Papa Françesku vizitë në Rusi? Zyrtari i Vatikanit takon Putin

Funksionari i lartë në hierarkinë e Vatikanit, kardinali Pietro Parolin, pritet që në ditët në vijim të mbajë një takim me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në Moskë.

Kardinali Parolin shfaqi dhe njëherë shpresën se do konfirmojë për një vizitë të mundshme të Papa Françeskut në Rusi.

Delegacioni që do shoqërojë Kardinalin Pietro Parolin do qendrojë në Rusi nga data 20 deri me 24 gusht, ku në vazhdën e takimeve do jenë presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ndërsa takim tjetër do jetë më patriarkun e Kishës Ortodokse ruse, Kirili.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *