VIDEO/ Arrestohen mbi 200 emigrantë të paligjshëm në Britani, mes tyre shqiptarë

Për shumë persona Britania e Madhe mbetët një destinacion shumë i preferuar për të emigruar dhe për të ndërtuar jetën atje.

Së fundmi mediat britanike kanë publikuar momentet e arrestimit të më shmë se 200  emigrantëve të paligjshëm nga policët e emigracionit.

Shumica e emigrantëve ishin nga India, PakistanI, por edhe kinezë dhe shqiptarë.

Ministri i Imigracionit Brandon Lewis tha: “Këto operacione tregojnë se ne nuk do të tolerojmë njerëzit që jetojnë dhe punojnë ilegalisht në Britani të Madhe. Ka një ndikim negativ në pagat e punëtorëve të ligjshëm dhe lejon punëdhënësit mashtrues që të nënvlerësojnë biznese të ligjshme”.

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “VIDEO/ Arrestohen mbi 200 emigrantë të paligjshëm në Britani, mes tyre shqiptarë”

  1. rojtari says:

    si minjt e kanaleve te zeza.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *