FOTOT/ Tmerr në Rusi, 23 vjeçari qëllon me thikë njerëzit në rrugë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 11:20 në qytetin Surgut në Rusi.

Një person ka qëlluar me thikë 8 persona në rrugë duke i lënë të plagosur.

Autoritetet lokale njoftojnë se autori i sulmit është 23-vjeçari Bobichel Abdurakhmanov i cili më pas  është qëlluar për vdekje nga policia.

Mësohet se 2 prej të plagosurve ndodhen në gjendje të rëndë për jetën.

Policia informon se personi që kreu sulmin kishte çrregullimi mendore dhe përjashtojnë se ku sulm ishte një akt terrorist.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F4E1000000578-4804644-At_least_eight_people_have_been_wounded_in_a_knife_attack_in_Sur-a-19_1503132864732-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F4E1000000578-4804644-At_least_eight_people_have_been_wounded_in_a_knife_attack_in_Sur-a-19_1503132864732.jpg","attachment_id":"748672"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5B4B00000578-4804644-image-a-28_1503133736978-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5B4B00000578-4804644-image-a-28_1503133736978.jpg","attachment_id":"748673"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435FA8EE00000578-4804644-image-a-55_1503138881538-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435FA8EE00000578-4804644-image-a-55_1503138881538.jpg","attachment_id":"748678"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5B4700000578-4804644-image-m-30_1503133741949-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5B4700000578-4804644-image-m-30_1503133741949.jpg","attachment_id":"748674"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5B5300000578-4804644-image-m-22_1503133547798-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5B5300000578-4804644-image-m-22_1503133547798.jpg","attachment_id":"748675"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F550500000578-4804644-The_attacker_was_shot_dead_by_police_in_Surgut_at_about_11_20am_-m-45_1503133942534-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F550500000578-4804644-The_attacker_was_shot_dead_by_police_in_Surgut_at_about_11_20am_-m-45_1503133942534.jpg","attachment_id":"748677"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435FA32300000578-4804644-image-m-59_1503139310322-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435FA32300000578-4804644-image-m-59_1503139310322.jpg","attachment_id":"748680"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5DF300000578-4804644-image-a-46_1503134009315-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5DF300000578-4804644-image-a-46_1503134009315.jpg","attachment_id":"748676"}]
        
        Loading...
        

2 komente në “FOTOT/ Tmerr në Rusi, 23 vjeçari qëllon me thikë njerëzit në rrugë”

  1. Shega says:

    Kudo Islam. U shofshin.

  2. nje lexues i zakonshem says:

    Ishte apo nuk ishte me çrregullime mendore , emrin e kishte ABDURAHMAN . Çudi , Rusia me 170 milion kristiane , rastisi qe nje myslyman na paska qene me çrregullime mendore dhe per çudi akoma me te madhe , ky i çmendur , perdori te njejten metode terrori qe perdorin shume nga terroristet ne Evrope , ate te vrasjeve me thike ?!?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *