Kryemadhi: Kryetarit të shkrirë të PD i kujtoj paaftësinë e tij për furnizimin me ujë të Tiranës, i kishte mundësitë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar lidhur me vendimin që mori dje Këshilli Bashkiak përritjen e çmimit të ujit si dhe i është përgjigjiur kreut të PD-së Basha i cila tha se LSI u bë pjesë e pazareve të Ramës.

Përmes një mesazhi në facebook Kryemadhi  thotë se e lexoi me keqardhje reagimin e kryetarit të shkrirë të PD-së.

Më tej ajo i kujton Bashës paaftësinë e tij për të menaxhuar furnizimin me ujë kur ishte kryetar bashkie kur i kishte të gjitha mundësite.

Gjithashtu Kryemadhi i thotë Bashës se këshilltaret e tij dje qëndruan në sallë për të votuar listat me emrat e tyre, që përfitojnë nga kreditë e buta.

REAGIMI I KRYEMADHIT

Vendimi i këshilltarëve të LSI për çmimin e ujit dhe ndërtimin e shkollave në Tiranë ishte qëndrimi dinjitoz i një force politike, që jo vetëm bën opozitë, por është rreshtuar haptas në mbrojtje të interesave të qytetarëve.

Me keqardhje lexova reagimin e kryetarit të shkrirë të PD dhe me duhet t’i kujtoj së pari paaftësinë e tij për të menaxhuar furnizimin me ujë kur ishte kryetar bashkie dhe i kishte të gjitha mundësite. Së dyti, dua ti them zotit Basha se këshilltaret e tij dje qëndruan në sallë për të votuar listat me emrat e tyre, që përfitojnë nga kreditë e buta.

Dhe ky është një fakt që nuk mund të fshihet, madje as të manipulojë blerjen që iu bë dy keshilltarëve të LSI, prej të cilëve ne u distancuam. Sepse qendrimi i LSI nuk mund tê blihet me asnjë çmim. Sa për qëndrimin opozitar, zoti Basha harron shumë shpejt që ai dhe kryeministri ishin për javë të tëra xhelatët ndaj LSI.

Me mbështetjen e tij dhe të bashkëpunëtorit të tij të afërt Edi Ramës, u persekutuan dhe pushuan nga puna me dhjetëra anetarë dhe mbështetës të LSI. Ndaj të kërkosh sot të bësh opozitë kur ende nuk ke deklaruar qartë se me se u blenë votat e 25 qershorit është thjesht një lojë meskine për të fshehur të vërtetat e mëdha.

LSI është e qartë dhe e vendosur në qëndrimin e saj kundër çdo përpjekje apo akti që dëmton qytetarët shqiptarë, pa asnjë kompromis apo pazar politik që gatuhet në zyrat e kryeministrit. Kështu që është në nderin e PD të bashkohet me vullnetin tonë ose të mbetet peng i një marrëveshjeje të dyshimtë, shkatërruese e zgjedhjeve dhe e votës së shqiptarëve.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Kryemadhi: Kryetarit të shkrirë të PD i kujtoj paaftësinë e tij për furnizimin me ujë të Tiranës, i kishte mundësitë”

 1. demo says:

  Te lumte Mona,ja nxive surratin,Lulit qe qesh!Ty te ka Iliri dibrane,per te mbrojtur partine edhe nga Rama,edhe nga Luli.

 2. Xboom says:

  Pse mor KRYEMADHI e jo KOKMADHI.
  KRYE e thomi ne kendej ju shypnidisat e janullës andej nga shypnistani i thoni KOKE.
  Ti ndrroni emrin me një herë, te mos mendojnë se nga neve eshtë.
  Veni KOKMADHI o KOKDHMA apo edhe KOKSHURRA.

 3. fieraku NGA ferrasi says:

  Moj ai eshte i ngriten eshte i shkrire
  Ti pse votove pro
  Po laje m me sh me ato gjoja dy kerkes
  Le qe ti è ke thene vet te Ylli Rakipi
  I hiqni ju oligarket ti heqim dhe ne.
  Meqe ketu i ke te perbashket me veline i votove
  Skam voti kurre per te majten
  Po’ Rama paska pase te drejte per ju.
  Ti the do bej opozite ku e ke opozite
  Tasto pare qe tu dha e tregove veten

 4. Briklona says:

  Po rri , moj balena blu, nuk po e ve ne thonjeza, se je vertet e tille!
  Ju s’keni as turp, as nder!
  Mere me qetesi dhe dashuri, oj ” zonja e pare,, apo do te dukesh e papare!
  I rrini m…. siper se i del era dhe qelbni dynjane, ti dhe lsi-istat e tu, oj Monike, grua pa kripe !

 5. spartaku says:

  LSI-ja eshte nje parti bythelevizur,e hajduteve dhe e imoraleve.Edi Rames dhe ps-te t’i marin te keqen.

 6. sqepi says:

  Kjo.i.bene.te.gjitha.se.ka.keq….
  do.te.beje.shtet.lesh.e.li.mjer.ti
  shqiperi.

 7. Beso says:

  Sa shpejt u shitet o kryemodh 😜? Sic duket filloi shperberja e partise se familjes tende. Shume shpejt ju shkaterroi edi si parti vetem nje muaj pas zgjedhjeve dhe filluan tu ikin njerezit. Imagjinoje pas kater vjetesh ata njerez qe ju i dhate pushtet dhe parate tona do jua bejne daljen qysh ne gjashte muajt e pare te opozites se nuk jane mesuar pa pushtet. Ty te ngelet te jesh nja nje vit first lady derisa leshelija juaj te marre shkelmin perfundmitar nga ps dhe shqiptaret. Rip lesheli ☃️

 8. Niku says:

  Kush flet per blerja votash. Ky eshte kulmi. Njerzit e LSI jane akoma ne burg se u kapen me canta me para si ne Korce ose Shkoder dhe akuzon te tjeret. Kjo burri i Ilirit ska moral.

 9. I drejti says:

  Kur do shpetojme nga kjo baxhelle, kryetare e ndermarrjes LIKE SHPK, simbol i vjedhjes dhe mashtrimit. Vaj medet se ne dore te kujt ka mbetur opozita e leshit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *