FOTOT/ Njihuni me makinën super luksoze Mercedes

Kompania gjigande e makinave  Mercedes ka prezantuar konceptin e veturës elektrike super luksoze.

6 metra e gjatë, “Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet” e ka pjesën e pasme të frymëzuar nga jahtet dhe quhet bishti i barkës.

Me 750 kuaj fuqi, “Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet” do të shkojë nga 0 në 100 km/h për më pak se 4 sekonda dhe do të ketë një shpejtësi maksimale 250 km/h.

Bateria e sheshtë do e mbajë “gjallë” në rrugë makinën e madhe dhe të shpejtë për 322 kilometra, sipas Mercedesit.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/17c631-02-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/17c631-02-1.jpg","attachment_id":"748814"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/17c631-03-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/17c631-03-1.jpg","attachment_id":"748815"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/17c631-04-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/17c631-04-1.jpg","attachment_id":"748816"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/17c631-06-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/17c631-06-1.jpg","attachment_id":"748817"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/17c631-08-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/17c631-08-1.jpg","attachment_id":"748819"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/hss-storage-midas-1bc40edb58f8edaf964062a0d5db9b05-205578727-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/hss-storage-midas-1bc40edb58f8edaf964062a0d5db9b05-205578727-1.jpg","attachment_id":"748822"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/hss-storage-midas-4b0b8255f07859b8a5adf4615f7040aa-205578731-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/hss-storage-midas-4b0b8255f07859b8a5adf4615f7040aa-205578731-1.jpg","attachment_id":"748823"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/hss-storage-midas-57d8964d0a7a0bc229c0ef57fe971d3b-205578720-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/hss-storage-midas-57d8964d0a7a0bc229c0ef57fe971d3b-205578720-1.jpg","attachment_id":"748824"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/hss-storage-midas-383f75c8a30fa9af905ccb875d589344-205578728-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/hss-storage-midas-383f75c8a30fa9af905ccb875d589344-205578728-1.jpg","attachment_id":"748826"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/hss-storage-midas-58185aa7be66520c19cd0003e6743e75-205578730-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/hss-storage-midas-58185aa7be66520c19cd0003e6743e75-205578730-1.jpg","attachment_id":"748827"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/1503136371mercedes-lajmi-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/1503136371mercedes-lajmi.jpg","attachment_id":"748820"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/1503136448_mercedes2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/1503136448_mercedes2.jpg","attachment_id":"748821"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/hss-storage-midas-90ce6d1e5203edfbfab6cea75e1fcd40-205578729-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/hss-storage-midas-90ce6d1e5203edfbfab6cea75e1fcd40-205578729-1.jpg","attachment_id":"748825"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/1-20-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/1-20.jpg","attachment_id":"748828"}]

1 komente në “FOTOT/ Njihuni me makinën super luksoze Mercedes”

  1. Toni says:

    Wilhelm Maybach, ishte mbreti I dizenjatimit te makines Mercedes duke bashkepunuar me prodhuesin Gottlieb Daimler.
    Ne ditet e sotme edhe pse kane kaluar mbi 170 vjet vazhdon te jete nje mjeshter I madh!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *