Rama rrëfen sekretin se çfarë i ka thënë Ruçi pas zgjedhjeve dhe borxhin ndaj…!

Kryeministri Edi Rama, ka rrëfyer nga qyteti i Fierit se çfarë i ka thënë deputeti Gramoz Ruçi, pasi në këtë qytet arritën që të merrni 10 mandate nga zgjedhjet e 25 qershorit.

“Dhe e fundit që kam është se ne kemi marrë në Fier një rezultat që na vendos në një borxh shumë të madh. Faktikisht nga kjo fushatë ne kemi dalë me borxhe, kemi dalë me borxhe gjithandej.

Edhe në Fier me një borxh shumë të madh. Fieri nuk është çështje e një qyteti është çështje që lidhet me ekonominë shqiptare.

Dhe Gramozi tani dhe pse ky nuk ka qejf që t’i them unë gjërat kur jemi vetëm, por unë i them dhe dëgjoj kritikat mbrapa, por nuk ka problem.

Ky me tha “bravo, shumë bravo, ti si deputet i Vlorës që bere aq shumë për Vlorën, por tani si deputet i Fierit që më kërkove të vij me 9 dhe të erdha me 10”, sepse unë i thoja hajde ti të paktën dhe lërë 10 se 10 është larg.

Mirë, mirë më thoshte ky. Pra duhet që të marrë të njëjtën pamje, pamjen e të ardhmes”, tha Rama në turin e dëgjesave me qytetarët.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Rama rrëfen sekretin se çfarë i ka thënë Ruçi pas zgjedhjeve dhe borxhin ndaj…!”

 1. Soli says:

  Ruci,pinjolli i fundit i nje fare te ndyre

  1. Po.Po says:

   Nuk ndreqet asgje , me te perbaltur dhe urryer , o primitivi Soli ! Ne se ke vertet tru ,
   vraje trurin , vere ne pune , perndryshe do te mbetesh bageti ! A nuk e sheh ti , qe
   eshte nje popull i tere qe mendon ndryshe nga te vjellat qe ti nxjerr nga goja ?! Ulu
   dhe fole e mendo me kembe ne toke , e jo me preshin e Tritan Shehut pas !

   1. Lili says:

    Nje populli i tere? Vetem fele ligjit famekeq qe ne bashkpunim me berishen e vunen ne jete e ku edhe me as nje cerek te votave fitojsh te gjithe votat edhe te atyre qe nuk te kane votuar… pra nuk eshte nje populli i tere qe ju ka votuar po horrleqet e bashkpunimi per te keqen e Shqiperise,gje qe e bashkon mire kete kaste grabitcare,…

 2. luli says:

  Pordhe me rigon.Po flet Enveri per Sillon.Talluni se keni gjet budallej.Akoma ben politike Gramoz surrat dhe shpirt QENI.O burra te hikim nga ky vend se sigurimsat nuk do na lene te na qeshi buza kurre.

  1. Lugati says:

   o nuk bohet gjaku uje o lugat o nipi spiro kolekes

   1. kodra pas bregut says:

    Ai nipi i Spiro Kolekes do te ngjallet Lugat o Lugat .
    Dale , dale , nuk keni pare gje akoma .
    Kurse Ruci eshte Lule e Fisit qe do u shtyp ju Mizat e Lisit o Lugat o bark- thate .

  2. €piriiiiii says:

   Pordh me Rigon. Gjak me Ujë ose pa uje Fieri po Ndryshon shumë edhe për mir. Ne 1 të ardhme Jo te Larget Fieri do të jete qytet i banushëm se deri tani ka qene i pa banudhëm.

 3. XheJ eN Bi says:

  Në fakt, nuk mora vesh gjë se çfarë tha Gramoz Ruçi.
  Me 10 hiq 10 ,ose më saktë , le 10 se 10 është larg.Duhet deshifruar.

 4. vera e nxehte says:

  Komentuesve pa pike edukate dhe respekti ju uroj mendje te mbare, se e kane derguar me sherbim. Fatkeqesi me kete moshe qe ka rene kaq poshte, kujtojne se edukata dhe respekti jane breke dhe mund ti heqesh kur te duash, ndersa per plaçkat qe jane brenda mund ti japish dhe me qira, konçension ose dhe falas. Pika, por pika, ajo semundje dhe jo pika qe e perfundon.

 5. Rraçkapurri says:

  Nuk keni pare gje akoma. Udhetim te mbare ne rrugen drejt europes. PS e tregoi veten qe ska nevoje per te tjere sepse edhe ata qe ishin te deshperuar ja dhane voten tamam. Vetem kjo do te na dergoje ne Europe. Udhetim te sukseshen drejt saj.

 6. Lili says:

  Pazar mafioze qenka kryetarleku i Parlamentit n’albanistan.. bjemi 10 te jap postin?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *