Rikthimi i vizave, ish ministri i Drejtësisë: Kur s’kishim letra higjenike të fshinim b…!

Lajmin e mediave holandeze për rikthimin e sistemit të vizave për qytetarët shqiptare e komenton edhe ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.

Manjani shkruan se politika e derisotme e ka menderosur aq shumë sa njerëzit duan diktaturën më shumë se demokracinë, sipas tij Enver Hoxhën nuk e ngjallim dot ndaj u krijua Rilindja e Edi Ramës

Në një kohë kur shqiptarët janë të zhgënjyer nga politika në vend nuk u intereson fakti nëse do u duhen apo jo viza për në Evropë.

Statusi i plotë i ish ministrit te Drejtesise:

Do rikthehen vizat?!

Normal, përderisa 31% e jona duan diktaturë dhe 50% nuk janë më të bindur në demokraci. Ky është sondazhi i BERZH.

Pra e thënë më thjeshtë 50% e jona nuk do të ketë as pasaportë, ndaj s’ka asnjë kuptim më VIZA! Si me vizë si pa vizë pa-pasaportsi nuk ka asnjë interes….

Në këtë pikë, nuk ka më asnjë justifikim! Argument jo e jo! Politika e derisotme e ka menderosur aq shumë sa njerezit duan diktaturën më shumë se demokracinë…

Nuk ka dyshim që këtu e ka bazën spekulative grupi politik i Rilindjes! Ky është grupi që kuptoi më mirë se si fitohen zgjedhjet në këto kushte.

Ky është grupi në i aftë për të vendosur diktaturën që do populli pa pasaportë (që skanë fare ose se përdorin). Të tjerët që e përdorin po ikin, nga sytë këmbët!

Sidoqoftë Rilindja ja arriti qëllimit! Ja arriti të ngulisë mirë idenë se “më mirë me Enver Hoxhën, sesa me demokracinë”… Natyrisht Enverin skemi ku ta marrim, ndaj u krijua Rilindja.

Ta gëzojmë!

Sna ka faj Hollanda

P.s. Për ata 31% dua tu kujtoj se me çfarë e fshinin b….! Se letra higjenike nuk njihej…

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Rikthimi i vizave, ish ministri i Drejtësisë: Kur s’kishim letra higjenike të fshinim b…!”

 1. ja edhe rrospia e islamit ,
  gjate gjithe Historise Shqiptarit ,
  ka bo lojen e te Huajit ,i ka fry bilbilit te armiqeve te ktij populli .
  o degjenerate e bandes lsi .
  loja e statistikave te manipuluara per qellime te caktuara nga te Huaj si kjo organizate mashtruse
  e qujatur berzh , e paguar per te ber kto statisktika qesharake padyshim nga ju lsi -pd ,
  gjaku i huaj i trupit shqiptarit , eshte karagjozlliku i fundit qe bie ne skene dyshja e Bordellos politike antishqipütare meta – berisha .
  Vodhet miljardat atij vendi ,atij shteti per te financuar Ata qe ju prune ne pushtet dhe tani i paguani per te ardhur perseri ne pushtet ,qe ti vazhdoni shkaterrimin e jetes shqiptarit ,
  te vazhdoni degjenrimin politiko shoqeror te atij vendi ,te qisni fundin Shqiperise !
  Por JOOOOOOOOOOOOOO PUTANAT E KOMBIT !
  Ky popull ,nuk eshte i gjithi me gjak te helmuar e gen putane ,qe per pushtet vret edhe baba e nene ,JOOOOOO!

  Per mafiozet nderkombetare te berzhit e kedo tjeter ,qe kerkon te manipuloje e interpretoje sipas interesit antishqiptare komentet e shqiptareve ;
  1- Nqs shqiptaret bejne krahasimin mdis sistemeve ,(atij komuniste dhe ktij hibrito HAJNISE Demokratike ,ktij sistemi te skllaverise -i panjohur ne historine e njerezimit) dhe ben diferencat e pozitives ne sistemin komuniste vs ktij degjenrues sot demokratise hajnise ,bandave antishqiptare ne politiken e etij vendi ,—–kjo nuk do te thote aspak se, shqiptaret duan te jetojne ne nji sistem diktatorjal ! kY Sot , kjo Diktatrure e bandave te bashkuara antishqiptare nuk eshte zgjedhja e shqiptareve por e padroneve te krimineleve politike lsi -pd . Nqs do kritikosh nji sistem ,ose nji politike te nji vendi ,nqs kritikon per nji cast ,politiken e Amerikes apo Europen ,nuk do te thote aspak se e urren Ameriken as Europen o karagjoze te njerezimit , prandaj mutin e berzhit qe jua afroj ne tavoline per ta shijuar ju ju befte mire . Shqiptaret s’jane me ata kur bota i tregonte prralla apo gje agjeza me “Gomarim Fluturues” Demokratike .
  Tani hajeni paketen me mut qe ju beri dhurate BERZH-i por jo vetem ,ndajeni me partneret tuaj te PD-se .

  1. u dhim tu qesh says:

   Foli edhe letra higjenike e quajtur Ylli Manjani 😀 😀 😀

 2. Tr says:

  Myslimanet e lanin ,kurse te krishteret dhe katoliket ,e kane per gjynah me u la .

  1. Dr.rrrrr thjeshte per humor higjenike says:

   e lani me u shkerdhy me derrin e radhes domosdo ,
   ne te tjeret e fshijme si gjithe bota e civilizume me surratin tuaj

 3. angjelini says:

  Sespse leter higjenike je ti dhe qdo politikan shqiptar. Ju e keni shkaterruat ate vend dhe asnjehere nuk merrni pergjethsi. Ikni hajdut se populli ju njehere.

 4. tarras says:

  Sa mjeran je nga mendja o Manja. Sa I ngushte ne zemer e shpirt nuk eshte cdo gje politik ose e lidhur politikisht. Nuk duhet te perfitoni villni sa tu vij rasti. Kur flitet per njerez , inkriminuar e ka fajim individi kur flitet per eneverin e k faji dhe ti se ke qene pushtet n qeveri dhe na e ke shpif. Dhe me mir largoqfti se ti ne qeveri.

 5. jovani says:

  shum hysmet I benka bythes ky.
  mos ndoshta ja ka qejfi edhe per hajdar hajdar demokracin,qe t ti bej ne byth baterdin,

 6. Mergimtari says:

  Jane halet e sojit tend qe me rrjepqeverisjen e ketij vendi keni vrare shpresen o manjan -mjerani,kurse b…do e fshijme me surratin tend

 7. gam gam stajl says:

  ik o rrot hajdari!
  n amerik ka shumica as dun me dit qe ekziston Europa e bota dhe se kan fare mendjen me ushtu jasht amerike.
  edhe n europ gje plot njers qe s dun me ushtu jasht shtetit dhe s kan as pasporta madje.
  vec shqiptaret qihen n byth per njicij “jashtshtet”!
  komb legen.

 8. saliu says:

  O Manjan, o bajge e leshelise. Rri mbaj vendin se nuk te pjerdh me njeri as ty dhe as partine tende.

 9. Z/K says:

  Termin,Rilindje u pagezua nga koalicioni PS & LSI. Kaq sa per ta ditur oj tolle qerosi.
  Ndersa per munges letre higjenike qe i perket civilizimit katolik.Ju nuk e keni sajdisur probleme mbasi keni perdore gishtin e mesit ate ma te gjatin duke ba shpime ne prapanice sa here keni jashqitur allaturkishtshe.Nuk asht shpifje por kjo vertetohet ne te gjitha shkollat dhe institucionet ku hyjne e dali te civilizuar turkoshak ne cdo Wc qofte dhe publike ku muret vec bojes origjinale mbajne dhe gishtin analfabet te votimit ne prapanice.

 10. 1234 por me tutje s'me lene says:

  As ne hollande nuk behet kaq problem,sa ketu.
  Jam nje nga ata qe kam filluar te zgenjehem nga edi rama,por kur shikoj keta ndyrsira….10000000000 vjet edin do votoj…po te rroj kaq ore😁

 11. mirel says:

  Sa here qe permendet shteti ligjor kriminelet te kujtojne diktaturen. Per ta ligji eshte diktature.
  I tremb ideja qe nje si Enver Hoxha do u jepte plumbin per humneren ku e kane futur vendin.
  Gjithe kjo klase e te pasuruave pas 90es ka vetem nje vleresim: Denimin Kapital
  Sa kohe qe populli shqiptar nuk do jete ne gjendje ta beje kete shqiptaret do vijne verdalle rrugeve te botes si sirianet. Mire ata qe e kane nga Lufta, po shqiptaret nga e kane? Nga plera si Manjani..klani Berisha- Meta-Rama.
  Te gjithe meritoni denimin me vdekje

 12. pjeter says:

  MANJANI, APO RISTANI APO HORRA TE TJERE TE VARFER NGA QELIZAT CEREBRALE,PO NA TREGOJNE QARTE SE KUSH NA KA DREJTUAR NE SHQIPTAREVE NE DEMOKRACINE SHQIPTARE,SEPSE NE KEMI SHPIKUR NJE DEMOKRACI TONEN, KETA NJERES KANE TE ZHVILLUAR ATE PJESE TE TRURIT KU JANE SHUME EFICENTE NE GRABITJEN DHE PERVETESIMIN E C’DO GJE QE NUK ESHTE E TYRE, LLOMOTITJET E KOHEVE TE FUNDIT PONA TREGON QARTE SE REFORMA NE DREJTESI PO FILLON TE GODASE NE SHENJESTER PARAZITET SI ISH MINISTRI I DREJTESISE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *