Vasili: Çorba e gëlltitur në 18 maj nga PD dhe Basha, vazhdon të villet përditë

Ish kreu i LSI për disa javë Petrit Vasili ka reagur lidhur me rritjen e çmimit të ujit në kryeqytet si dhe me deklaratën e Bashës ku thoshte se LSI u bë pjesë e pazareve të Ramës duke votuar këtë vendim në këshillin Bashkiak.

Përmes një postimi në facebook Vasili shprehet se …”Marrëveshja e turpit” e 18 majit, Basha-Rama, që shkatërroi zgjedhjet e 25 qershorit, vazhdoi edhe dje në bashkinë e Tiranës”.

Më tej Vasli akuzon PD se në të vërtetë shkoi në këshill Bashkiak edhe pse tha se nuk do merrete pjesë, pasi sipat tij,  u shit për kreditë e shtëpive të miqve e klientëve dhe legjitimoi rritjen e çmimit të ujit dhe koncesionit të shkollave.

Postimi i plotë i Vasili

“Marrëveshja e turpit” e 18 majit, Basha-Rama, që shkatërroi zgjedhjet e 25 qershorit, vazhdoi edhe dje në bashkinë e Tiranës.

PD tundi dynjanë se gjoja nuk do të shkonte në mbledhje të këshillit bashkiak, ndërsa në realitet shkoi, sepse u shit për kreditë e shtëpive të miqve e klientëve dhe legjitimoi rritjen e çmimit të ujit dhe koncesionit të shkollave.

Çorba e gëlltitur në 18 maj nga PD dhe Basha, vazhdon të villet përditë duke dëmtuar rëndë interesat e qytetarëve të thjeshtë, siç u bë bashkëfajtore në blerjen dhe vjedhjen e votës edhe në 25 qershor.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Vasili: Çorba e gëlltitur në 18 maj nga PD dhe Basha, vazhdon të villet përditë”

 1. linda bregu says:

  bjei titi bjeri se lyli osht cun mami hahahaha

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Ke hak
   O Tit Vasili
   T’u dalësh atyre kundër
   Ke hak
   O Tit Servili
   O kryetari
   më jetë/dritë shkurtër!

 2. mireli n says:

  O letyre e LSI-se nuk te vjen turp kur thua mareveshja e turpit. Po ju na cate trapin me Qeverine e Besimit. Ju do te linit mandatet e ministrave biles shkuat me tej deri te dorezimi i mandatit te Presidentit. Si nuk te vjene turp o faqezi. Po Monka te perdori si gelbaze. Tani je bere tellall ti me ate lyrashin Luan Rama. Do beni ju opozite,ju te LSI se jeni turpi i Kombit. Kete dekorate meritoni dhe asgje me shume. U ngeli sharra ne gozhde tani te gjithe jeni bere si kope qenesh vetem hame, hame…..

 3. Franci says:

  Tit Vasili do te mbahesh mend si politikani lolo i familjes mafioze.

 4. Roland says:

  Po nuk tregove ku te qihet gruaja , nuk te beson njeri……o femijqir..o pithmoter…. o kriminel i pidhit .o cupqir

 5. ishim me nje te marre ne parlament , dr. sali berisha, u beme me dy , shtohet dr. petrit vasili. dy rrumpalle, dy budalle, dy debil ,njeri berishe e tjetri vasil. lum shqiperia per keta ve cile. o petrit te degjova edhe dje, kur dhe mendimin e ‘ndritur’ per te mos harxhuar per fasada. hajde mendje hajde. sipas teje te leme shqiperine pleher sic e la berish e sic le ti spitalet e shendetesine. o rrumpalla nr. 2, duke lene shqiperine sic mendon ti e berisha ,a shtohet turizmi. meta, monika, saliu me femije a I kane zbukuruar shtepite e tyre. po ti kur te vjen miku si te duket te ta gjeje shtepine si hale si spitalet e kohes tende e te kohes se marshallit. sa here flet ti me moniken ngjani me diskutantet ne mbledjet e fronti te lagjes kur me urdher te parties demaskoheshin ‘armiqet e parties para se te niseshin me kamion per ne internim naten. pika o vasli, o dabil.

 6. O njeri dy muajsh ! Me mire mos dil fare ne shesh,pa le qe te flasesh. Ti duhet te ishe larguar me kohe nga ajo parti. Te bene si lolo. Nuk te besuan as dy muaj,pavarsisht se quheshe kryetar,po te postuan nga fushata. Te larguan se ishe i pavlefshem dhe i hapi rrugen gruas se tij ,ku si qellim eshte pasja ne dore te partise nga Iliri. Edhe Monika eshte formale si puna e Nishanit president. Po nuk e le partine nipi im ,or jo se ikin ato…….. hemore ato verdhushkat me kaposh…….

Lini një Përgjigje te mireli n Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *