FOTOT/ Shuhet pas dy ditësh zjarri në Gjinar, ja bilanci dramatik që lanë pas vatrat e flakëve në zonën turistike të Elbasanit

Pas rreth 48 orësh është vënë nën kontroll zjarri në Gjinar në të cilin u angazhuan maksimalisht punonjës të zjarrfikëses, ushtria, Administrate e Zonave të Mbrojtura, punonjës të bashkisë dhe qytetarë.

Dhjetëra hektarë pyje me pisha u dogjën ndërsa fillimisht u rrezikuan edhe banesat.

Të gjitha forcat tokësore u përqëndruan në shpëtimin e shtëpive dhe jetëve të njerëzve në një territor të vështirë dhe me kushte atmosferike aspak të favorshme.

Ishte ndërhyrja nga ajri ajo që ndikoi në uljen e intensitetit të flakëve në faqen e malit ndërkohë që puna e sotme nga toka me mjete rrethanore bëri që zjarri të izolohet.

Ekipet vazhdojnë të tregohen të kujdesshme duke qëndruar në vend për të monitoruar situatën pasi ekziston gjithmonë mundësia e riaktivizimit të vatrave, kjo edhe për shkak të temperaturave të larta dhe erës.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/20707855_10208511343296011_1488964036_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/20707855_10208511343296011_1488964036_n.jpg","attachment_id":"744426"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar3.jpg","attachment_id":"743575"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar.jpg","attachment_id":"743574"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar1.jpg","attachment_id":"744432"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar2.jpg","attachment_id":"744433"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar4.jpg","attachment_id":"744435"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar5.jpg","attachment_id":"744436"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar6.jpg","attachment_id":"744437"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar7.jpg","attachment_id":"744438"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar89-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/gjinar89.jpg","attachment_id":"744439"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/20664112_1518412448220959_4741259881503457524_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/20664112_1518412448220959_4741259881503457524_n.jpg","attachment_id":"744430"}]

1 komente në “FOTOT/ Shuhet pas dy ditësh zjarri në Gjinar, ja bilanci dramatik që lanë pas vatrat e flakëve në zonën turistike të Elbasanit”

  1. Toni says:

    Bilanci ishte??? Gazetare pordhe!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *