Rama rrëfen sekretin se çfarë i ka thënë Ruçi pas zgjedhjeve dhe borxhin ndaj…!

Kryeministri Edi Rama, ka rrëfyer nga qyteti i Fierit se çfarë i ka thënë deputeti Gramoz Ruçi, pasi në këtë qytet arritën që të merrni 10 mandate nga zgjedhjet e 25 qershorit.

“Dhe e fundit që kam është se ne kemi marrë në Fier një rezultat që na vendos në një borxh shumë të madh. Faktikisht nga kjo fushatë ne kemi dalë me borxhe, kemi dalë me borxhe gjithandej.

Edhe në Fier me një borxh shumë të madh. Fieri nuk është çështje e një qyteti është çështje që lidhet me ekonominë shqiptare.

Dhe Gramozi tani dhe pse ky nuk ka qejf që t’i them unë gjërat kur jemi vetëm, por unë i them dhe dëgjoj kritikat mbrapa, por nuk ka problem.

Ky me tha “bravo, shumë bravo, ti si deputet i Vlorës që bere aq shumë për Vlorën, por tani si deputet i Fierit që më kërkove të vij me 9 dhe të erdha me 10”, sepse unë i thoja hajde ti të paktën dhe lërë 10 se 10 është larg.

Mirë, mirë më thoshte ky. Pra duhet që të marrë të njëjtën pamje, pamjen e të ardhmes”, tha Rama në turin e dëgjesave me qytetarët.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...