Vasili “këshillon” Ramën: Të lerë dëgjesat e gallatës dhe të qeverisë vendin

Ish kreu i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me punimet që po bëhen në jug të vendit gjatë sezonit turistik.

Përmes një statusi në Facebook Vasili shprehet që…”  Në kulmin e sezonit turistik në rrugën Vlorë-Himarë prishen ndërtime pa leje në Dhërmi, hapet rruga për të futur kabllot optike dhe u krijohet kaos dhe vështirësi pa fund mijëra qytetarëve që shkojnë me pushime”.

Më tej Vasili i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të lërë dëgjesat publike dhe të qeverisë vendin.

Gjithashtu kreu i grupit parlametar të LSI e quan sharlatanizëm qeveritar, sipas tij këtë trajtim  të papërgjegjshëm të sezonit turistik.

Statusi i Vasilit

Në kulmin e sezonit turistik në rrugën Vlorë-Himarë prishen ndërtime pa leje në Dhërmi, hapet rruga për të futur kabllot optike dhe u krijohet kaos dhe vështirësi pa fund mijëra qytetarëve që shkojnë me pushime.

Kryeministri të lerë dëgjesat e gallatës dhe të qeverisë vendin.

Ky trajtim i papërgjegjshëm i sezonit turistik është sharlatanizëm qeveritar.

Gjithë viti nuk i doli qeverisë dhe e la rrëmujën për tani që t’jua prishë edhe ato pak ditë pushime shqiptarëve.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Vasili “këshillon” Ramën: Të lerë dëgjesat e gallatës dhe të qeverisë vendin”

 1. Adriatik says:

  Vasili ka fcb.po c’te duhet more kungull po ti sje per asnjegje, dhe kryeter partie u bere dhe per nje muaj te hoqen.

 2. vanesa says:

  Vaso o trim, largoj ministrat dhe drejtoret e agjencieve te LSI qe te qeversi Rama, apo nje dore ne revani dhe nje ne bakllava do akoma more damlla.

 3. genci says:

  Ore pall po ku ke pare ndonje kryeminister te ketij vendi,qe te punoj si Edi Rama! Ti je nje leshko ,qe se ke shokun!

 4. spartaku says:

  Ti Petri Vasili,nuk ke pse i jep ment Edi Rames,por me mire shiko punen tende.Se çfare do bej Rame, dhe si do qeverise,e di vete ai,ti shiko Moniken.Asaj mund t’i japesh ment,megjithese ti, nuk ke ment per vehete.

 5. Tomorri says:

  Po ty nuk te pyesin ne fshatin tend kerkon ti japesh mend te tjereve.o burre karagjos…

 6. Mere shtruar petja vasili,sepse iliri ta vari kemboren per disa dite dhe bertiste “petja kryeminister” dhe pastaj ta futi se ti ishe shume i vjeter per te drejtuar partine e hajduteve dhe imagjino te drejtoje shtetin.

 7. monika says:

  o titi, po ok ore bajge

 8. BORA says:

  ..Ju, nuk jeni ne qeveri,keshtu qe Rama do te pergjigjet vete per veprimet e tij,mire apo keq..,perse duhet t’ju degjoje Ju,kur para votimeve nuk i hapet telefonin…dhe s’duhet te degjoje ata qe duhet,VOTUESIT??…tani kartoni Juaj do te mare vlere nepermjet seriozitetit me te cilin do te trajtoni problemet,se sa per sarkazma..kartoni ,kthehet ne leter pa vlere..
  ..qeverine do ta godasim jo per qefmbetje personale,por neqoftese nuk kontribuon ne riaftesimin e ketij populli te ç’aktivizuar tashme ,pa besim,pa interes,pasi politikat deri tani kane qene 7-nga vija per popullin..nje nga dhija per ju….shpresoj ta gjesh vendin qe te takon per te folur dhe te m,os harrosh ,qe qeverine e ka dikush tjeter….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *