Basha aksion të ri sulmesh kundër qeverisë: Dëmi i shkaktuar nga Rama është 600 mln euro, shembulli i abuzimit me detyrën

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ashtu siç kishte paralajmëruar ka nisur një aksion të ri sulmesh ndaj qeverisë Rama.

Kreu i opozitës thotë se i vetmi qëllim i Edi Ramës është grabitja e parave dhe pasurive të vendit.

Ai ka shkruar se rarporti i  KLSH-së tregon që dëmi ekonomik i shkaktuar nga keqqeverisja dhe abuzimi vetëm në dogana, tatime dhe tendera është afro 600 milionë euro.

Statusi i plotë

 Raporti i sapo bërë publik i Kontrollit të Lartë të Shtetit shpjegon në detaje se dëmi ekonomik i shkaktuar nga keqqeverisja dhe abuzimi vetëm në dogana, tatime dhe tendera është afro 600 milionë euro.

Është tjetër tregues skandaloz i një qeverisje qëllimi i vetëm i së cilës është grabitja e parave dhe pasurive të vendit.

Në shfaqjen e tij tragji-komike Edi Rama është duke bredhur në Shqipëri për t’ju kërkuar njerëzve të denoncojnë ata që abuzojnë me detyrën.

Nëse e ka seriozisht le të marrë raportin e KLSH-së dhe të pushojë dhe ndjekë penalisht drejtuesit e doganave, tatimeve dhe prokurimeve, dhe ministrat e funksionarët e tjerë publikë që kanë shkaktuar këto dëme.

Por kjo nuk ka për të ndodhur, sepse në fakt Edi Rama është vetë shembulli dhe kampioni i abuzimit me detyrën dhe pasuritë publike për interesat e tij dhe klientëve të tij.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Basha aksion të ri sulmesh kundër qeverisë: Dëmi i shkaktuar nga Rama është 600 mln euro, shembulli i abuzimit me detyrën”

 1. vlonjati says:

  me siguri,Ky e ka fjalen per 600 miljon euro te rruges se kombit

  1. Kujtimi says:

   Basha Berisha jan kryehajdute jan vrases ne bulevard jan vrases ne Gerdec

   1. Grigor says:

    Basha dhe Berisha Jane shembulli me i perkryer I njerezve qe nuk do mbushen kurre me mend.

 2. SHQIPERI ETNIKE says:

  o Mute Bashovici:O KURVE SERBE…Ti na Tregone neve se kush eshte HAJDUTI??????TI????Hajduti i 230miljon ne Rrugen e Kombit???????
  tI QE NA nDERTOJE PALLATE NE VLORE NE MESE TE DETIT????ME PARATE E KUJTE:Apo me “Parate” qe fitove si “Student i Dalluar” ne Hollande??Apo me Parate qe te dha UDB-ja Serbe si “Inxhinjer” i saj i Zellshem…!!!!!!!!!!!IK O SPIUN I NDYRE…te q…..fha …Gruan…Motren dhe c´te ka Nxjerre Pragu i Bastardeve..dhe Kurvave…..Beje DETYRAT E SHTEPISE NJE HERE…dhe pyet VETEN ::A TE NJOHIN PER KRYETAR PD-istet ???nje Plumbe ne Lule moj “Lule” eshte pak per ty…lol

 3. lulholandezi says:

  Na thuaj kur do futesh ne cader me monika sihanuk kryemadhin qe te shpetojm nga edi rama.

 4. Llustra aga says:

  Ky njeri perfundimisht eshte i pafytyre
  Mjere PD ne dore te kujt ka rene
  Do e coje poshte e me poshte
  Eshte e kote ,nuk frymezon dot askend

 5. loku says:

  Ujet.e.te.gjithe.lumenjve.nuk.i.lajne
  pislleqet.e.ketij.njeriu.te.pa.fyture.
  vjedhjet.vtasjet.shitje.te.detit….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *