Shpërthen Petrit Vasili: Ekonomia shqiptare në konfuzion, investimet e huaja në nivelin më të ulët

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili, është shprehur se investimet e huaja ne vendin tonë janë në nivel shumë të ulët.

Me anë të një statusi në facebook Vasili thotë se “Fjalët boshe dhe demagogjitë artificiale me shifrat për ekonominë do ta bëjnë varfërinë dhe papunësinë sëmundje pa shërim”.

Statusi i plotë

Ekonomia shqiptare në konfuzion.

Investimet e huaja në nivelin më të ulët se asnjë herë.

Thithja e projekteve të mëdha më e ulta.

Nuk ka prioritete madhore në ekonomi, por thjesht improvizime të ditës, që thjesht riciklojnë arkaizmin ekonomik, profanizmin dhe të kënaqurit me fiktivitet të qeverisë si dhe thellojnë frikshëm pabarazinë.

Është koha për një Pakt Kombëtar për Ekonominë.

Fjalët boshe dhe demagogjitë artificiale me shifrat për ekonominë do ta bëjnë varfërinë dhe papunësinë sëmundje pa shërim, dekurajimin tragjik për të rinjtë të pashmangshëm dhe vrasjen e shpresës mënyrë jetese

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Shpërthen Petrit Vasili: Ekonomia shqiptare në konfuzion, investimet e huaja në nivelin më të ulët”

 1. zani partizani says:

  Loqizma vasiljane

 2. cfar mendon ky kok pidhLope me investime madjore !
  qe shteti te ndertoj nji Thesar Shteti brenda dhomes se presidentit ,
  me e kap gjymu rehate !
  si tha ekonomi ne konfuzion ! hahahahahah .
  po si mos me qen ekonomia shqiptare e dobet ,e brishte,
  kur ju bijt e putanes Lsi e Pd, keni 27-vjet qe miljardat e buxhetit te shtetit ,
  nuk jan investuar ne ndihme te forcimit te ekonomise atij vendi ,
  por perfunduan ne Kontot e ministrave e militanteve te partise .
  Kaq e veshtire eshte per kta Pushta mi dhene pergjigjet e merituara ktyre kermave
  qe ndyjn ekranet e tv-ve e mediat shqiptare ? duke i then Stop abuzimit ,
  e pseudorealitetit ku kta pseudopolitikan kerkojne te mbajn ne fuqi ne jeten e atij vendi .
  kjo loje e ndyre e politikes ndihmuar nga media me shkerdhate ne historine e njerezimit ,
  jane duke thelluar depresionin ne ate popull .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *