asnje investim ne rrjetet e ujrave dhe pse fitove aq shume !!! dhe tani ske asnje moral te flasesh ti per rritje uji apo nafte ? ku ke pare ti per uje pa para ?? apo ne vicidol eshte pa para ?!!! atje po eshte ,

  1. jona says:

   o sale ste beson me njeri se na e fute me ate rrugen e kombit,peshqesh nga ty e kemi,do ta mbajme ne kurris tere jeten deri sa ta paguajme,na del dhe na flet per cmimin e ujit zotrote

   1. kujtesa says:

    Sikur ky qen plak mos te kishte qene ne krye te vendit per 13 vjet,edhe mund te mos ta rrihje me shkop.
    Por te flasi keshtu,ky duhet marre me shpulla dhe mos ti japesh as kohe te mendohet.

  2. spartaku says:

   Po ti more maskara Berish,pse nuk e bere ujin falas? Po tani qe e ka Rama dhe veliaj,thua falas.Ik zhduku,maskara,felliqesire,se nuk ke goje te flasesh ti,se je krimineli nr.1. os dil me ne televizion,se na prish syt,na vjen per te vejell.

  3. Kujtimi says:

   Kjo kafshe vetem mashtron
   Berisha eshte GOMAR
   Pse nuk e beri ujin pa lek kur ishte larkqofti kryeminister
   Pse naten nuk e dhe me cmime simbolike
   Pse ja dhe SERBIT Naten
   Berisha eshte GOMAR mashtrus genjeshtar
   HAJDUT nxiri parat e vjedhur

  4. j says:

   Mos e ka fjalen per fshatin e vet ku uji mbushet ne perrua.
   Ne ate rast paguhet vetem shtama,jo uji.

 2. Cuni i Tirones says:

  Per here te pare bashkohem me ty, Sale !

  1. Ben says:

   Cuni Tirones-une jam lindur e rritur ne Tirane, por jetoj ne Kanada qe eshte vendi me pasurite ujore me te madhe ne bote dhe ketu, ujin e paguajme si frengu pulen. Saliu nuk e can trapin per juve, por ben si gjithmone politike te qelbur.
   Sa per benxinen, ajo eshte e lire ne vendet qe jane prodhueset me te medha ne bote te karburanteve. Qe te kesh nje ide se sa kushton benxina ne bote shiko linkun e meposhtem:
   http://oilprice.com/Energy/Oil-Prices/Top-10-Countries-With-The-Cheapest-And-Most-Expensive-Gas.html

  2. Cuni Vicidolit says:

   Ti ke qen gjithmon bir besnik i Saliut!

 3. neseba says:

  Ku ka ujë falas, or rrip!

 4. llakallaka says:

  As te degjon e as te beson me njeri….na flet sikur ke ardhur nga hena e sot e pe Shqiperine per here te pare.

 5. Meta ik says:

  O Berish hajvani, kur ishe ne pushtet e ke shkerrdhye popullin me rritje dritash dhe uji, tani na ben virgjereshen ne opozite ha ha ha.

  1. mirel says:

   Meqe e rropi popullin Berisha tani i takoka Rames ta beje kete?

 6. Azio says:

  Pse genjen o felliqesire.
  Kush ai vend qe qytetaret nuk paguajne per ujin?
  Po ai vend qe sipas teje cmimi I naftes qenka simbolik?
  Ne qe jetojme jashte Shqiperise,navjen ne maje te hundes kur paguajme ujin ose mbushim makinat me karburant.
  Mashtrues,kriminel,bastard.Koha jote mbaroi dhe ti drejt dyerve te dhomave me numer 313.

 7. Vlonjati says:

  Mos u merrni kot me kete felliqesire,ky di vetem te zhgerryhet ne balt dhe lluce si derr

 8. Niku says:

  Problem uji ka edhe Roma sot dhe jo me Tirana! Kjo nuk eshte politike o Sal plaku!

 9. Tirana says:

  Ik more i poshter ,mor shpifaraq! Ne cilin vend nuk paguhet uje ? Po ti mor sharlatan ,kur ishe ne pushtet nuk e rrite cmimin e ujit ? A nuk vuante populli per piken e ujit? Po a ke pak turp,mor i poshter ! Vazhdoni me kete gjuhe se drejt eleminimit jeni . Po e beni si puna e dembelit qe thoshte : “ohoooooo sa te vijzjarri te une,kushedi c’behet” Edhe Ju po u vjen ngordhje si parti. Vazhdoni me kete gjuhe se mire beni per te majten.

 10. seli says:

  Ke.te.drejt.o.vlonjat.

 11. vera e nxehte says:

  O i çmendur Sali! Me thuaj nje vend ne Europe qe e ka falas çmimin e ujit, ma thuaj se une kam 25 vjet qe jetoj ne Europe dhe s’kam pare te jete falas, por paguaj çdo muaj. Shqiptaret e mençur dhe te ndershem duhet ta shperfillin kete monster qe flet pas berihajt. Dhe jo vetem kete: por edhe ata qe nuk degjojne arsyetimin qe u be dje ne keshillin bashkiak nga Veliaj. Po eshte e vertete qe uje ka 24 ore, por jo falas, Sali kerma. Ate kerkon te beje dhe Veliaj qe ti dhe Lulezimi nuk e bete kurre. Kush i mbushitaracat me boljer? Mos valle une? Prandaj mbylle buçen dhe kerko te shkosh vete ne burg per ato qe ke bere qe mbase te falen ca vite e te mos vdesesh atje.

 12. Ylli says:

  O Sale ti e din sa respekt kam per ty ,por dele nuk jam.Ne pushtet ishe 8 vite rresht ,nuk paguan fatura jo se uji ishte falas ,dhe TI nuk e bere falas ,thjesht tolerove.Mire bere por nuk ka faj Edi + Eri .Dyshja e famshme dhe cmimin do ta rrisin dhe faturat do ti mbledhin dhe votat prap do ti marrin.
  Rri shtrember Sale por fol drejt.E ka thene i ndjeri Pjeter Arbnori….keta nuk jane socialista ,keta jane specialista.

 13. Be x says:

  Une ne Austri jetoj dhe paguaj Cdo muaj Eigensinn Sali!

 14. Vlora 9 says:

  Nastradini i koheve moderne. Nje njeri i zi. I zi si zifti. Fatkeqesia shekullore e shqiptareve. Njeriu me rekordet me kriminale ne keqberjen ndaj shqiptareve

 15. Den says:

  Mos e ka fjalen per viçidolin ky?
  Atje eshte uji falas dhe nafta me çmim simbolik,sepse atje gomaret punojne pa nafte dhe kur vjen ndonje gomar si ky e japin naften çmim simbolik per t’i ngushulluar qe po u kthehet ne gjirin e tyre gomari qe u ka degraduar racen

 16. "BOHOTINA" says:

  Si ka mundes te na kete drejtuar ky ? Te jete kaq idjot ? Uji, nafta dhe gazi sikur te te dalin ne mes te kulles ti merr shteti per ti perdorur per tere komunitetin. Çfare brockullis kot. Jam dy veta dhe nga 500 leke ma bere 2000 leke. kur ishe ti. Tani duhen nje thes me dokumente te paguaj aq sa duhet.
  Po energjine e muajit maj 2013, nje muaj para zgjedhjeve e di sa ma prure o tipik budalla, 13.000 leke. Kam kater vjet qe nuk kalon 4000 leke. Tu deshen shume para fushate e megjithate e hengre preshin.

 17. 456 says:

  PSE se bere falas kur e pate qeverine ti per 8 vjet ,,,plehre e kombit,,,,,pis njeri,,/

 18. Idno says:

  Pa shikoni pa shkoni doli SALA po vazhdon e po mashtron mu si dhe dhelpra sepse bishtin as kush s’ja sja ka pre o sa keq qe vazhdon te jet mbi dhe ketij koken duhet tja kishin pre.!

 19. Pd + lsi = ps says:

  O berish o yll bote o flori 24 karat o ty te ka zili gjith bota, lumsi ne qe te kemi pat e te kemi , o vdeksh ti per ne o zot .

 20. Galileo says:

  Po ky koqja, as google nuk di me e perdor, qe te lexoje se uji ne austri nuk eshte falas??? Mjere shqiperia nga kush eshte qeverisur!!

 21. joni says:

  Ca osht ky idjot O Mero po pse e boton kete kafsh mo

 22. "NAIVI" says:

  Po ti pse nuk veproje keshtu , kur qeverise vendin per 8 vite ,
  more bandit i UDB-se ?! Cdo dite po behesh edhe me lolo
  ne syte e popullit !

 23. spartaku says:

  O Sali pyka! Ne asnje vend te botes nuk eshte uji falas.Por ti si koqe kandari qe je,te ha goja mut gjithmon. Eh i mjeri ti,qe ne 25 qershor te ra hunda ne mut.

 24. alphade says:

  Si qiri jam tretut, jam gjalle e nuk kam vdekur !!! Idem Sali Afendikoi !
  Rendesi t’i tregoje botes se kjo kerrme politike ende eshte gjalle e nuk
  ka ngordhur per te ze zen e shqiptareve . Ende mungon nje Avni Rustem
  per kete tradhetar te kombit shqiptar , ,,!!

 25. Jimi says:

  Sa ishe ti ne pushtet more gomar plak, qe te dyja i kishim falas, tani qe ne pushtet erdhen keta, na u ben me lek!?

 26. Konti Sbalta says:

  Ne fjalorin e gjuhes shqipe kane shteruar te gjitha shprehjet e uleta , apo te rruges , tashti shume nga keta te rrjeteve sociale po shfletojne fjaloret e gjuheve te huaja per te pasuruar fjalorin e rruges me te vetmin qellim qe te gjejne se cila prej tyre te pershtatet ty sali.E shikon se sa po i mundon ti more “udheheqes i madh” bashkeqytetaret e tu , te cilet duan te zbukurojne me shprehjet te tilla te pa degjuara e te pa para ndonjihere ne vendin tone . Kurseua te pakten kete mundim atyre.

 27. doktori says:

  O Berish,po si nuk te skuqet lekura e surratit kur flet gomarlleqe,per hir te opozitarit inatci…! Po ku jane ato vende qe e japin ujin falas mor hajvan,po eshte kapitalizem mor hajvan….Me cfare para do punoj ujesjellesi mor ibret! BoooooBo Po behemi dhe goje piste me kete plak qe po rrjedh nga dita ne dite…@!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *