Sali Berisha i bën analizën 4-vjeçare Ramës: U bë shumë i njohur në Europë…

Sali Berisha ka bërë një shënim sot për Edi Ramën, ku shkruan se në 4 vjet ai u bë i famshëm në Europë për drogën dhe për atletet e bardha.

Edi Rama, piktori dështak, mbylli mandatin e parë duke u bërë vërtet i famshëm por realisht famëzi për Narko-shtetin që ndërtoi këto vite në Shqipëri duke merituar universalisht etiketimin e tij nga mediat më serioze të botës si “Noriega i Europës”. E vërteta është se për Ramën, përdorues dhe addict droge, kjo e fundit nuk është dhe nuk mund të jetë krim por super vlerë.

Prandaj, ai më shpejtësi rriti me 1250 herë sipërfaqen e mbjellë me kanabis në vend. Ngjiti Shqipërinë në vendin e dytë në botë në konsumin e kokainës dhe shndërroi atë në portën kryesorë të vërshimit të heroinës drejt Europës.

Por Rama është bërë vërtetë i famshëm në Europë dhe në botë për përdhosjen e protokollit të takimeve dhe samiteve ndërkombëtare me atletet e tij të bardha.

Protokolli zyrtar, si etiketë shekullore e veprimtarive politike, bilaterale dhe multilaterale ka gjithnjë momentet zyrtare, në të cilat pjesëmarrësit, në respekt të njëri – tjetrit dhe të aktivitetit detyrohen të paraqiten me një veshje zyrtare, dhe momentet e kohës së lirë në të cilat pjesëmarrësit mund të vishen dhe madje edhe ftohen nga mikpritësi që të vishen kazhual.

Edi Rama, duke u vlerësuar nga mediat më serioze në Europë si lideri më pak i rëndësishëm i kontinentit, i kompleksuar keq, zgjodhi atletet për tu bërë i “rëndësishëm”, të paktën qesharak.

Për shkak të atleteve ai u përzu nga fotoja familjare në Podgoricë dhe mashtroi shqiptaret duke u thënë se u largua me shpejtësi për në aeroport sepse helikopteri i tij nuk fluturonte natën, paçka se fotot familjare bëhen fiks menjëherë në fundin e punimeve të samitit dhe zgjasin maksimumi 4-5 minuta.

Nga ana tjetër, Podgorica është gjithsej 2.5 orë nga Tirana me makinë me eskortë. Mirëpo pavarësisht nga avoketërit dhe atlete-lëpirësit e Ramës, ky i fundit e ndjenë thellë përçmimin qe i bëhet në këto samite. Ky përçmim kulmoi pas ndalimit të tij për të marrë pjesë në foton familjare të samitit me raportimin e Neë York Times për këtë samit.

Kështu, kjo gazetë sot, pasi njoftoi zhvillimin e punimeve të Samitit të Podgoricës, samit shumë i rëndësishëm për rajonin, pjesëmarrjen dhe takimet e zëvendëspresidentit të SHBA në këtë samit me pjesëmarrësit e tjerë, për Edi Ramën shkruan vetëm se: “Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, 53 vjeç, ish-artist dhe lojtar basketbolli, u shfaq në takimin e nivelit të lartë me atlete të bardha.”

Me të drejtë mund të lind pyetja se pse Rama e bën veten lolo me atletet e tij në samitet ndërkombëtare?

E vërteta është se Rama, i ngërthyer nga sindromi i fetishit te atleteve, është bërë addict (i varur) ndaj tyre.

Fetishi, si marrosje pas një objekti apo veprimtarie, është një sindrom nga i cili i ngërthyeri nuk çlirohet dot, mundet për vite te tera ose gjithë jetën. Ndaj nuk na mbetet gjë tjetër veçse te urojme që Ramën të mos e zënë fetishe të tjera…!!”, shkruan Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

35 komente në “Sali Berisha i bën analizën 4-vjeçare Ramës: U bë shumë i njohur në Europë…”

 1. Meta ik says:

  Eh mor Berish sa i marr qe me je, lum edhe ato budallejn qe te ndjekin dhe te respektojne perfshi dhe Meten qe te ka pik te dobet.

  1. Hila says:

   O krimineli Sali? A ndjen fare dhimbje per njerezit qe vrve ne bulevard, po ato ne Gerdec? Jo sigurisht ti nuk ndjen , se je i pa njeri, ish spijun e shpifes qe ne femini, njeri pa karakter e fytyre, dhander Serbije po dhe bir kurve e bjak serbi. Po te bej thirrje ban analizat e ADN. Dhe tregoje boterisht sojin tand. Edi e te gjithe te tjeret cfaredo qe te bejne, ti mbetesh kampion per pislleqe, vjedhje e poshtersi krimi.

 2. €piriiiiii says:

  Iko o Plak i Shkërdhyer me 1milion vota. Vdekja Mentale e Politike të ka nxier nga binaret bej gam gam sa te trokasi edhe ajo Natyralja.

 3. Populli says:

  Sic ke shpirtin ashtu ke edhe fjalorin, komplet ndyresire rrugesh

 4. petrit patozi says:

  shkerdhate, shpifes, vrases, kriminel, hajdut…prit e4dhe pak or shkerdhate se burgu te pret…ti me mire vrit veten mos e deno kaq rende te jetosh e te shikosh sukseset e Edi Rames…gjithe shqiptaret e duan, gjithe bota i ka hapur dyert per te…ne 4 vite ka takuar gjithe kokat e politikes boterore
  ka ndryshuar qytete te tera qe ti or mut i le ne meshire te fatit e i grabite deri ne palce…tani rri e veshto susseset e Edit dhe vdis. hahaha!

 5. monika kryevogli says:

  o sali po te verbojne atletet e bardha! po te vjen vdekje pse Edi shkon neper samite dhe ty nuk ta fut ne pordhe me asnje… o kriminel npo plas nga inati…do te te bie atak ne zemer suksesi i Edit…po katunar ngele o sali qeni…ke vjedhur miliarda, e pwerseri ai bariu i dhive ke mbetur, merresh me llafe e me cfare veshin te tjeret…yt kerme e krimbur.

 6. Ky ka per te plas nga inati.
  Ti do mbahesh mend si fshatari i pare qe erdhe me valixhe druri(ose me trast e brekushe)ne qytet dhe u bere persekutori i shqiptareve.

 7. jemin ngushti says:

  ha mut wsali krimineli ha mut e plas.

 8. bobi says:

  Sali munde te keshe te drejte per disa qe thote,se eshte mungese respekti ne radhe te pare qe te paraqitesh me atlete sportive ne takime zyrtate dhe flasim per te parin e vendit. Po o sali nuk e ve pak mendjen se pese e votojne shqiptaret Edin, po se ke kuptuar pp ta them une. Populli shqiptare ka tmerre se mo kthehet pushteti tek ty dhe soje jote se dine qe eshte fundi i shqipwrise ti dhe bishti yte lulushi qe vrate njerez me duare ne xhepa nuk keni shance te merni pushtetin me ne shqipwri, dhe bashke me lsi te beheni nuk keni per te ardhur me ne pushtet. Nga ajo talle trapin Rama se nga momenti qe u zgjothe prape lulushi i siguroje dhe zgjedhjet e ardhshme.

 9. qerosi says:

  o Sali Berishovic, o pervers njeri, o BASTARD qe gjithe epitetet me te ndyra te botes i meriton, thyej qafen e mos shkruaj me ne rrjetet sociale se na vjen per te vjelle kur shikojm surratin tend, surrat vampiri. IK zhduku me gjithsej plehre, kafshe ,kriminel i lindur.

 10. jozefina duma says:

  Sali..mos te keqen…mos, permbahu o kriminel i ndyre, mos mo aman se mezi te kam, mos e lere veten te te bjere tropoze ne tru nga suksesi i Edit, mos lesho me diarre nga goja se po qesh gjithe dynjaja me ty. mos mos mos, kur te them une mos ti e di qe e ke dhjere fare…do vdesesh nga suksesi i Edit, mos….nese vazhdon te nxjerresh diarre nga goja une zotohem qe do te t’a bllokoj gojen. per te miren tende sepse do te te bjere ndonje tropoze ne tru. mendo pak te lesh jetime zenin dhe giten e te na lesh te tereve ne vetem e vetem se te xhnidos e te cmend suksesi i Edit…lere tani me atlete pa atlete ate populli e don me shume se asnje ketu…mos, mooooossss, moooooosssss. mos me bej te qaj tani!

 11. Azio says:

  Po ky monster i ka bere vehtes analize lidhur me krimet e tija duke filluar nga 1997 e der sot.Nuk po ja permend me radhe se te gjithe i dime.Apo per tradhetite ndaj Shqiperise ne ceshtjet e detit e te karburanteve ne ndihme te serberve per te luftuar kosovaret? E tj,tj,tjere….
  Fol njehere per vehte more maskara se sa teduan ty ne europe Shba e gjetke,sa te do ty populli shqiptar i cili pret me padurim denimin tend ne burg te perjetshem.Qelbesire.

 12. timo says:

  I pafëtyri Sali Zagari, me gjithë se u largua nga pushteti me një milion shkelma pas bythe, ka guximimin të flasë për “deshtimet” e Ramës në një kohë kur për herë të dytë u hodh me bythë përpjetë nga Rama. Një njeriu që i ka plasur cipa , që faqia as i skuqet as i nxihet nuk ke ç’ti thuash. Po, për të gjitha krimet që ka bërë kundër shqipërtarëve, mund tI urohet të bëj gati valixhen për tu trasferuar tek shtëpia pa qira. Vetëm këtë meriton ai.

 13. Po ta largosh nga pallati qe banon tek nje lagje tjeter(sallom berishen) me siguri nuk e gjen banesen e tije,shkurt I ka ikur truri edhe ato dy gram qe ka pasur.
  Ike o plak pis qe per cdo dite vetem fjalen droge permend , familjet me kulture,edukate te larta nuk flasin marrezira te tilla ne familje ,gazeta,facbook etj etj.

 14. plepat dhe budallenjte behen te gjate says:

  Lora moj lora qe te ka zene syte realiteti bashke me kta3loqet me lart

 15. Mihali says:

  Kur te shan Beriisha duket qe je ne drejtimin e duhur por shume keq do te ishte te te levdoj Berisha.Levdata e Berishes eshte 100 her me keq se sa helmi I kobres.
  Bota e qyteteruar nuk te shikon nga guna qe ke veshur por nga puna.Punen e RAMES e mbivleresoi populli.
  Por Shpirt ligu nuk behet shpirt mir.Eshte hiqi del me shpirtin.

 16. corapekuqi says:

  Shyqyr qe si thote mendja te3shkoje me tanga estreqe moj korba lore se do na3qesh gjithe bota.
  Edhe karagjozlleqet e ketij3skicofreni kishte mangut shqdperia. Se pak nam kemi.
  Ah moj lore6moj korbe qe je kaq besnike.

 17. XY says:

  Mire mire more kryekriminel pa Dixhital, po Zemin dhe Giten ku do ti lesh.!!! ??? Hak pa mare nuk e lene Haklajt .Po varrin tend dhe te afermeve te tu, a do ti plugojne,Haklajt thua ore !!!??
  Kur e ben shurren ne det, e ke ate ne gjelle , ne kripe. Hajt mos u tut se te mbrojne maloket dixhital.Qelbesire

 18. Sali Derri says:

  o Sal , deri tani Edi ta ka futur gishtin ne b… dy here por heren e dyte me thelle dhe heren e trete do ta fuse akoma me thelle, deri te penjte e zes.

 19. Flet salih haleja says:

  O sali ik e qiu gjekundi mor zhuls zhuls zhuls
  Na solle ne buze te varrit me ato qeverisjet e shpellave te tua dhe rraces tende te qelbur dhe tani qe shteti funksionon me mire se kurre ndonjehere ty te fusin ne burg perpjete te jeteve me gjith Cfar ke e nuk ke mor zhuls ptuuuu rrace kerme

 20. Luli i vocer says:

  Ore corapekuqi , do jesh nje koqe injoranti ti qe ske shokun , per cfare tangash e ke fjalen ??? Ka humbur gje motra jote tangat ???dhe i kerkon ku i ka lene ??? Ore bythelepires , c’gjuhe shkruan or debil , ja u futi te gjatin Edi dhe ju dhemb eee ?? Rini tani e beni gam gam gam si qent e zgjebosur usht ore fare e keqe

 21. Tralala says:

  Monster e vertete.

 22. pokeristi says:

  Pa adrese!!!…
  Shqipetare te ndershem e te kethjellet!Sigurisht qe Edi Rama ka vlerat e veta,te percaktuara sakte nga shefat e kancelarive te Frances,Gjermanise,Italise dhe Angliise.Supervlere e Edit,jane vlerat negative te paraardhesit te tij ne pushtet.

 23. Kopili Serb. says:

  Une tju them te drejten lexoj e kenaqem me komentet, saleh qenin nuk e lexoj kurre.

 24. valentina says:

  Ne pidh te kurves te shkoje Edi Rama neqoftese nuk te shkerdhen pemen e familjes ty o kopili i cetnikut serb vuk karadzic, po cfare kujton ti more malok i peshtire se shqipetaret do urrejne Ramen sepse bon vaki ka mbyllur njerin sy per hashashin ne vend?jo more plak bythqire shqipetaret urrejne kopilin e serbise qe i ka vrare -grabitur-dhe shitur pjese te detit shqipetar grekqirave, Rama asnjehere nuk do urrehet nga shqipetaret prej droges sepse shqiperia eshte nje pike uji ne oqean po te besh krahasim me boten, Edi Rama do te urrehet nga shqipetaret neqoftese mashtron shqipetare dhe nuk te dergon ty o malok i peshtire ne gop te asaj qe te ka dhjere per te gjitha te zezat qe ti o shpellar i ke bere ketij vendi, dhe te jeni te sigurte qe kjo eshte prova e fundit per te gjithe politikanet bythqira qe nuk punojne per shqiperine,POPULLI NUK GRNJEHET ME.

 25. corapekuqi says:

  Tangat po3i ngaterroi do ti ngaterroj me6grate e shpis tate se ju I rrini afer

 26. Faro says:

  I marrsh te ligat Edit, Sali!
  Por:
  Edhe sikur te arrish t’ia marresh, prapseprap nuk do te ndodh te behesh i dobishem.

 27. ATEISTI says:

  Shefi i Bathores , nuk ka bere as edhe nje here analiza ne partine e tij
  te privatizuar edhe pse ka humbur radhazi dhe tani i ka prere shpresat
  per ta rikthyer ndonjehere partine demofashiste ne pushtet ! Si do te mund
  te beje analize per fitimtaret ?! Idjotizmi nuk ka fund !

 28. Lili says:

  Ky bile shkon me atletat e e respektojne te gjithe kurse ti per tu shit si i sukseshme ke paguar edhe per me marr nje pseudo çmim inexistante nga nje mashtruesesi Arsidi edhe je mburr me ate Çmim para shqiptareve

 29. adriatku says:

  O Sali Berisha O Hajduti i Shqiperise,O Vrasesi i Shqiptarve, O Krye Maskarai i Shqiperise,O Njeriu i gjithe te keqiave te atij vendi
  Si mund te flasesh per te tjeret kur vete nuk bere asgje ,por vetem njollose figuren e Shqiptarve per shume vite me radhe
  Si mundet ti te beshe analize per te tjeret kur ti nuk bene dote per familjen tende ,niprit dhe mbesat e tua
  Por Hakmarja e popullit dote jete e shpejte edhe per ty dhe faren tende ,sic u be per Enverin, se edhe ti( Pjella e tij je) e atij sistemi dhe se ate shkolle ke bere
  Or Xhahil i gjithe Xhahilave te atij vendi

 30. alphade says:

  Se kush do te etiketohet si ” Noriega i Ballkanit”, ate do ta tregoje
  SPAK-u ! Mund te jete Edi ,sic thua Ti, apo Ti sebashku me “Like
  Floririn” , sic e ke cilsuar Ti ,presidentin e sapo zgjedhur qe tash
  jeni bere miq zemre .
  Ka gjasa se pas Reformes ne Drejtesi,kur te ikin ” jeniceret ” tuaj
  dhe te vendoset me te vertete standarti i drejtesise ,ju do te gjen-
  dje perbalke drejtesise dhe Drejtesia Shqiptare do te vendose mbi
  bazen e provave se kush eshte ” Noriega i Vertete Shqiptar” !
  Zoti Berisha, pa as me te voglin dyshim ,JU jeni “Noriega Shqipar” !
  Nuk shkojne me pindarikat tuaja ! Jeni i humbur ! Jeni ne grahmat e
  fundit ! Historia nuk do te fale ! Nje mal me krime rendon mbi
  ” Quasi Modon ” e Vicidolit !

 31. Yllson says:

  O Sali legini.
  Ti nuk ke turp me se je marosur dhe je pjerdhur nga trute.
  Shiko sa njerez shkruajne plote urrejtje per ty.
  Ti e uren Edi Rramen sepse te ka fundosur disa here.
  Sa me shume shkruan ti kunder Rrames aq me shume vota merre ai.Kultura jote nuk i vjen Rrames as tek themra e tij.
  Te keshilloj: Mos shkruaj me se u bere gaz i botes dhe po e mbyll jeten me marina me krahu-krahu-krahu.
  Sali or i mare,krimet,poshtersite e tua nuk kane te krahasuar.
  Edhe njehere qofsh i mallkuar ti dhe raca jote qe nuk i jeni ndare kesaj Shqiperie,shkofshit ne djall.

 32. Kameleoni i fundit Sb says:

  sali zgjebja kerma e fundit qe mban ere mut sa here del neper gazeta , ka Akoma shpresa se mund te gjeje perkrahje Te ndonje shpellari sic eshte vete dhe te marre me qafe njerez me djallezite MAKABER qe ky mbart per Popullin Shqipetar
  Mos mbaj shprese o leshterik se Te gjith ata qe votuan Ramen ty te urrejne pa fund madje familjarisht
  Kameleone si ty ska per te pasur me Shqiperia

 33. saher e qit koken nga haleja saleh krimbi , ku e rrasi populli shqiptare ,
  shqiptaret ja vendosin Atletet mbi koke dhe e fundosin perseri ate krimb serbie ,
  ne thellesi te halese Shqiperise .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *