“Bravo qelbësira, ia dolët të jeni në CNN si piromanë. U nxitët nga çdo tellall i zi politik që e mallkon këtë vend çdo ditë…!”

Deputeti socialist Erjon Braçe është shprehur me tone të ashpra ndaj atyre që u vënë zjarrin pyjeve dhe kullotave dhe për këtë kanë dalë dhe në lajmet e gjigandit amerikan CNN.

Braçe nuk kursen kritikat dhe për politikën që mallkon këtë vend çdo ditë dhe shërben si nxitje për këta piromanë.

“Bravo qelbesira!

Ja dolet te jeni ne CNN si pirromane,

me veprat tuaja!

Shikoni,

ky vend do vijoje te digjet dhe jo prej motit!

Ky vend do vijoj te digjet,

prej cdo qelbesire qe shkrepsen e ka hobi, sport apo argetim;

me keq, e ka shfryrje mendore apo biologjike,

fryre prej cdo gjeje qe jeton apo donte te jetonte dhe se arrin dot;

edhe me keq se kaq,

e ka nxitje nga cdo tellall i zi politik qe e mallkon kete vend cdo dite,

madje uron qe te shkoje keq e me keq;

flake e hi, i zi, e perkthen ai-pirromani!!

Por ky vend, do vijoje te digjet prej mendjes e mendedise:

Une, Ai, Ne, Ata e dogjen, Ti-Shteti e ke per detyre ta shuash!!

Kush e mendon shtetin te tille,

natyrisht zjarr do ndeze e zjarrin si politike do perdore!!”, shkruan Braçe në rrjetin social.

 

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në ““Bravo qelbësira, ia dolët të jeni në CNN si piromanë. U nxitët nga çdo tellall i zi politik që e mallkon këtë vend çdo ditë…!””

 1. mika. says:

  Ç’duan ti bejne me ketij vendi?
  Zi e me zi e pafshin jeten dhe atje ku ju dhemb e ju djeg me shume sidomos atyre qe perdoren.
  Zjarrvenia = me mercenarizmin antishqiptar qe e ka denuar kete vend qysh heret pa jemi kaq, keshtu e ketu ku jemi!!!.

 2. Andreas says:

  Della serie “gjynah kjo qeveri kaq e mire me kete popull kaq te keq”!!! Ik o Braçe, ik o luan facebooku!

  1. Lugati says:

   vetem tu lexu titullin..kuptohet qe eshte artikulli erjon buces…hajde petlla me shumice..kadaif me arra..gam ham gam ham..ik o pusht se na cave k..…..n

   1. Grigor says:

    Kjo thirrje e Erion Braçes mund të perkthehet ndryshe:
    “More maskarenj, qysh more e dogjet ate pyllin we ja kisha premtuar djalit te halles time? Çfare kriminelesh! Edhe nje pyll nuk te lene te privatizosh. Po tani? Çfare t’i them hallës unë?”

    Kjo nuk ka te beje fare me faktin qe Sali Berisha eshte krimineli i ketij vendi. Por Erion Braçe nuk ka asnje te drejte morale dhe fizike te bertasë “kapeni hajdutin”. Hajdutet I ka ne qeveri dhe parti, dhe me hajdutet beri kater vjet aleancë.
    Më vjen keq per njerezit e thjeshte qe presin kaq shume nga procesi Vetting, A thua se Vetting eshte nje magji që do pastroje gjithshka. I pari qe mund ta hajë nga nje proces ideal Vetting eshte vetë Erion Braçe.
    Prandaj Ilir Meta eshte president, prandaj Monika eshte kryetare partie, prandaj Saliu eshte I paprekshem dhe prandaj te fortet behen deputete nga te dy krahet. Sepse “vetingu” i figurave politike dhe administrative nuk ekziston.
    Dhe Erion Braçe bën ham-ham si nje kone qe nuk e pjerdh njeri. Kur nuk e pjerdh as Lulezim Basha merre me mend te tjeret.

  2. hji says:

   pyjet minierat hecet etj po I gllaberon mafia e jo banoret qe jetojne atje dhe bejne shume mire qe I djegin me mire tym e hi msesa ne xhepat e qeneve

 3. Hila says:

  Nje njeri eshte kryesori ne Shqiperi per kso pislleqesh, qe pagun e i organizon, mos u cuditni eshte 100% e vertete. Nese Sali kriminelit nuk i merren paret qe ka vjedh e grabit, pislleqet do jen prezent ne te gjitha sferag e jetes ne shqiperi e tek shqiptaret. Nuk i shkon mendja askujt cfare i shkon ati per te realizu planet e tija e per te nxi te tjeret pard ka miljarda e miljarda qe nuk mbarojne as femijeve te zeni e llape lopes .

 4. adi says:

  Jo more legen nuk e ke vetem per detyre ta shuash
  Detyre te pare e ke mos ta lesh te ndizet.
  Ne nje vend ku 5 barinj i vene zjarin gjithckaje.
  Dhe ky shtet karagjoz nuk ka fuqi as ti parandaloje as ti shuaje as ti arestoje po del me teorite shkencore qe parashikon termetet me fal po duhet te ishe ne cdo stacion te botes per karagjozllek dhe paaftesi.
  3 dite te tera zgjati zjarri ne llogara dhe nuk ishte me shume se nje shkure e pane me mijra pushues nga nga dhermiu dhe nuk e rruajti trapin njeri vetem kur pas nje jave rezikoi parkun e llogarait mire qe ishin avionet e grekeve te felliqur qe e fiken se te ishte per ju e per FB tuaj nuk kishte ngelur peme .

 5. sinan says:

  shko re kopil, u ha meraku se po u dogjen pyjet nuk keni cte prisni me, shko re , misterc

 6. alphade says:

  Saliu i frymezon te gjithe per te djegur Shqiperine !
  Mallkuar qofte brez pas brezi. Ky duhet shuar si race !

 7. perkthyesi says:

  Erjon, i ka ikur koha debateve dhe shfryerjeve ne gazeta! Keni marre votebesimin, dhe tani eshte ne duart tuaja te veproni! Kapini, dhe i dergoni ne qeli, qe te mos e shohin me as driten e diellit as te zjarrit! Rruge tjeter nuk ka!

 8. ali says:

  Po pse ore dhe per zjarret Saliu e ka fajin , po si nuk thate nje here dhe ne nuk jemi kaq te kulluar , shko ore brace bibilushi

  1. Lugati says:

   o plere i keni kap te gjitha..4 +4 qeveri..prape me salen do nA vani karin

  2. Mihali says:

   Ali akoma ke dyshim per kete ,ai ka urdheruar te hidhen shtyllat e tensjonit te larte,ai ka krijuar grupin e tritolit ,ai shkateroi fabrkat dhe uzinat e shqipris. Ai eshte nena e te gjithe te zezave qe i kan ndodhur Shqiperis keto 27 vjet.

 9. alphade says:

  U shofte si race monstra e Vicidolit ! Ky ogurzi sa here
  qe del ne opozite,zi dhe fatkeqesi mbill ne truallin
  shqiptar ! Bandat e dushmanit te Vicidolit kane marre
  cungat e zjarrit dhe i kane vene flaket Shqiperise nga
  Veriu ne Juge ! Frymezuesi dhe nxitesi i keaj gjeme ne
  Shqiperise ka vetem NJE : Ai eshte monstra e Vicidolit !
  Sa me shpejt te izolohet perfundimisht Ai dhe familja e
  tij aq me shpejt do sherohen plaget e Shqiperise qe po
  lengon pergjate 27 vjeteve nga nje njeri OGURZI ,!!

 10. Jak Boston says:

  Ata qe nuk u bene dot faktor me politike po mundohen te behen te tille me ane te zgjarreve.
  Po jo vetem ata. Ata qe kane korurr drogen, qe jane pale me ata qe jane faktore ne politike, po ashtu perdorin zgjarrvenien si rrugen me te shkurter per te mbulluar gjurmet e veprimtarise se tyre te paligjeshme.
  Ti zoteri Brace cfare inisiative ligjore ke marre qe keta gjera mos te ndodhin? ? ?
  Ah harrova ke shkruar ne Facebook bashke me kryetarin tend dhe tani na beni te ndershmit.
  Fajin e ka gjithmone ai qe eshte ne pushtet.
  Keni kater vjet ne pushtet dhe akoma fajesoni te ngordhurit dhe te zgerlaqurit.
  Ju jeni njelloj me zgjarrvenesit per te mos thene dhe me keq.

 11. murat kepa says:

  Edhe ju më mut se Saliu jeni,rracë o poshtër,minj halesh jeni,ç,farë po bëni për katër vjet vetëm vidh e vrit.Racë e poshtër

 12. @autori says:

  Shkruhet “piromania” me nje “r”.. nga pyromania (greqishte e vjeter).
  Edhe pse perpiqet te trashe zerin, duket lehja prej koneje..

 13. hu says:

  pyjet minierat hecet etj po I gelltit mafia e bejne mire qe I djegin me mire tym e hi sesa ne xhepin e qelbesirave

 14. Arber_jugu says:

  Brace kryeqelbesira , formoni qeverrine , mjaft me se na keni care trapin , deshet timonin , ju dhame dhe marshin , krejt makinen , mos doni dhe ju drurin ne sume , si ata para jush ?!!!

 15. Liri says:

  Bjeruni kokes se kur tu dhembe, do futen skutave.

 16. Kush i hidhte ne ere shtyllat e tensionit te larte,kush e perdor dinamitin,kush i ve flaken Shqiperis:jane llumi qe mer urdher nga saliu qe po vdes nga inati ,eshte antishqiptari komunist intrigant sali qe gezohet kur e shikon Shqiperin te digjet dhe a e keni pare sa shume hidherohet kur dikush shkruan mire per vendin tone.
  Ky eshte fatkeqesia e ketij vendi, futeni ne turren e zjarrit qe po djeg Shqiperin.

 17. Selim Rroshi says:

  Ahahahahaha fajin e ka Saliuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 18. WEB says:

  Pyjet po digjen kudo, në Itali, në spanjë, portugali, kaliforni etj, vetëm në shqiperi u vihet nuanca politike. Ti quash debila këta qe ndezin zjarre? Është shumë, ti quash kriminele?eshte pak. Por sa për të tjerat që shkruan janë të sakta, nuk shikoj ndonjë mungesë

 19. :::: says:

  Ti kapim ne Brace se mos ju prishen pushimet ju pusht-e tareve?Viti i 5 qe ju besuam e na keni cuar te themi paskemi qene mire kur ishim keq,vidh e vidh e kurre su ngop politika?Dmth detyra jote fillon e mbaron me statuse ne fb?I LUMI UNE ME CDEGJOJ E I ZIU UNE ME CFARE SHIKOJ VAJTI KJO PUNE O Brace

 20. pylltari says:

  Mor Braceee
  Po kush ta ka fajin qe i le pyjet azat pa njeri e ska me roje.
  Kush ta ka fajin qe shkrive gjithe ndermarjet pyjore.
  Kush ta ka fajin qe ky shteti yr modern ska me vrojtues kunder zjarrit sic ka pasur der para jush
  Kush ta ka fajin qe cdo rreth ka nje punonjes punonjes pyjesh te atashuar ne bashki pa piken e fondeve e kompetences.
  Kush ta ka fajin qe nuk hodhe nje kokker leku per emergjanca te tilla po bere vetem sheshe betoni.
  Kush ta ka fajin qe nuk investove asnje lek ne kete pasuri kombetare.
  Kush ta ka fajin qe cove ne shtepi gjithe specialistet e pyjeve e ta mbushi Teri ministrine me hajdute mjedisi?
  Saliut ti rruani bishtin se keto gjera qe them une ai i kishte e ju i bete cope cope
  Qeveri karagjozesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *