Vasili Ramës: Po hiqen vizat kryeministër, Europa të vuri një zero të madhe

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka reaguar lidhur lajmin që qarkulloi dje në media që Hollanda kërkon heqjen e vizave për shqiptarët.

Përmes një statusi në facebook Vasili pyet kryeministrin Edi Rama se ku është, pasi po na hiqen vizat.

Gjithashtu Valisi thotë se “Paralajmërimet nga Europa kanë qenë pa fund, por shurdhëria dhe paaftësia kriminale e kryeministrit ka qenë fatale”.

Mes të tjerash Vasili shtoi se “Europa i vuri një zero të madhe delirit me timon e me tepsi’.

Postimi i Vasilit

Po hiqen vizat, kryeministër ku je ?!

Heqja e vizave për shqiptarët, një nga arritjet më madhore të pluralizmit, rrezikon të zhbëhet.

Ishte kjo arritje që çliroi shqiptarët nga poshtërimi në dyert e ambasadave dhe shembi izolimin e turpshëm dhe trajtimin tonë si qytetarë të dorës së tretë.

Paralajmërimet nga Europa kanë qenë pa fund, por shurdhëria dhe paaftësia kriminale e kryeministrit ka qenë fatale.

Në fund të fundit ai punët….e tija i ka fjollë, pavarësisht se qindra mijëra shqiptarë vuajnë skamjen e papunësisë dhe varfërisë.

Kryeministri ynë nuk ka veshë, por ka vetëm stomak dhe të madh madje.

Europa i vuri një zero të madhe delirit me timon e me tepsi.

Ç’ taksirat ka populli të vuajë deliret dhe paranojat e një shkollëpakti, llafazan të pashërueshëm?

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Vasili Ramës: Po hiqen vizat kryeministër, Europa të vuri një zero të madhe”

 1. xheti,KS says:

  Po vendosen vizat.Te hjekura ishin.

 2. REFUGJATI says:

  o Petrit Vasili qe vetem “Petrit” nuk je…eee..Harrova je Petriti i Monikes..asaj Bythmadhes dhe Hajdutes se paskrupull…
  1-Jeni ju dhe Politika Juaj ajo qe u ka dhene Shqipetareve TRASTEN E REFUGJATIT TE PASHPRESE, qe Bredhin Rrugeve te Europes per te Nxjerre Kotheren e Bukes me Pune te Zeza..e kuptove o Petrit i Monikes????Kur them ju them edhe per JU PERSONALISHT, sepse jeni ju dhe Ilir Muti(Meta) qe na Krijuat nje Parti “INTEGRIMI”..qe eshte Partia e Vjedhjeve dhe Plackitjeve ne Shqiperi…
  2-Ku e keni Integrimin???Nderrojini Emrin kesaj Partie BANDE,..Shqipetaret ne Europe jane te DETYRUAR qe te Ushqehen dhe Mbijetojne me te gjitha Menyrat,…sepse Petriti i Monikes PO TE KISHISHIT BERE JU NJE POLITIKE KOMBETARE DHE ME VIZJONE TE QARTA EUROPJANE, Shqipetaret nuk do te ishin Refugjate-Harixhinje ne Europe, por te BARABARTE ME TE TJERET…
  3-Sa per Qeverine Hollandeze, ajo munde te heqe Vizat, por kjo nuk eshte ZGJIDHJA…Zgjidhjen le ta Gjej ne FORCIMIN E STRUKTURAVE TE SAJ…lol

 3. Do vihen vizat apo do hiqen.ky matuf apo gazeta i ngatrron apo e ka fjalen qe ti heqim vizen politikaneve Akoma se mar vesh o matuf ty ta hoqi vizen populli edhe ilirfloriri. Bej gam gsm monika nuk teer me sy te mir

 4. valentina says:

  Neqoftese kjo qe thoni eshte e vertete atehere nuk ka ngelur tjeter vecse me ju shkerdhy pragun e familjeve nga i pari deri tek i fundi qe nga djali i fahri balliut e deri tek Edi Rama,cfare duhet me prit tjeter nga keta bythqira politikane,apo presim qe te na bejne skllever minierash qe te nxjerrin minerale per keta graqire politikane.

 5. Jevi says:

  Ju z.Vasili ku jeni,se une ju di akoma ne qeveri ,LSI.

 6. Urimi says:

  Nuk eshte qudi kerkesa e Holandes per rikthimin e vizave,bilez sikur te pyetsha une sdo i heqja kurre,pasi ka vite qe jetoi ne europe dhe takoi çdo dite bashkkombas dhe turperohem nga ato qe bajne çdo dite,kam biseduar me shume nga ta,ka aq shume qe kane ardhur keto 6/7 vitet e fundit,ku shumica jane “tropojane” dhe “demokrat” te perbetuar,ku po ju thua se je me Ramen jane ne gjendje te ta heqin edhe koken,se po ju kritikove PD e veqmas sali berishen e lul bashen jane ne gjendje te te vrasin me gjithe çfar ke,dhe ska dite qe skapen duke vjedhur e pune te pista qe vetem nje i PD-s dhe i vasilit di ti beje,prandaj dua ti them vasilit se edhe nese heqen vizat eshte produkt yti,pjelle e lazaratit dhe bandave tuja qe çdo dite plaqkisin banka e njerez ne shqiperi ne emer te PD-s dhe LSI-s.

 7. Shko more zog gomari se jeni ba te besdishëm për gjithkend. Ju paskeni kenë maskarej se ata te PD, ma te flliqur.Pse nuk kërkon me dhanë llogari kryetari juaj Ilir Meta ku i more gjithë ate pasuri marramendese?

 8. taraboshi says:

  O rrot Europa nuk te merr leje ty me heq e me vendos vizat dhe as àte policin hollandez sepse tash qe nuk jeni ju ne qeveri kènaqeni qe ta gjen nje e keqe Shqiperine mor ju marret e keqa ju qe mendoni keshtu.

 9. Bushi says:

  Petrit Vasilit i takon te beje gam,gam se ja leron nenen Monika,qe e paguan.Pra Vasili bene gam,gam,kurse Monika ham,ham.Fajtor per vendosjen e vizave eshte LSI-dhe Pd-ke.Ata jane kthyer kundra europes per reformen ne drejtesi apo kur pd-ke hyri ne çadren e turpit.

 10. Pallatet Agimi says:

  Poshterimi me i madh qe ju behet shqiptareve sot, nuk eshte heqja e vizave, por perfaqesimi i tyre nga keta lloj edepsezesh si puna e ketij tutkuni, qe ne menyre te ndergjegjeshme eshte kthyer ne nje skllav te figures me te erret qe ka Shqiperija sot, pas Sali Berishes.
  Kur vete politikanet, si puna e ketij surrat fishkuri (ketij frikacaku te ndyre qe s’pati bythe po vajti e per 24 ore ja dorezoj partine nje sulltaneshe breke grisur), ju a kane hequr vizen qytetareve te vet, c’duhet te bejne europjanet?

 11. timo says:

  Me këta lloj politikanësh që sa hapin gojën duan të mashtrojnë mund të thuet veç: Futja pordhës o Vasillaq se çlirohesh.

 12. lulashi says:

  O matuf. Mos t’u ndrru perseri mendja dhe i zure vendin Mones, sepse ke nje muaj qe ha mut perdite dhe kerkush nuk te ka thene te befte mire.

 13. edi says:

  eshte me se e kuptushme qe banda e hajnise lsi-ja,
  do bej zhurmen me te madhe ,
  do qisi llapen me shume se gjithkush tjeter ,
  sepse eshte banda politike qe ka abuzuar me shume me pushtetet ,
  ka qen nji nder Ngerce-t kryesore te prapambetjes e korrupsionit te stermadhe ,
  qe exziston sot ne ate vend ,eshte banda e Ali-Babes me 40-hajnat ,
  qe i ka vjedhur me shume miljarda nga buxheti shtetit ktij shteti ,
  ne gare me banden e serbit pd-
  e hajnit qe u be president ,pasi sla me florinj ne thesarin e shtetit dhe ministrite
  qe mbanin zagaret e tij i trajtonin si prona te familjes ,
  pra ,llapa e petritit te bandes nuk i shpeton dot nga burgu kta hajna ,
  qe diku ne Europe do ishin perjetesishte ne burge dhe ZERROT do i vareshin neper kembe e duar
  si qenit

  1. Miri says:

   Po ngadale bre vaso ngadale se ato deklarat e hollandezeve jane si te lulit te PD bre vaso dhe ju banda hajdutet e shqiperise jeni akoma ne qeveri ju dhane dhe presidentin ngadale bre vaso.

 14. fieraku NGA ferrasi says:

  Ju heqte Zoti qafe t gjithave
  Qe na e nxite jeten
  More edepseze.

 15. pro says:

  ..sikur te kishe udhehequr edhe pak LSIne ,o qaraman,s’do kishte me nje parti te tille,por shyqyr te pikasen nga brenda…mendo,pastaj se ç’i ke bere qeverise per sa kohe ke qene ne te.

 16. DALLTON says:

  O Vaso, o injorant I shekullit ,vritet nji I huaj ne SHqiperi fain e ka K/ministry,ju I vini zjarrin pyjeve me ata njeres qe I paguani ,fajin e ka K/ministry hiqen vizat fajin e ka K/ministry ,po ai dallkauku tuaj qe e ka emrin Ilir-hajduti qe qeverisi me Edvinin per 4-ter vjet ,ku Brenda ne kete tepsi ishe edhe ti zotrote,prap fajin e ka K/ryeministry ,po ty zotrote qe te shkarkoj qe ne ajer Ilir-hajduti dhe te zvendesoj me Monken,ate fytyre plasarituren,fain edhe ketu e ka K/ministry,nuk behet Shqiperia kurre pjesa e Europes se nuk e lejoni ju “hajdutet”e shekullit te kaluar ,sa ishte K/minister Saliu te kishte ikur zeri dhe figura,nuk e kritikove as, edhe nji here se shkonje atje ku shkoi Azem-Hajdari,prandaj ben mire te mos besh gam,gam si qen I zgjebosur.

 17. Konti Sbalta says:

  Petrit Vasili ! shpetoi ky popull qe nuk u bere “Kryeminister”, se nuk po le dite pa pergojuar Edi Ramen qe nuk ta dha kete kenaqesi . Po nuk i mendon fare ato fjale kur i nxjer nga goja!?Po mire Petrit , qe vetem emrin ke te bukur , a je ti pjestar i nji partije qe e ka edhe emrim per integrim ne europe dhe nji minsitre ne qeveri po per integrimin dhe ju per tet vjete ne qeveri(me{ P.D. dhe PS}ne vend qe te jepni llogari i kerkoni llogari kryeministrit , ju te gjithe duhet te kishit dhene doreheqjen dhe jo te zgjidheshit prap deputete

 18. Konti Sbalta says:

  Petrit Vasili ! shpetoi ky popull qe nuk u bere “Kryeminister”, se nuk po le dite pa pergojuar Edi Ramen qe nuk ta dha kete kenaqesi . Po nuk i mendon fare ato fjale kur i nxjer nga goja!?Po mire Petrit , qe vetem emrin ke te bukur , a je ti pjestar i nji partije qe e ka edhe emrim per integrim ne europe dhe nji minsitre ne qeveri po per integrimin dhe ju per tet vjete ne qeveri(me{ P.D. dhe PS}ne vend qe te jepni llogari i kerkoni llogari kryeministrit , ju te gjithe duhet te kishit dhene doreheqjen dhe jo te zgjidheshit prap deputete;pale qe keni te ,zgjedhur edhe neper funksione te larta deri edhe president sic eshte ish kryetari i juaj i partise , por edhe ti si ish kryetar partije;apo ndoshta e hodhe lumin duke ja lene vendin monikes per te mbetur deputet dhe kryetar i grupit parlamentar . Sic e sheh prap kryetar ke mbetur , jo me pak i rendesishem se ai i partise , keshtu qe nga pergjegjesia nuk shpeton

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *