Shuplaka e Topallit për Lulzim Bashën

Nga Jozefina Topalli

Ka disa jave qe askush nuk din ku eshte Lulzim Basha. Gjeja duket eshte shume sekrete.

Por sot edhe pse prap me pushime, ai u shfaq ne fcb duke komentuar raportin per zgjedhjet te ministrave te tij teknike.

Une nuk kam nevoje te lexoj raporte teknikesh, sepse kam bindjen se ne zgjedhjet e fundit politike, jo punesimet por parate e droges kane blere edhe vota.

Por po ashtu di qe kjo nuk permbys rezultatin skandaloz te Bashes me 25 qershor.

Kisha kuptuar prej kohesh se ai nuk kishte ndonje preokupim te madh per kauzen e zgjedhjeve, ndaj gjate 4 viteve te shkuara , bashke me disa kolege i perseritnim dhe sugjeronim qe te mendonte seriozish per te, por ne fakt vetem mihnim ne uje.

Natyrisht ai e kishte nje plan ne koke.

I vetmi koncept qe ai ka ishte: ose te mos hynte ne zgjedhje nese nuk ishte fitorja e garantuar ose Pazari.

Me kete gje ne krye, ai hyri ne cader ne fillim duke kerkuar doren e Metes dhe doli nga çadra duke rrokur Ramen.

Pas 18 majit nuk pat asnje fjale , asnje shqetesim dhe asnje vrejtje per zgjedhjet.

Ne fushate asnje fjale kundra Rames, dhe asnje fjali per blerje votash.

Pas 25 qershorit asnje ankese, asnje fakt, asnje prove nuk dorezoi as ne KQZ dhe as tjeterkund.

Antaret e opozites ne KQZ votuan unanimisht rezultatin e 25 qershorit.

Ne asnje qender votimi, ne asnje zone elektorale nuk pat asnje shenim , asnje vrejtje nga anetaret ( numruesit) e opozites.

Perkundrazi, LB dhr ER permes te besuarve te tyre kishin urdheruar Administraten zgjedhore qe te mos kishte asnje debat dhe asnje kundershti mes tyre.

Me urdher nga dyshja Rama- Basha ata duhej te votonin me unanimitet. Dhe ashtu u be.

Rama mori me shume nga cfare mendonte dhe basha me pak nga cfare kishte llogaritur.

74 mandatet e Rames hodhen ne ere projektin per te bashkeqeverisur, por Lulzim Basha qendroi deri ne fund me shprese se Rama do e fuste ne qeverii.

Deri ketu s ka asgje qe nuk dihet.

Shitja e opozites eshte njera ane e Bashes .Ana tjeter eshte manipulimi i zgjedhjeve vete brenda PD prej tij.

Ndaj dhe ndoshta do kishte qene ma mire qe edhe sot te pushonte.

Lulzim Basha ka vjedhur karrigen e kryetarit te PD permes manipulimit te pjesemarrjes se antaresise se PD me 22 Korrik.

Me 22 korrik mbi 70% e antaresise se PD kane bojkotuar Bashen sepse kane kuptuar se ai i kishte shitur interesat e demokrateve dhe te vendit.

Dhe kjo jo me fletrrufe si te teknikeve te Lulit, por me prova , fakte e video.

Manipulimi ishte aq i madh sa u be dhe qesharak.

Sipas vete shifrave te tij i binte qe me 22 korrik te kishin votuar per 12 ore rresht pa nderprerje cdo 18 sekonda nga nje democrat.

Shkodranet thonin se Luli e mbajti premtimin . Me 22 korrik ai realizoi votim elektronik.

Ne fakt me ate shpejtesi i binte votim supesonik, si ata qe vetem luli din t’ i beje.

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Shuplaka e Topallit për Lulzim Bashën”

 1. heeee ! says:

  me ken per ty maj bythshkerdhyme ,
  maj rrospi e paftyre e tan shkardhatnia qy t’perfaqson ti ,
  basha duhet me u falenderu qi jua rrasi gishtin n’bath
  s’po ju del shprti maj satane,maj peshtym, me shkaperdhy jeten e shqiptarit

  1. Mrs Sanija says:

   Ba ba ba, sa pis milet qe jeni, ça a mar ky fjalor, a rrin ne krypazar-a? falenderoje Jozefinen per tane sukseset madheshtore qe pati, ja shndriti ftyren Shkodres, kena edhe kazino bele. S’len ma gru si aja, zoje e vertete, ka edhe Tonçin si top hallmet, bukuri besa, rrofte Jozefina me edhe pa tlina.

   1. pasha nji at Zot hiq spo e dija ,
    se e haka kulturn nji kjo Mrs Sanija

   2. paskeni edhe surrat te kerkoni tju shprehemi me kulture ,
    ju kriminelave te ktij vendi ,qe nen fasaden e te ashtuquajtures “dDemokraci” ;
    s’lat pisllik pa i bere atij populli ,s’lat gje pa i shkaterru atij vendi ,
    juuuuuuuuuuuu plehrat e njerezimit ,qe sapo hapnit gojen ,qisnit vetem pislliqet e fjalorit shqiptare ,juuu kriminelat qe me fjalorin tuaj vrate jete shqiptaresh ,
    juuuuu funderinat e njerezimit qe Groposet exzistencen e nji Shteti ,
    +i cili s’i takon me atij populli ,por bandes me te ndyre qe ka par ndonjiher Historia e atij vendi .
    Dini ju se cilat jan demet qe juuuuuuuuuuu qeneri ,ju bushtra e zagare politike ,i keni shkaktuar ktij vendi ? Mesiguri qe jo ,sepse s’ju intereson aspak me e dit ,por edhe se jeni shume te trashe me e mendu ate .
    Juuuu kerkoni me ju rrespektu ne qytetaret shqiptare ,qe na shndrute jeten ne Ferr ,nderkohe qe vet u bot brenda Nate – Miljoner ?!
    Kerkoni juuuuuuuuuuuuuu, kermat e ktij Kombi Fatkeq ,pa burra e me plot kurva ,
    t’ju Falenderoj ndoshta juuuuuu banda kanceroze qe cuat ate vend drejt gremines ?
    jooooooooooooooooo o te pafdytyret e ksaj Bote ,asnjiher ,ne boten njerezore ,
    kriminelit e kermave te nji shoqerie ,nuk i eshte fol me rrespekt ,
    te cilen ata s’e njofin ,por qe edhe ne pricipe s’e meritojne ate .
    Heshte rrospi e pafytyre .Kultura juaj eshte ne hale ,atje ku duheni zhyt nga ky popull njiher e pergjithmnon

   3. ju shloqja e jozefins noshta e kerkoni me kulture ,
    por ju ,
    nuk e dini Msr Sanija,
    se ky surrat sum pederi gazetes Tema ,
    nuk e krrujn shume ,ate vryme,
    komentet e gjuhes se kulturuar ,
    por gjuha perverse e pederave si jozefina dikur ne parlament dhe podjumeve .

  2. Kapedani says:

   Ehhh moj Xhozi si vajti kjo pune ,sado qe nuk le shtet te botes ku ke shkuar pa u shkerdhy para e mbrapa prap ke fytyre e flet, e di mire ti se perse eshte fjala.
   Kapeni për zhelesh kurven dhe mbylleni ne nje çmendi ..,jo jo ne ndonje bordello ku te shkojne vetem zezake se i ka qejf ajo.

 2. LORA says:

  Kujt i drejtohet shkallabanja shkodrane “futja nje plumb ballit” ?
  I bie qe kjo po ankohet publikisht se lul-kusaro-krimineli i tejkaloi zanatet e mbrapshta te saj .
  Hajt pra,se i ben mire zojes tuj i leh henes.Hi,hi,hi.

 3. Sara says:

  quasi-analfabete ne shprehje… pothuajse deficiente ne mendim… e temendosh qe kjo specie ka drejtuar per 8 vjet parlamentin – tempullin e demokracise te keitj gjoja shteti…. MJERE NE!!!!!

  1. mik says:

   Sara, si ta marrim komentin tand ?! Ti nuk po argumenton asgja, vecse po ankohesh, si shume komentues te tjere.
   Komentuesit qe dine vec me sha dhe me u anku ( pa argumentu asgja ), si mund ti marresh seriozisht ? !
   Te gjith e dim qe asnji parti ne Shqiperi (edhe pse me ” baza demokratike” ) nuk ka sjell ndonji progres.
   Nqs nuk funksionon ligji, c’do individ do te mendoje per interresa te veta. Duhet te c’rrenjoset sistemi, jo individi. Mbas c’rrenjosjes se sistemit, ateher i vjen rradha individit.
   Mos shani neper komente si langaraqe. Nuk fitoni tja.

   1. mirel says:

    Shko mor pirdhu. Analfabet

    1. mik says:

     ha ha …. mirel ( apo Sara ) na bane me qesh !! Cfar humori qe ke !! Ja tregova edhe shokeve te mi komentin tand, plasen duke qesh. Biles njeri nga shoket tha qe mireli ( Sara ) duket se asht inteligjent/e, se si duket, nuk din gja tjeter me ba ma mir, se me sha.
     Komento pak ma shpesh te lutem.

 4. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Ne jeten e PD ka mungese te demokracise,deri diku degjohen kritika per kryetarin,dikur kjo nuk ka ekzistuar !
  Kryetari, largoi nga grupi parlamentar,kundershtaret politik.
  Nuk ka arsyetim per largimin e tyre,bashkejetesa eshte jo funksionale.
  Pastrimi i PD nga te koruptuarit dhe te kriminuarit,duhet te mbeshtet ne analiza reale.
  Shkaku kryesor i humbjes se PD,ne te gjitha zgjedhjet, eshte abuzimi me pushtetin,aroganca dhe sjellja skandaloze ndaj opozites.
  Strukturat e super koruptuara te sistemit te drejtesise,mjeksise etj.jane “merite” e ish kryetarit te saj Berisha.
  Korupsioni nuk luftohet nga te koruptuarit !

  1. palla says:

   Po, kjo e nershmja e dynjas. Karieriste, hipokrite dhe e pamoraleshe asht kjo zonje.

 5. spartaku says:

  Basha,vuri ne zbatim,zanatin qe i mesoje Baba Saliu.Keshtu dhe me keq bente Saliu ne zgjedhje,duke bere vjedhje te hapura,ne sy te popullit.Saliu varjen ne litar e ka pak.

 6. peço says:

  Jozefinë! Grumbulloni faktet dhe çojeni Bashën në prokurori për atë që bëri në 22 Korrik. Kjo është e vetmja rrugë që do tju bëjë të besueshëm. Jo vetëm kaq, por kjo do ta qëronte përfu ndimisht këtë plehrë hipokrite që as skuqet dhe as zverdhet para çdo poshtërsie që bënë.

  1. Arben says:

   apo se keni dhe prokurorin dhe gjithe gjygjtaret qe I keni zgjedhur sipas qefit. Vecse nuk dihet cilen ane do mbajne tani, se te gjithe ato plehra qe I keni zgjedhur dhe me mbeshtetjen tende ne parlament njohin vec rrushfetin -puna eshte kur u premton me shume, ti a Basha. Mos u anko pastaj kur te nxjerrin Bashen si figuren me te ndershme qe ka prodhuar ky vend, se keshtu ndodh kur zgjedh plehra, te kthehen mrapsht. prandaj eshte shume vone per ty te flasesh Zhelefine, se ne ate parti keni mbyllur te gjithe gojen kur ka folur PISI I madh. ne fund te fundit dhe Bashen nga Pisi I madh e keni.

 7. Flamur Ndoka says:

  Katunarengele o Jozo,dhe politikane me nivel banal.Ju predikoni ate qe vetem ju keni mesu dhe zbatu nga baba juaj politik,vjedhjen e votes.Kete qe keni bere vete sistematikisht,e hidhni si version kur humbni,tani keni hedhur iden e re,i kane blere para 6 muajsh se te zhvillohen zgjedhjet.Ti duhet te kuptosh kryesoren,se koha per politikane si ty,Sali,Lul,Patoz,Kryemadh,Meta etj,ka marre fund.

 8. Aureli says:

  Po pse srri urte te gezosh parate e vjedhura , po llap?

 9. paskeni edhe surrat te kerkoni tju shprehemi me kulture ,
  ju kriminelave te ktij vendi ,qe nen fasaden e te ashtuquajtures “Demokraci” ;
  s’lat pisllik pa i bere atij populli ,s’lat gje pa i shkaterru atij vendi ,
  juuuuuuuuuuuu plehrat e njerezimit ,qe sapo hapnit gojen ,qisnit vetem pislliqet e fjalorit shqiptare ,juuu kriminelat qe me fjalorin tuaj vrate jete shqiptaresh ,
  juuuuu funderinat e njerezimit qe Groposet exzistencen e nji Shteti ,
  +i cili s’i takon me atij populli ,por bandes me te ndyre qe ka par ndonjiher Historia e atij vendi .
  Dini ju se cilat jan demet qe juuuuuuuuuuu qeneri ,ju bushtra e zagare politike ,i keni shkaktuar ktij vendi ? Mesiguri qe jo ,sepse s’ju intereson aspak me e dit ,por edhe se jeni shume te trashe me e mendu ate .
  Juuuu kerkoni me ju rrespektu ne qytetaret shqiptare ,qe na shndrute jeten ne Ferr ,nderkohe qe vet u bot brenda Nate – Miljoner ?!
  Kerkoni juuuuuuuuuuuuuu, kermat e ktij Kombi Fatkeq ,pa burra e me plot kurva ,
  t’ju Falenderoj ndoshta juuuuuu banda kanceroze qe cuat ate vend drejt gremines ?
  jooooooooooooooooo o te pafytyret e ksaj Bote ,asnjiher ,ne boten njerezore ,
  kriminelit e kermave te nji shoqerie ,nuk i eshte fol me rrespekt ,
  te cilen ata s’e njofin ,por qe edhe ne pricipe s’e meritojne ate .
  Heshte rrospi e pafytyre .Kultura juaj eshte ne hale ,atje ku duheni zhyt nga ky popull njiher e pergjithmnon

 10. Grida Suma says:

  Keto limona te shtrydhur qe edhe Basha i hodhi ne kosh te plerave nuk thone asnje fjale per zotesinedhe politike berjen duper te Edi Rames. Perpiqen ta fajesojne njesoj si idioti i tyre Basha…po plasin per fitoren spektakolare te Edi Rames dhe besimin qe ka populli tek ai.

 11. taraboshi says:

  Pse Jozi edhe PD ja vjedh zgjedhje edhe ajo blen e shet zgjedhje.Sa mire e keni dite qe edhe pa u afru kerkund zgjedhjet e keni thane qeEdi Rama do ti vjedh zgjedhjet do ti bleje ato do te nxjerr administraten ne fushat do te punsoje njerez gjae þfushates tamam e keni dite si me i pa provu edhe ju ne zgjedhjet qe keñi bere ju.Biles ne cader e keni dite krejt qe zgjedhjet i fiton thelle Edi Rama prandaj nuk po futemi hic ne zgjedhje .

 12. Linda says:

  O Josefine,
  As gjuha as llogjika qe shpreh nuk ta justifikon debatin.
  Ti dhe Lulzimi jeni e njejta monedhe.
  Kur te hoqen ” kurroren” e ngazellimit nga koka u kujtove te shpalosesh karakterin e bashkeluftetarve te tu.
  Pse nuk e bere me pare.
  Inatet personale ne Partine tende jane rezultat i mungese se seriozitetit dhe principeve.
  Te duhet nje mesuese e morfologjise se gjuhes shqipe gjithashtu, sepse si lexues e pata te veshtire te ndjek mendimin tend. Ka shume boshllek ne ne ate qe do te shprehesh.

 13. Eno says:

  Jozefina,para drejtësisë!👉👉

 14. alphade says:

  Bera nje koment me te gjate por me sa duket gazetes nuk
  i pelqejne komentet qe thone te verteten dhe ezhdukin
  sakaq. Nejse ! Me kete foto Jozi na ka ” mallengjyer” jasht-
  zakonisht ! Duket e pikelluar nga qe partia e saj pesoi fiasko
  ne keto zgjedhje apo pse humbi vete Ajo “parajsen ” qe i sigu-
  ronte nje jete lluksoze,shetitje neper bote deri edhe gamile
  neper vendet arabe. Vetem ne nje viti zonjeza Cobo ka harxhuar
  68 milion leke te taksapaguesve shqiptare dieta per te shkuar
  ne shtepine e saj ne Shkoder . Zona Jozi fotografia jote e pikelluar
  nuk prek njeri . Shqiptaret te njohin mire , dhembe. E dhemballe ,!

 15. perkthyesi says:

  Shikoni si eshte shperfytyruar kjo “zonje”! Ajo duhej larguar me kohe, por puna e desh qe u zgjat hesapi! Me politikane te ketij tipi, Shqiperia e ka te siguruar varferine dhe poshtersine dhe per qindra vjet!

 16. hyse says:

  pse nuk flet moj zhele per ate qe mbeshtet Bashen…sta mban apo ke frike

  sta mban se ske takat apo dine punet e tua nen zhele

  kini paaaak kurajo dhe shani mynxyren qe ju coi deri ketu jo nje person….ai eshte nje pike uje ne ata qe shkaterruan e Shqiperine.

 17. sadna babul ka bidai says:

  NJEREZ PA PIK MARIFET GJITHCKA BEHET PER TE MIRE E VENDIT PASTAJ KENI PUNU PER AQ SA DUHET GJITHCKA NUK BEHET NE FAFORIN TUAJ KANE BERE SA KANE PASUR MUNDESI QE KANE QENE NE PUSHTET . PD ISHTE RIMEKEBI PER SHQIPTARET SE ISHIN ME BREK LESHI QE TE MBLIDHESHIN TE RRINE NGROHTE ,E TU HIQESHIN PANTALLONAT KAUBOJ ,E DJEMVE LESHRAT QE TE DUKESHIN FYTYRAT E VERTETA CDO OPOZIT MBESHTET FORCEN E BASHKPUNIMIT PER CFAR KANE REALIZU .O JOZE GJINIT DET TE KANE RENE KU E KE GJET KETE FOTO TE MERZITSHME ,PUNE TE SUKSESHME KE BERE ,FJALET NUK KANE TE MBARUAR TE VERTETEN VETEM I ZOTI E DIN KU PIKON CATIA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *