Historia rrënqethëse/ Si e vari veten babai vlonjat në shtëpi, pasi humbi paratë në kazino

Pedagogu nga Vlora, Ilir Metaj, në një status të tijin në FB, tregon se një kryefamiljar i ka dhënë fund jetës së tij në mënyrë tragjike, pasi ka humbur paratë në kazino.

 Sipas Metajt, ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në pallatin ku ai banon. Metaj jep edhe detaje nga tragjedia dhe shkruan se kazinotë mbjellin vetëm plagë sociale.

STATUSI

Dje, ne pallatin ku banoj, ndodhi nje tragjedi.

Nje burre vari veten. Ishte baba i tre femijeve.

Arsyeja ? Ishte zhytur ne borxhe sepse kishte humbur shume ne kumar.

Kazino..aty ku “party” zgjat 24 ore ne 24.

Vertet zgjat shume…

Shpesh here zgjat sa nje jete qe do të shuhet ne mengjes,nen nje litar qe lekundet dhe nje leter e zhubrosur me dy fjalet e fundit: me fal nene, i humba ne kumar… me fal e dashur, i humba ne kumar… me falni te dashur femije, babi humbi në kumar leket e kredise… me fal, ti endrra ime e genjeshtert, te humba ne kumar…

Sot ne mengjes nje grua u gdhi e ve, me tre femije te vegjel per te rritur dhe nje mal me borxhe ne kurriz.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Historia rrënqethëse/ Si e vari veten babai vlonjat në shtëpi, pasi humbi paratë në kazino”

  1. Qifi says:

    Shpirti mut te hengert more plehre. Çfaj kane femijet pae nuk more 2 ton tritol te pkten te vrisje ramen me gjithe çka. Ose te merrje persiper te shisje veshkat pse te beje nje rruge kokaine te pakten ta provoje. Por jooooo zgjodhe rrugen tipike qe vetem nje vlonja r e ben “vret veten si kurve”. Ne esfel vafsh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *