FOTOT/ Humbet unazën me diamant, e gjen pas 13 vitesh në… karrotë

Një grua kanadeze ndërsa shkoi të merrte karrota në kopshtin e saj ka marrë edhe diçka ekstra, një unazë diamanti të cilën e kishte humbur 13 vite më parë.

Mary Grams ishte shumë e mërzitur kur humbi unazën ndërsa zhvillohej një dasmë në fermë e saj në Alberta në vitin 2004.

Por 84-vjeçarja ia kishte mbajtur sekret të gjithëvë këtë gjë, pëveç djalit të saj për më shumë se një dekadë.

Mary kishte vendosur që të mos ti tregonte burrit të saj për shkak se i vinte turp.

Më pas bleu një unzë të lirë dhe vazhdoi sikur të mos kishte ndodhur gjë.

Por të hënën nusja e saj i zbuloi sekretin, kur gjeti unzën tek një karrotë.

Karrota ishte zhvilluar brenda unazës duke bërë të mundur që pas shumë vitesh të dilte në sipërfaqen e tokës, raporton BBC.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/97412737_ecefbc06-1a7f-4912-9886-967dab2594d3-655x356-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/97412737_ecefbc06-1a7f-4912-9886-967dab2594d3-655x356.jpg","attachment_id":"747899"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/97412738_36421360-fca8-4d24-be69-345dde919488-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/97412738_36421360-fca8-4d24-be69-345dde919488.jpg","attachment_id":"747900"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/97412737_ecefbc06-1a7f-4912-9886-967dab2594d3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/97412737_ecefbc06-1a7f-4912-9886-967dab2594d3.jpg","attachment_id":"747898"}]

4 komente në “FOTOT/ Humbet unazën me diamant, e gjen pas 13 vitesh në… karrotë”

 1. Shkrepi says:

  Lajm idiot! Si mundet qe karrota te kerkoje shume vite per t’u rritur?

  1. ERA says:

   Lajm pothuajse i vertet.Ka mundesi. Vertet interesante!

 2. Usa says:

  Shkrepi, ti duhet te jesh vertet idiot.
  Unaza more debil ka qene ne toke ne farme dhe atje toka punohet dhe mbillet.
  Vere pak ne pune trurin tend more trushkulur.

  1. Sara says:

   Unaza ka shume vite qe rrinte Brenda ne toke por kur gruaja ka mbjelle karrotat vitin e fundit ka koenciduar qe njera NGA karrotat te jete rritur Brenda unazes.Kur ka shkulur karrotat gjeti due unazen Brenda. Shkoi haku ke i zoti Per mendimin Tim esht plotesisht e besueshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *