Deputeti Rakipi pas aksidentit: Jam i hidhëruar për jetën e humbur dhe do doja që…

Deputeti Aqif Rakipi ka folur mbi aksidentin e djeshëm ku mbeti i vdekur një qytetar 53-vjeçar. I pyetur nga gazetarja Mira Kazhani, Rakipi thotë se e vetmja keqardhje dhe dhimbje është për jetën e humbur, ndërsa nuk shqetësohet për akuzat politike që i bëjnë.

“E vetmja keqardhje dhe dhimbje është për jetën e humbur. Nuk shqetësohem për akuzat e ulëta politike, aq më tepër kur bëhet fjalë për një jetë të humbur që dikush kujtohet të bëjë politikë edhe në fatkeqësi. Nuk dua fare t’i komentoj tani këto, jam i hidhëruar për atë që ndodhi.

Nuk kam qenë duke ecur shumë shpejt, makina është dëmtuar se jam përpjekur të manovroj. Viktima ka kaluar në fraksion sekondi dhe nuk kam asgjë për të sqaruar sepse nuk kam bërë asnjë përpjekje të përdor pozicionin tim
si deputet.

Policia dhe prokuroria kanë aty provat dhe ata vendosin se si ka qenë ngjarja. As nuk dua të ndikoj në këtë proces, ata të japin vendimin e tyre.

E vetmja keqardhje është për jetën e humbur dhe nuk ia uroj askujt t’i ndodhë një aksident i tillë. Janë disa gjëra në jetë që nuk varen prej vullnetit tonë”, ka thënë deputeti i PDIU Aqif Rakipi për Tiranapost.al.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Deputeti Rakipi pas aksidentit: Jam i hidhëruar për jetën e humbur dhe do doja që…”

 1. Argita_B says:

  “Jane disa gjera ne jete qe nuk varen prej vullnetit tone” thote Rakipi!!! Po mire more njeri i mjere, si godet per vdekje nje njeri rruges, dhe ne vend te ndalosh dhe te preokupohesh per jeten e atij qe e ke goditur per vdkje, iken si frikacak doit ke lene tjetrin te vdese pa asnje lloj ndihme!! Si mund te thuash se ndjen keqardhje!! Ai djali trim nga Maqedonia un hodh ne mes dallgeve duke sakrifikuar jeten e tij ne lule te rinise per te shpetuar jeten e nje vajze qe kerkonte ndihme, ti e shtype me makine dhe ike si hajdut duke e len tjetrin te vdesi!!!!
  Njeri ordiner, frikacak, qe nuk do as specien qe i perket dhe perkon te na perfaqesosh!! Ti je turpi dhe perfaqeson e pervenate pjese te popullit shqiptar qe ne na turporeni. Mvyll gojen e mos jep me intervista, qelbanik.

  1. mirel says:

   Sakte! Tjeter gje nuk ke cfare i thua ketij legeni te pacipe.
   Krahasoje me Beniaminin dhe duket cfare specie e ndyre eshte.
   Skandal qe perfaqesohemi nga plera te tilla.

   1. Dielli mbi Korab says:

    Largimi nga vendi i ngjarjes eshte AKT KRIMINAL dhe duhet te denohet me ligj,po qe se ka shtet.
    I fuqishmi i Elbasanit eshte tregu BURRACAK duke mos u ndalu dhe dhane ndihmen e pare.

    1. Raimond vlonjati says:

     Ky depudet duhet te shkoje ne burg , sepse ky ishte shum shpejt ,
     saqe makina e tij ushte shtypur fare , plus qe ky u largua nga vendi krimit qe kreu .
     Dhe kjo e rendon akoma me shume

     Ja ketu tek denimi i ketij shkelesi te tmerrshem te ligjit , tregohet se sa seriozisht e ja qeveria Reformen ne Drejtesi

 2. Kellira says:

  Burg shoferave te furgonave qe ndalojne ku t’iu teket sepse rrezikojne jete njerezish.
  Gjoba idioteve qe kalojne si lopet.

  Kaloj gjithmone me frike ne ate rruge se mund te perfundoj ne burg ose i vdekur ne cdo moment.
  Nga manovrimi per te mbrojtur “lopen” shoferi me gjithe pasagjeret mund te gjeje dhe vdekjen dhe nuk i ka asnje borxh as shoferit te furgonit dhe as kembesoreve.

  1. mirel says:

   O kellire, ku do kaloje populli sipas teje?
   U komentua kaq dite ne shtyp qe ishte faji i kembesorit.
   Del qe kane qene tre pasagjere qe zbriten nga furgoni dhe kaluan rrugen
   Ky i fundit u godit.
   Do thuash ti jane te cmendur keta njerez qe paskan qef te bejne gara me makinat apo e kanr nga halli se nuk kane ku kalojne?
   Nuk e kuptoni qe eshte faji i shteti qe nuk ka bere rrugekalime per njerezit?
   Po furgonat kush i le te operojne?
   Sa stacione te rregullta ka rruga dhe cfare mundesish kalimi kane njerezit ne keto stacione?.
   Dyhet tju sigurosh njerezve nje rruge kalimi apo jo?

 3. Pallatet Agimi says:

  Pa e politizuar fare. Pse nuk ndalove e minimumi te shihje se cfar bere, cfar te ndodhi e me se u perplase? Sepse pjesa e perparme e makines tu demtua shume, xhami tu thye. E si mund te vazhdoje ashtu? Apo te erdhen mendte me pas kur e kuptove se nuk zihet dielli me shoshe. Po pse more, pse more nuk i erdhe ne ndihme atij te mjeri, qe mund edhe te jete krejtesisht fajtor? Pse…?

 4. luli says:

  Qife plera the vota ime eshte per Edi Ramen,mund te shtypi deri dhjete veta,ti lere si qen ne mes te rruges dhe ska problem,mjafton qe ti vije keq.

 5. angjelini says:

  Ti je kriminel dhe duhet te perfundosh ne burg. “Hit and run” siq quhet ne anglisht bjeri dhe ik eshte automatikisht veper penale e cila denohet me disa vite burg dhe me heqje te potentes se shoferit. Leri dhafet maskara se nuk ke denjur as ti japish ndihmen e pare viktimes. Prokuroria duhet te kerkoj arrestimin tend dhe te marrish ndeshkimin e merituar. Keshtu e perfaqesoni popullin ju kerma hajdute dhe mafjoz. Cfare kontrabande kishe ne makine? Ku eshte shoqeria civile qe nuk proteston?

 6. Mira says:

  Ti je plereeee kriminilllleee ke fytyrrr plerejeee kush te ka bo ty hale deputed bytheeee. Ne burggg 25 vjet I more Helen e ikiii o gojgujemplen o plereee se je deputed e vrave e ikeeee pseeee. O jellied je deputed do mbroheshhh jooooo e ke ne burggg vendin

 7. Mira says:

  Postojeeee. Te lutem …pse Er are o kriminel sa do qe te mesosh si ngitet makina o plere ti je midhje Tulsa tru …e je pare Turin o deputed ti duhet te isha ne burg ..o sheet cfar Ben mer jete njeriu she goje gujempleni haralliset ….pse e le si dhendihm. Pse nuk cute tubin ebythes qe ne shqiperi nuk fuksionojn as je gje po esht per deputeter e lart o hale ne burgggg duhettt te qendrosh cfar tu duo vetja ti deputed e ai nje mire o deputed shqiptar hid I dore nga know meseleja e deputed leshereve ..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *