Çim Peka thirrje Bashës: Blloko çdo seancë për zgjedhjen e Gramoz Ruçit kryetar Kuvendi

Gazetari afër Partisë Demokratike Çim Peka i kërkon kryedemokratit Lulzim Basha që të bllokojë zgjedhjen sipas tij të Gramoz Ruçit kryetar Kuvendi.

Në një status në facebook Peka shkruan “blloko cdo seance deri sa Gramoz Ruci te refuzoje te behet nr 3 (tre) i hirarkise shteterore ne Shqiperine e 2017, kryetar Kuvendi. Ne partine e Enverit, Ramizit, Fatosit, Edit mund te mbaje cdo funksion Gramoz Ruci, por jo ne Shqiperine pluraliste. Dhe kete mund ta besh”.

Postimi i Çim Pekës

Na jep nje prove Lul! Te pakten provo qe nuk pajtohesh me te majten e Ramiz Alise. E ke te thjeshte, Rama po ta jep mundesine.

Blloko cdo seance deri sa Gramoz Ruci te refuzoje te behet nr 3 (tre) i hirarkise shteterore ne Shqiperine e 2017, kryetar Kuvendi. Ne partine e Enverit, Ramizit, Fatosit, Edit mund te mbaje cdo funksion Gramoz Ruci, por jo ne Shqiperine pluraliste. Dhe kete mund ta besh.

Ta besh ceshtje dite ne Shqiperi e me gjere. Ne Holanden tende nuk do ta lejonin nje gje te tille, ne Gjermani jo e jo.

Beje, jam i sigurte qe edhe tepelenasit e dinjitetshem do te mirekuptonin dhendrin e tyre, per ata te padinjitetshmit mos u brengos, kudo ka te tille. Demokratet se paku do thonin: Na t’kurri ne numra, por jo ne moral.

REMOTE_ADDR:[]

34 komente në “Çim Peka thirrje Bashës: Blloko çdo seancë për zgjedhjen e Gramoz Ruçit kryetar Kuvendi”

 1. ILIRET says:

  Hi, hi, hi, … Me bllokime e provuat. Por me cfare shoh nuk keni per te nxene mend.
  Po rri Qimi rehat. Nese socialistet gabojne me Rucin, ti pse nuk i le te bejne gabime. Kostot jua jep populli nese gabojne.

  1. Dyrrahu says:

   Sikur te mesonin te mira nga Kosova keta te PD-se do te ishte nje mrekulli, por keta gazetarucet e PD-se po vrapojne te marrin praktika te keqia nga Kosova.
   Pikerisht pse opozita ne Kosove po bllokon formimin e institucioneve, duke u lidhur me individe e jo me Kosoven edhe keta ne Shqiperi deshirokan te marrin model veprimin e keq te opozites ne Kosove.
   Nje gje duhet te mesohen shqiptaret, nuk ka imponim te opozites per poziten, ai qe ka fituar ai e ka te drejten te caktoje njerez te vet.
   Askush nuk iu ka perzire Sali Berishes se kend do ta vej ne krye te Kuvendit, e vuri Jozefinen, ate qe i therriste socialistet leckamane, ate qe ipte urdhera per t’i nxjerre jashte me dhune “leckamanet”, ate qe thoshte shkoni per lesh!
   Po te pyetej opozita ne vendet kyqe nuk do te pranonin te venin asnje njeri te fituesit, apsurd.
   Mbylle o Cim se jeni bere marrja e dheut.

  2. Shkerdhen trimi qe ben incest says:

   Edhe une ” dakort jam “o i Qim Breka!!!! Po me sa deputete the ti do ta bllokoje , me ……….????!!!! Edi fshin bythen me ju , o i Qim ke breka .Ju nuk i afoheni as tek gishti kembes Gramoz Rucit , ore qelbesira.Hap syte dhe bej ndonje organizim se si te zhdukni djemte e familjes Haklaj, sepse kryekrimineli pa digital dhe analog , na ka mbetur pa thyer rekordet ne not – ecje – dhe ngecje.Shiko o i Qime , se cfare surrati te ka dhene zoti duke e ditur se je nje qelbesire ti bashke me te gjithe Katundin – fshatin – lokalitetin mediatik qe jeni llumi i kazanit.Edhe nje pyetje kam , apo vazhdon ti merni leket nga Shkerdheni,pasi trimi ka kohe qe ja ka mbathur jashte shtetit ,nga trimeria kunder Haklajve!!!!???? Zoti vonon por nuk harron.

  3. spartaku says:

   T’i rruash bythen Gramoz Ruçit ti o Cim Peka! Ti dhe Basha,t’ja rr…..

 2. Koba says:

  Nuk ka cfare bon O Cim -Qim Kopuku.Ai do te zgjidhet .Ai do ta coje Vetingun deri ne Fund.pa do te shohim dhe Tarafin Tend si do te perfundoje.

 3. Fatosi-kosove says:

  Qim zeza mendon se per te qene njeri duhet te jesh kriminel dhe ne PD,ky matrapaz sikur jeton ne tjeter planet dhe nik i la perjetuar krimet e sali berishes dhe lul bashes ose keshillohet nga fazlliqi prandaj duke urryrr te tjeret si me dashje behet argat i vrasesve,dhe nje gje duhet ta dije qim zeza se lul basha mund ta bllokoi zgjedhjen e nje njeriu ne krye te PD kurse zgjedhjen e ruqit mund ta ndale vetem Rama dhe partia e tij qe ka fituar mbi 75 vende,pra ti i qim zeza ke vetem nje mundesi,te shan e fyen kedo ose te futesh ne qader dhe keshtu luli e sali berisha ta hudhon nga nje asht qe ti ta lepin,vetem kjo ju ka mbetur.

 4. Aleko says:

  nje gazetare nga me te shpifurit ne median shqipetare..Saliu I tij ,nje ish komunist e sekretar oartie nga me ekstremistet e asj kohe mund te shkoje ne cdo hierarki pushteti dhe cimi ndihet rehat por ky gramozi e tramka shume ha ha edhe pse imazhi qe le ne kuvend ky I fundit eshte nga te pektet dinjitoz te parlamentit tone qesharak qe ndan me saliun sic ndahet dita kur fillon nata..

 5. Kellira says:

  Po ky cfare prove ka dhene qe nuk pajtohet me te majten e Maxhun Pekës?!
  Duke ndenjur tek breket e Saliut?!

  1. Mali says:

   Me gjeni nje fytyre tjeter te nyt si e ketij hasjani dhe tju jap nje trofe.

 6. Meta ik says:

  O fshatar, po Berisha c’far ishte? Paska mbet demokracia ne mendjen e fshatarit kriminel. Nga kriminel ne gazetari perfundoj ky i fundit.

 7. Alex says:

  O njerez!
  Po ky eshte vellai i deputetit te PD.
  Normal qe ky PD do mbroje deri ne vdekje.
  Ceshtja eshte a duhen lejuar te behen gazetare keta njerez qe jane 100% ne konflikt interesi duke mbajtur gjithmone nje krah ne shkrimet (emisionet) e tyre,
  Gazetari duhet te jete neutral.

 8. sadedin çeliku says:

  Merreni dhe vizitojeni Çimin se nuk eshte ne rregull.Çfare kerkon ai skenarin kosovar apo kerkon perseri ndertimin e cadres.

 9. Realisti me qylaf says:

  Shume mendim I duhur, e vetmja menyre per ti thene jo diktatures por Qimi Qimi gabon se kujton se Lulzim Basha e ka hallin te demokracia. Qysh kur banda PD ka pasur ndonjehere respekt per demokracine!?

 10. Bardhi Tolabi says:

  O Qim Peka,cfare e ke Maxhun Peken?Braktise ate,sepse ishte ambasador i Enver Hoxhes,perhapte idete dhe figuren e Enver Hoxhes,si Yllin e vetem qe ndriconte Boten…Beje kete,do te zemerohen ca miq te tu,por do te “shpetosh moralin” e bythes tende,se tjeter moral ti nuk ke…
  Gramozit qendroji larg,se dhe te perndjekur te Tepelenes,kane thene fjale te mira per sjelljen e tij dje,se u tregua burre dhe u paraqit para trupit gjykues per ngjarjet e 2 Prillit ne Shkoder dhe nuk u fsheh si Sala Vucioli yt,per t’u pyetur per vrasjen e Azem Hajdarit,per ceshtjen e CEZ-it,apo si Luli yt,i cili e mbylli me procedure gjykimin e vjedhjes qe beri ne “Rrugen e Kombit”….
  Nuk barazohet asnje PD-ist me Gramoz Rucin,mbusheni mendjen.Ne Kuvendin e ri,nuk do lehe me pa kufi,Saliu i shkalluar dhe kjo te dhemb me shume ty e Sales…

 11. besi says:

  cimi peka cfajr je ti qe i jep urdher Bashes se cfar dujet te bej ju jeni te gjithe enverista ju nuk dini ceshte Demokracia dhe Plurarizmi Ke mbaruar nje cope shkolle ndoshta dhe me leke dha na derdellisni tere diten ne televizor lere Bashen te merret vete me punet e partise ti bej punen tende mos te duket vetja shume i zgjuar

 12. xhevit says:

  O SHPELLAR, O KELLIRE, duro dhe pak, se do e shofesh ate PI…. e shpellares….

 13. mereme says:

  A do linde me ky ved, njeri me rrote dhe idiot se ky? me jepni nje pergjigje, negative ose pozitive.

 14. Bardhi Tolabi says:

  O Qim Peka,cfare e ke Maxhun Peken?Braktise ate,sepse ishte ambasador i Enver Hoxhes,perhapte idete dhe figuren e Enver Hoxhes,si Yllin e vetem qe ndriconte Boten.po kete nuk e ben dot se ju ka mberthyer per koqesh Sali KOMUNISTI 24 karatesh.Beje kete,do te zemerohen ca miq te tu,por do te “shpetosh moralin” e bythes tende,se tjeter moral ti nuk ke…
  Gramozit qendroji larg,se dhe te perndjekur te Tepelenes,kane thene fjale te mira per sjelljen e tij dje,se u tregua burre dhe u paraqit para trupit gjykues per ngjarjet e 2 Prillit ne Shkoder dhe nuk u fsheh si Sala Vucioli yt,per t’u pyetur per vrasjen e Azem Hajdarit,per ceshtjen e CEZ-it,apo si Luli yt,i cili e mbylli me procedure gjykimin e vjedhjes qe beri ne “Rrugen e Kombit”….
  Nuk barazohet asnje PD-ist me Gramoz Rucin,mbusheni mendjen.Ne Kuvendin e ri,nuk do lehe me pa kufi,Saliu i shkalluar dhe kjo te dhemb me shume ty e Sales…

 15. Toku says:

  Un nuk kuptoj pse mereni me kete. Puna e ketij eshte te thot ndonje budallik qe te merren njerzit me te. Nese doni ta ofendoni kete plere mos u merrni me te.

 16. qazim says:

  Eshte e vertete,jetojme nje kohe kur cdo kopuk mund te behet cfardo.
  Ky injorant i paskrupull,ky fytyreskic,ky antinjeri ne cdogje,pjelle e malokerise,ulet e jep direktiva.O zot cfare kohe jetojme!!!!!!!

 17. Jozefina Topulli says:

  Bo bo bo cfare surrati, cfare surrati, une kete lloj gszetsri nuk e mbaj as per qen.

 18. Profesori says:

  Idioti me i madh qe kam pare.Fare e keqe.Spiun i serbeve.

 19. Treviso says:

  Cim Peka i moralshem?!!!!

 20. Fieri says:

  Vdekshim nje ore e me pare,kur kemi edhe njerez si ky cim peka ! O Cim ! Kush ka qene me afer Envrit,Ramizit, Hysniut Saliu YT ,apo Gramozi? Cili ka pushkaturr njerez ne mes te bulevardit Saliu apo Gramoz Ruci ? Kush ka dale para drejtesise pa iu dridhur syri Saliu yt ,apo Gramoz Ruci? O morracak. Ata morra ti hoqi Enveri me Ramizin . Do ti kishe edhe sot ne koke ,po mos te te kishte bindur Enveri se morri te pi gjakun e nuk te sjell fat….. o idiot.

 21. araboshi says:

  Kush te pjerdh ty dhe P.D.ne tende jo po do te marrin leje ty o kok bosh.

 22. edi says:

  Pd-ja eshte nji parti terroristesh islamike
  qe ka bashkpunu me isis gjate kohes jur ishte ne pushtet ,
  duke ndihmuar “indirekt ” REKRUTIMIN E USHKAREVE te shtetit islamik .
  se shpejti do dalin pergjegjesite e liderit shpellar bin salih baba

  po c’merreni o te mjer me kte surrat pordh gamori .
  ky o i pafajshem ,merruni me kokqypin e temes

 23. Flamur Ndoka says:

  O Qimi,blloko Salen nje here.

 24. ATEISTI says:

  Plehrat e sherbimit sekret serb , mbasi kane bllokuar prej kohesh jeten
  politike shteterore ne Kosove , tash po e shtrijne aktivitetin e tyre ne Shqiperi !

 25. BASTARDAT E TEMES says:

  O TEMA ,O PLERAT E TEMES…MA BLLOKUAT KOMENTIN,BASTARDE

 26. cimqimja says:

  SHIFNI S KU KA PERFUNDUAR PD-ja. SA I JEP URDHER BYTHA ME QIME SE CFARE TE BEJE LULSHI KUR TE FILLOJE PUNEN KUVENDI.

 27. Phoenix says:

  Po ketij kur t’i kerkoje njeri mend, shtijme te gjithe nga nje lek t’i blejme qimit tru. Ah se mend harrova, nga dy lek, se e do dhe nje fytyre ky majmuni.

 28. alphade says:

  Fisi ka te beje shume ne jete ! Deri ketu s’eshte thene asgje .
  Ne fakt e kam fjalet te fisi i pekajve : nuk e di nga jane dhe as
  me plas fare ,sic thote Bracja, nga Hasi apo nga Kukesi, e
  rendesishme tek keta eshte karakteri i ketyre vemjeve qe tere
  jeten po e ngrysin si sahanlepires te ish-regjimit qe u permbys
  dhe regjimit te bajraktarit-diktator te Vicidolit.
  Jane njerezit me karakterin me te dobet qe mund te ekzistoje
  ne kete planet, prototipe te servilave,iden Uriah Hipet e Carl
  Dikensit ..,,,,!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *