FOTOT/ Korea e Veriut i tregon dhëmbët SHBA-së: Mund t’ju kthejmë në hi në çdo moment

Mijëra oficerë të Koresë së Veriut marshuan në kryeqytetin e vendit, Pheniani, në një paradë për të treguar mbështetjen e tyre ndaj diktatorit Kim Jong-un.

Fotografitë tregojnë linjat e organizuara të burrave nga forcat e armatosura të vendit duke brohoritur dhe duke ngritur grushta gjatë paradës.

Kjo shfaqje vjen një ditë pasi në vend marshuan mijëra civilë, të cilët ashtu si ushtarakët demostruan mbështetjen e tyre të plotë për Kim Jong Un.

Ndërsa këtë mëngjes, agjencia e lajmeve të vendit komunist paralajmëroi Amerikën se sjellja e saj e pakujdeshme mund të të bëjë që  SHBA të kthehet “në hi në çdo moment”.

Kurse SHBA nga ana e saj ka bërë të ditur se diplomacia po përparon në bisedimet e saj që në mënyrë të tillë të shmanget një përplasje e drejpërdrejtë bërthamore midis dy vendeve.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore.jpg","attachment_id":"744816"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43282F5000000578-0-image-a-31_1502433864581-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43282F5000000578-0-image-a-31_1502433864581.jpg","attachment_id":"744815"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore1.jpg","attachment_id":"744817"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore2.jpg","attachment_id":"744818"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore3.jpg","attachment_id":"744819"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore4.jpg","attachment_id":"744820"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore5.jpg","attachment_id":"744821"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore6.jpg","attachment_id":"744822"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore7.jpg","attachment_id":"744823"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore8.jpg","attachment_id":"744824"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore9.jpg","attachment_id":"744825"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kore11.jpg","attachment_id":"744826"}]

11 komente në “FOTOT/ Korea e Veriut i tregon dhëmbët SHBA-së: Mund t’ju kthejmë në hi në çdo moment”

 1. Daja says:

  Amerika ka hall se Seuli eshte vete 50km larg kufirit dhe rraketat mberrojne ne Tokio per 10 minuta, por keta pabuksit i bente hi per 2 jave.

  1. xha trapi says:

   Once they’ve got the nuce you see… we-re heading for diplomacy!
   Who’s next?😍

 2. Besniku says:

  U çliruan nga kinezet, me armet e Stalinit, e tani I kercellojne dhembet botes!
  Pale qe e quajne vehten komuniste, pika qe su bie.
  Jane si japonezet ne luften e dyte, qe e donin te nenshtronin boten.
  E te mendosh ku japonia, e ku keta.

  1. palla says:

   Mos e mezisni trapin e amerikes se ju sjelle pranveren arabe edhe ne Kore.

 3. Peço says:

  Në luftën me armë janë të rrezikshëm komunistët. Amerikanët kanë vetëm një mundësi për ta fituar luftën shpejt; të mbushin avion të tërë me çokollata dhe ti “bombardojnë” me to. Keni për të parë, tërë koreanoveriorët do ngrenë duart lart dhe do dorëzohen.

 4. WEB says:

  Pse i tallni, kështu ishim edhe në para dy dekadash, dhe tema fatkeqësisht është e mbushur me komentues nostalgjike të epokës si kim yuongut tonë. Ja shikojini, gati të vdesin për një njeri të vetëm dhe për një ideal, ky ishte fundi që na priste por falë zotit nuk na mori kush seriozisht. Tani merruni prap me atë epokë të lavdishme, me vaksinimet, shkollat, analfabetizmin, plazhet e bukura, dhe krahasime të tjera që sytë e qorrave nuk i shikojnë, se ku lideri suprem po na telendiste,. Qeveria në bunkerë anti – atomik dhe delet në llogore, mbajti komunizmin për 45vjet a thua shqiptarët ishin alergjik ndaj një sistemi perëndimor

  1. albaniafirst says:

   WEB-nga e thena ne te bere eshte plot nje det I tere.
   Beson se vertet keta do jepnin jeten per trapin qe kane ne krye???

 5. vlora.vlora says:

  ha ha amerika ka aq teknologji te avancuar sa keta surrat minjte mund ti ktheje ne hi ,thjesht i ruan forcat per konflikte me te medha

 6. Vebiu says:

  Mir e ke ti mo shoku WEB, po ne ishim e jemi nje vend, sa nje koqe pordhe, keshtu ka pas thene nje plak i mocem, e prap Ameriqia priti sa te kthente patkonjte “diktatori” bile edhe nja pese vjet te tjera,se coc ja kishte friken gjithe atyre armeve, pamvaresisht se si. Pale na vuri ne krye nje Kryekomunist, qe dhe sot e kesaj dite, ketu e 27 vjet te shkuara, i eshte ngjitur ketije vendi, si muti pas kepuce, packa se e telendisi kete vend te bekuar. Pse ti/ju kujtoni se ska frike nga keta? po si mos ti mari seriozisht, keta jane si koqet e orizit ne nje thes, aq shume jane, sa qe te bejne gjemen e se kan per gje, kjo rrace, aziatiket,kurre nuk eshte sic jemi ne, jane teper teper te brumosur me idealet e atdheut, e jo si ne, ne ishim fallco or mik.

 7. enter"" says:

  Kjo eshte politike e vjeter. Amerikes I duhet gjithmone nje armik. Kimi tall bythen, amerikanet bejne sikur tronditen nga Kimi, kshu rrisin shpenzimet ushtarake, gazetat, tv bejne te tyren e keshtu me rradhe.

  Lufta e ftohte zgjati per 4 dekada dhe asgje nuk ndodhi.

 8. Phoenix says:

  Trump pret te vritet vetem 1 amerikan nga keta. Per lufte konvencionale nuk zgjat me shume se 72 ore. Amerikanet nuk ia kane gjetur dot ilacin pas luftes, dmth luftes guerrile dhe vendisjes se rendit pas luftes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *