Deputeti Braçe, ironi me Armando Dukën: Pas Calciopolit, Presidenti i Federatës Italiane qëndroi në detyrë e u mbulua me lavdi?

Deputeti socialist Erjon Braçe vijon përplasjet me kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit Armando Duka.

Duke ironizuar deklaratën e Dukës sipas të cilës Skënderbeu ishte si Italia pas Calciopolit në vitin 2006 kur fitoi dhe kampionatin botëror, Braçe pyet jo pa ironi nëse kreu i Federatës Italiane e asaj kohe qëndroi në detyrë?!

“Topi është i rrumbullakët, rrotullohet shpejt!,

Meqe vetem tani po i vene emrin dhe qenka ne nivelin e Calciopolit;

Meqe nuk dime ende ne c’nivel pertej Calciopolit ishte edhe kampionati qe u mbyll ne Maj;

Meqe gazetaret nuk bejne kurre pyetje te paautorizuara per ortakun;

Unë kam vetëm një pyetje:

Pas Calciopolit, Presidenti i Federatës Italiane qëndroi në detyrë e u mbulua me lavdi, dini gjë?”, shkruan Braçe në rrjetin social.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Deputeti Braçe, ironi me Armando Dukën: Pas Calciopolit, Presidenti i Federatës Italiane qëndroi në detyrë e u mbulua me lavdi?”

  1. tifoz i partizanit, sarande says:

    kete miun se marr vesh pse e nxjerr ketu o mero edhe per futbollin do te kapi kocken ky…
    gjithsesi para 10-15 vitesh ne shqiperi nuk kishte asnje stadium modern, nuk kishte nje dyqan te kombetares nuk kishte shume gjera, sot jane. jane edhe merite e ketij presidenti qe kemi. ky qe e akuzon eshte mesuar si vegel e tjereve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *