Incidenti i aktorit në kufirin grek: Ma morën pashaportën dhe ma hodhën si të ishte letër e përdorur higjenike

Aktori i njohur  Amos Zaharia ka përjetuar një moment poshtërimi teksa ishte duke kaluar kufirin grek për të pushuar në shtetin fqinj.

Përmes një statusi në facebook djali i aktores Yllka Mujo, thotë se sapo kaloi kufirin policët kufitarë grekë ia morën dhe hodhën pashaportën sikur të ishtë letër e përdorur higjenike.

“Sapo kalova kufirin e ketyre “evropianeve” Grek.

Ma moren pashaporten dhe ma hodhen si te ishte leter e perdorur higjenike.

Hajde shpenzo para te keta bukshkale te pafytyre. Rrofshim ne per shtetin qe kemi dhe bravo i qofte ketij populli Grek qe i lakmojne vec prapanicen njeri tjetrit. Ptu”, shkruan Amos Zaharia.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/yllka-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/yllka.jpg","attachment_id":"749261"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/amos-zaharia-150x149.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/amos-zaharia.jpg","attachment_id":"749262"}]

43 komente në “Incidenti i aktorit në kufirin grek: Ma morën pashaportën dhe ma hodhën si të ishte letër e përdorur higjenike”

 1. guxilla arrilla kerrmilla says:

  shum mir jua bo greku ju. pse I bini n dor kur e dini qe s ju duan?
  I bini n dor atyre sepse nuk keni shtet. nuk keni shtet sepse nuk e beni vet shtetin tuj sic e kan bo te tjeret per veten e tyre.
  nuk e beni shtetin tuj sepse jeni njers te liq me njeri tjetrin dhe duke qen te liq vec beni sherre dhe konflikte e jo bashkpunim per me ngrit shtet. dhe masanej,kur shkoni ke t tjeret qe s kan respect per ju si te kqinj qe jeni,dhe ata te tjer ju perbuzin,atehere na ofendoheni ju.
  pse nuk ofendoheni ju kur vret kryeministri te pafajshmit n mes t bulevardit?
  pse s ofendoheni ju kur vidhet prona,vota,banka,parja jeta e njeriut sheshit nga bashkkombsi juj,nga kojshija juj,nga ish shoku juj I fminis…dhe askush s bzan?!
  mir t ju behet dhe kaq esht pak. do vijn edhe me shum.
  ishallah behet nanji luft qe t ju pushtojn dhe t ju shuajn fare nga faqja e dheut se jeni far e keqe…
  mos kujtoni se do t ju mbroj bota dhe miqt..
  ata kan hallin e tyre. kur bje zjarri n fshat secili shef shtpin e vet.

  1. Pasanoret Katnnare tyrkelieBizantin Krenar Shqyptar says:

   Kurse me mu se hapen fare, sapo vune re qe nuk ishte pashaporte shqiptare.Sa mire me ken Shqyptar, i rilindur.

   1. The Punisher says:

    Ty ta kan hap rrondelen, nuk ka nevoje me ta hap pashaporten.

    1. Pasanoret Katnare Tyrkelie Bizantin Krenar Kazan Bakllava says:

     Kush ma ka hap prifti

    2. ... says:

     Provokim Shkerdhatash Shqipetar qe te behen objekt bisede, te risin vlerat vetes …. e dine qe armiqesia me Greket “shet” kete periudh.

  2. Kiu says:

   Po ky tipi quhet me “gjak blu” me qe eshte kunati i princit te Bugajetit? Jo per gje, por mund te jete incidenti i pare mbreteror me Greqine…

   1. ... says:

    Nuk na thote Zaxaria…… pretekstin qe ja hodhen pashaporten ne surrat…..mos provokoj gje kopili i Ilves !!!!! se e ka pak zakon si e Jema e tije qe te provokoj.

   2. Karmos says:

    Po ca lesh princi eshte ky qe ankohet per nderlakmim bythesh, princat e kane te gjithe nga nje dylber. Ky eshte rrugac tipik lagjesh.

  3. mik says:

   Kurt lexova rreshtin e par te komentit tend, desha te kritikoja, por vuna re ma poshte mendime te arta.
   Popullorqe, por fjal qe xajn vend. Sidomos kur thua : jeni njerez te liq me njeri tjetrin, dhe duke qen te liq, beni sherre dhe konflikte e jo bashkepunim per me ngrit shtetin “. Nuk shan askend ( si disa lafarak qe paguhen per percarje ) por thua tamam ate qe duhet dhe kur duhet.

   1. Shoku tat says:

    Duhet Te bejm shtet , se Te gjith po tallen me shqiptaret , ne rajon , ai qe beri komentin e pare qeka i huaj qe flet shum mire shqip i vika mire Te pushtohet shqiperia , nuk e di por me e Mira esht qe shteti shqiptar mos na flasi shume se kaq vite qe flet dhe sbejn gje , koha per vepra kultura ndryshon me mireqenjen , dhe dhe Te huajt kan vrare dhe prere me shume se ne anglezet me shekuj francezet gjermanet , dhe tani Te huajt po na mesojne per paq je dhe stabilitet , nderkohe qe kosoven dhe Camerine e masakruan , Te huajt nuk vjeddhin si ne ata vjedhin shtete , ne vjedhim supermarkete , lol per Te kritikuar dhe sharre ka shume , puna esht si ti rregullojme gjerat.

  4. Mbreti says:

   C leshin kerkoni te Shteti i Arixhinjeve. Kam Pasaporte Te Deutschlandes , edhe kurr nuk shkoj ne det te kto Jevgjet Grek!

 2. F. K says:

  Tourkofagos, po kristianet shqiptare sikur ishin “aderfia “me greket ,nuk e panë valle nga emri qe nuk ishte sunit?

 3. Gerti says:

  Ik mer pall.Dashke me u bo interesant o Amoso.Edhe une para 3 diteve kalova,asgje,normal fare.

  1. Gerti says:

   Ik ti mër legen. Grekët të turpërojnë një bashkombas ti shan shqipëtarin. Mut për tru.

 4. Lemoni says:

  “Emigrantet qe nuk kane pse te ndihen sikur jane “dikushi”ose me te mire se vendallijt” shkruante para pak ditesh Merua….
  Ja keto poshtersira,diskriminime provojne dite per dite emigrantet shqiptar…ndaj ndihen si”dikushi” kur vizitojne ose kthehen ne memedhe.
  E kane lare me gjak pasaporten shqiptare.
  __________
  Ky nje 5minutsh u mor me ta dhe u nevrikos…po neve qe kemi tere jeten?

  Sa per dieni: sjellja e policit se kakavijes eshte 100here me keq se e ketyre grekerve…
  Nje idiot(nga golemi doemos z.mero) me pyeti nje dite: di shqip ti?
  Ceshte kjo pyetje i thashe!?…
  Eeee mo eeeee tha,di shqip ti?
  Po ca po flasim i thashe?
  …ndenje si rrote cari…e me tha
  Mos me fol mua ashtu oreeee.

  Tjetri…
  Ku po shkon?
  Ne greqi…
  Ne greqi e di po ku(nenekuptonte fiks ku)
  Po pyet si polic i thashe apo si person?
  Ore ju shqiptaret e greqise kini humbur “te qenit shqiptar” me tha…
  Pse i thashe une…
  Po kur neve pyesim dicka qe s’shkon do te thote qe duam lek…me tha
  Hajde tani ti(emigranti) te jeshe i qete per nja 5 ore rruge gjer ne athine…etj etj

  Nje miku im kthehej nga athina ne shqiperi…me makinen e vellait te tij me targa shqiptare.
  Duke mos e ditur qe nuk lejohet qe ngases makine me targa te huaja (sepse nuk e lojone shoqerite e siguracioneve) futet ne kakavije(greke).
  Polici grek:
  Zoteri ndalohet te kalosh kufirin me targa te huaja!
  Jo i thote ky,eshte normale…kam patente greke.
  Polici i thote te vene ne nje zyre(duke e pare qe ishte me 2femijet e tij brenda dhe vapa 40°).
  Pasi e sqaron mire e bukur dhe duke i thene te mos e zgjati se gjoba kalon mbi 2000€ e makinen sdo e shifte me…i thote te merret vesh me policin shqiptar qe te vazhdonte me femijet rrugen….
  Polici shqiptar:
  Nuk kalon dot…keshtu eshte ligji.
  Jam me femijet ore,i thote shoku.
  Nuk dua tja di…ligji thote keshtu.
  Makina u la ne kakavijen greke e te nesmen u mbarua kjo pune.

  Ka edhe keshu te dashur atdhetar!

  1. zhaku I pamposhtur says:

   Po ky rast është një diskriminim është një ofendim mirëpo ne nuk ësht as i pari e as i fundit rast i kësaj natyre…pse ndodh ky fenomen? sepse nuk kemi shtet dhe grekët e dinë sh mirë këtë fakt dhe tallin trapin kur të duan dhe si të duan me pashaportat apo shtetasit shqiptar…që të jemi realistë duhet ta pranojmë që në përgjithësi grekët janë brënda normave dhe kanë një kulturë më të madhe se ne shqiptarët pasi jkanë qënë më të hapur me perëndimin (na pëlqen apo sna pëlqen)…
   lind pyetja : ku ësht shteti ynë që të na mbrojë? është me pushime se në shtator fillojnë të gjith punën…heheee e çpret nga ky shtet bananesh? bëhen zgjedhjet në qershor dhe “boti” thotë rrini se kemi kohë për të formuar qeverrinë e re deri nga shtatori apo tetori…pastaj kryeministri ynë ësht aq cub sa e drejto qeverrinë nga face b!! pale që grekët si ka në refene fare dhe “tall trapin” me ta sipas qejfit…dhe neve na vjen keq që greku nuk na konsideron si të barabartë..me pak fjalë ne duhet të jemi më të kthjellët për të mirën tonë…të ngrihemi dhe të përmbysim çdo karagjoz qe los me fatin tonë çdo sharlatan politikan që tallet me të ardhmen tonë sepse këtyre politikanëve u pëlqen kjo lloj situate pasi ata vjedhin e pasurohen dita ditës .e çfarë mesazhi i jep botës kur ti si shtet në krye ke një hajdut?? e çfar mesazhi i jep botës kur ti z kryeministër bën koalicion me persona që ti vet i ke akuzuar për vrasje e vjedhje?hëmmm ne nuk duam veten tonë dhe presim të na respektoj greku…do tu drejtohesha ju fodullëve bashkpatriotë të mi me oashaporta perëndimore apo edhe ju fodullëve dembela shqiptarë që nxirrni lekë pa derdhur një pik djerse se :lëreni ta shajmë grekun ne që jetojmë këtu në gr sepse e njohim më mirë situatën…shikoni bën shtet njëher e mos na vidhni kur vijmë aty me gjoba nga më të çuditshmet dhe pa të drejtë..shikoni i ndërroni ata policat me barkun tek goja si të jenë gati për të pjellë e me fytyra të kuqe si gjela deti ngaqë pinë gjith ditën alkol…po un ku ta kërkoj të drejtën që polici shqiptar i tha gruas time në kakavijë: ti nuk kalon sepse fëmija yt nuk ka prokurë të noterizuar nga babai për të udhëtuar..unë kisha bërë prokurë në gr që të vinte gruaja me çunin në atdhe madje prokurën e përkthyem edhe në shqip mirëpo ai polici i kakavijës nuk do tia dijë..në të tilla raste presioni i tij ishte aq i madh sa gruaja i dha 20€ që kaloi..un kur mendoj që na degjeneron shteti ynë as më bie mëndja që të kërkoj respekt nga greku…thoni shtqyr me kaq se janë shum tolerant grekët…kërkojeni të keqen brënda shtetit tuaj se aty e keni..

 5. Stela says:

  Kto Jane njerzit me te qelbet flasin vetem kur i preket imteresi i vet

  1. Edi SHPATA says:

   Po fiks pse su kthye mbrapa ky kelyshi patriot

 6. jovan bardhi says:

  ku ka me t poshter sesa shqiptaret
  ata jan me te ndyt sesa karet.
  ne t gjith boten kudo shkova
  shqiptare te liq takova
  kudo shkoj ne shqiperi
  takoj shqiptare bythqi
  edhe andej ne kosov
  ka shqiptar me kar ne goj.

  1. EduaK says:

   Ca ke me k.rin ti e? Po s’te pelqeu perlyhu me mufka. Barbar orienti.

 7. artan says:

  Po pse mo bir shkon ne Greqi. Greqia esht fshat dhe i mbush me injorant fshatar. Shko mor bir ne Itali se italjont jan njerez. Pse meresh me bq???

  1. kavajsi says:

   artano te pelqeka suma me duket

 8. ...!?!? says:

  Po pse smore lartmadhnine ne telefon mo dhandrin e pastronte ai kte pune sapo ti thonte qe une jam mbreti i shqipnise !!!haaa te qifte ndonje gje e eger more amo , merr qenin dhe shko ne vermi tani nga inati grekut !!!

 9. Irakli Ndrenika says:

  Tja marrin pasaporten dhe tja fusin ne bythe dhe mos ta lejne ta kaloj mo kufinin ky zhulsi qe qenka aktor. Shko ruj Yllken se akoma gju per mazdrak ose thuj cunit mbretit ta boj incident diplomatik se puno ne ministrine e jashtme

 10. Hahaahahaha ca incidenti!!!!!Te terhiqen ambasadoret direkt edhe te mbyllen kufijt….ne kemi pas incidente te shume llojshme me policin kufitare shqiptare edhe e kemi kalu me buzqeshje….pastaj ca deshe ne greqi…kishe vajt ne turqi tek vllezerit

  1. toni says:

   Dole dhe ti o i Janulles, i more ere prapanices se tij per 300€.

 11. sunit vore says:

  Welcome to Albanistan!

 12. Timi says:

  Kanë bëre dy lekë shqiptarët dhe ikin në plazhe të huaja kinse kam lekë. Mirë tu bë. Unë jam nga Kosova me pasaportë gjermane dhe shumë mirë po kaloj në plazhet shqiptare.

  1. justice says:

   Ky imi shume mire qe ke ardhur ne Shqiperi. Te kalosh mire dhe kujdes mos te hipen ndonje skaf ne koke …

  2. mik says:

   E mor Timi !! Nuk e di, a t’ka mesu yt at me fol aty ku duhet ?! Ajo qe asht mir per ty, nuk asht per tjetrin…. dhe anasjelltas, sigurisht . Po nejse !! Fol per vete ma mir, jo per tjetrin. Gjithkush ka shijet e veta….. aq ma teper ti, prej Kosovo.

  3. durrsak says:

   na plasi trapi nga je o katnar

 13. meti says:

  Cfare injorante keta “artistet “nga shqiperia….

 14. joel shkodra says:

  Nuk na e sqaron pse ia hodhen pasaporten. Me sa di, me mijra shqiptare kalojne kufirin dhe nuk i hidhet pasaporta si ketij.

 15. mani says:

  I kane vene emrin Amos per te fshehur identitetin si shqipetar.

 16. ene kjo drec .
  pse e krrun me ata plehra
  perseri ja ka qejfi me grekt !
  ateher (t’kujtohet ß) deklarove njiher ,qi grekt s’jan gjo ne “at pun ”
  shqiptari the eheeee ; ta shkul veni .
  tash ju ke kthy persri korrakve grek
  o plake e s’u knaqe
  sun gjen karar robi sot

 17. Liri says:

  Dru me pre! Te dogji, mbaje.

 18. F says:

  Pikërisht kjo i bën grekët Evropian. Urrejtje dhe pishtërim i të tjerëve është tipar Evropian. Ne presim nga Evropa të na tregojë se ç’është e mira.

 19. rigon says:

  Kot ha mut per Greqine ti se aty po pushojne celebritete dhe pasanike nga e gjithe bota dhe po hyne e dalin pa asnje problem. Madje me mijera shqiptare po shkojne te pushojne aty pa asnje problem ne kufi. Po ti kushedi se cfare historiku te bukur do kesh qe ta di greku mire dhe s’te le t’ja dhjesesh token sic mund te kesh bere ne ndonje shtet tjeter. Surrat qen.

 20. tropojani c100 says:

  te hodhen pashaporten ty dhe u be nami po te pakten atje ne plazh ke kushte te mira drita ushqim ujin e ke pa mut ko si ne pöazhrt tona lahesh neper hale dhe pashaporzen ta japin me shume politese pasi te regjistrohesh ne hotel ama ta fusin me ushqim pa drita pa uje ne mes mutit e ujrsve te zeza ben not kshu qe me mire atje rehat dhe duroje ate 2 minutesh kur te hedhin pashaporten kete “nder” te madh o sa mire me qene shqiptar ohe ohe 😜😜

 21. fazlliçi says:

  Me siguri, “ky aktor i njohur”, Amos Zaharia (?!), ka dashur të shesë pordhë (me brekë të grisura) dhe i kanë treguar vëndin… Thjesht edhe nga fotografia, mund të kuptoj shumë gjëra…, për këtë aktor “të madh” të gazetës së Meros…(?!)

 22. adi says:

  Aktori njohur? Kte se njeh as dreqi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *