Kastro Zizo falenderon Veliajn: Në Tiranë po bëhet shumë, faleminderit lali…!

Ndonëse për shumëkënd është periudhë pushimesh, për punonjësit e UKT-së Gushti është i ngarkuar me punë, si rrjedhojë e problematikës që ka sjellë thatësira e zgjatur. E megjithatë, ata i pergjigjen çdo emergjence qe vjen nga qytetarët, siç duket se ka qene edhe rasti i kengetarit Kastro Zizo, i cili nuk ka ngurruar ta postoje eksperiencen e tij ne Instagram.

Zizo tregon sesi kryetari i Bashkisë së Tiranës dhe UKT u vunë në lëvizje për të zgjidhur problemin që ai kishte patur me ujin e pijshem dhe për këtë ai e falenderoi publikisht Erion Veliajn.

Merreni si të doni por nja 2 fjalë për Erion Veliaj unë dua ti them. Përveç faktit që unë kam një raport ndryshe dhe më të afërt me të di të them që shumë të rralla janë rastet ku një kryetar bashkie, aq më tepër i një qyteti të madh si Tirana të përgjigjet personalisht për një problem në dukje “i vogël” siç është uji në pallatet tona.

Një gatishmëri absolute nga ai dhe stafi i UKT”, shkruan Kastro Zizo.

Jo vetëm kaq, por ai shprehet i impresionuar nga puna që po bëhet në Tiranë.

“Përveç kësaj në këtë qytet po bëhet shumë. Thnx lali. P.s ky shkrim është sponsorizuar nga shpirti im tejet i lirë, kështu që evitoni msg fyese me bazë politike”, shkruan më tej Zizo në falenderimin e tij.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/Kastro-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/Kastro-1.jpg","attachment_id":"750827"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kastro-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/kastro.jpg","attachment_id":"750828"}]

4 komente në “Kastro Zizo falenderon Veliajn: Në Tiranë po bëhet shumë, faleminderit lali…!”

 1. Eni says:

  👍🏻👍🏻👏👏. BRAVO ,LALI!!

 2. Qyte Tari says:

  Edhe une kam patur nje problem te ngjashem me ujin. Pas ankeses ne bashki (te lali Eri), problemi u zgjidh ne kohe rekord.

 3. Tarrasi says:

  Kastro : ne kemi 3 dite pa uje.
  Po te hyme mik per Lali Erin, se ne deri tani nuk na e ka pjerdh njeri !
  Me sa duket ujin tone, Lali Eri ta paska dhene ty.
  Lagja tek xhomlliku thuaj.

 4. Besnik says:

  Imagjinoni çfarë mund të bënte Veliaj nëse Tirana do ishte qytet normal!! Faleminderit z Veliaj!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *