“Një grua kaq e bukur rrugëve natën!”! Fjalët që acaruan shqiptarin dhe iu sul me thikë serbit

Pas sulmit vdekjeprurës me thikë qe ndodhi në orët e vona të së shtunës së javës së kaluar në Vjenë, policia është në kërkim të një personi të dyshuar si vrasës.

Ky person, sipas përshkrimit të policisë është një shtetas kosovar i moshës 38 vjeçare, shkruan agjencia austriake e lajmeve APA.

Ndërsa viktima është një serb 37 vjeçar, pronar i një lokali, shkruan albinfo.ch.

Shkak për këtë sulm thuhet të ketë qenë një kompliment që 37 vjeçari i kishte bërë vajzës që ishte në shoqërinë e të dyshuarit: “çfarë çmendurie, në këtë orë të vonë të shohësh rrugëve një grua kaq të bukur”, kishte thënë ai nga ana tjetër e rrugës.

Por kjo deklaratë e kishte provokuar shoqëruesin e saj. “Eja këndej”, i kishte thënë ai dhe i ishte drejtuar me sharje me konotacion homofob dhe seksual.

Aty kishte nisur debati verbal me sharje e fyerje, teksa kosovari kishte nxjerrë thikën dhe ka plagosur disa herë me thikë 37 vjeçarin.

Tani ai ndodhet ne arrati. 37 vjeçari ka nderruar jetë në spital.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në ““Një grua kaq e bukur rrugëve natën!”! Fjalët që acaruan shqiptarin dhe iu sul me thikë serbit”

 1. Ari says:

  E, cfare “nderi” mbrojtu ky vulehumburi shqiptar? Ai vdiq, ku duke u kerkuar nga policia per ne burg!!! Dhe, vajza e bukur e traumatizuar!!!Ja, ku te con moskontrolli i emocioneve, ose natyra jone ekstremisht e papermbajtur, instiktive! Me keq, nuk behet, sikur kjo sjellje e frikshme te shtrihet kudo nder nesh: zgjidh problemet me tehun e thikes!!!

 2. The Punisher says:

  Perseri dezinformim. Ose jeni te trashe, ose eshte i qellimshem. Serbi qe shkoi ne te s´emes (pronari i klubit) po rrinte tek dera e jashtme e klubit bashke me nje shokun e tij boshnjak (gjithashtu rrace muti). Hodhen llafe ne drejtim te vajzes e cila shoqerohej nga shqiptari i Kosoves. Ai u tha qe ta linin rehat, por gabelet jugo ndiheshin me te forte, e para klubi plot me jugo, e dyta Ottakringu (lagje e Vjenes) njihet ndryshe si Jugosllavia e vogel, vazhduan te hanin mut. Kercet grushti, i pari qe ha disa thika ishte boshnjaku, i dyti serbi qe me pas vdiq ne spital. Vetembrojtje e paster. Ashtu sikur se para disa muajsh po ne Vjene , nje shqiptar tjeter vrau nje polak dhe plagosi nje tjeter. Shqiptari mbas ngjarjes u arratis, por mbas disa ditesh u vetedorezua dhe ne baze te materialit te filmuar u deshmua qe ishte vetembrojtje e paster.

  1. Albo4Life says:

   Ashtu i pafsha legenet Serbe. Bravo trimit Shqiptar qe i tregoi se si te qeshin e te ofendojne. Shqipe me bole e jo si disa ketu siper.

Lini një Përgjigje te The Punisher Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *