“Pallatet pa leje të qeveritarëve në Qerret”. Dako i shkruan Berishës: E ke të kotë Sali, mua nuk ma ha qeni shkopin

Kryetari i bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka reaguar sot në lidhje me denoncimin e “dixhitalit Berisha” ku shkruante se “Këto janë pallatet pa leje të qeveritarëve që po ndërtohen në rërë gjatë kesaj vere në Qerret, në shtetin e Norieges!”

Sipas denoncuesit, “banorëve u bëhet presion pasi u thuhet se ato po bëhen nga Vangjush Dako dhe Lulzim Berisha”.

Përmes një reagimi në fb Dako i kujton Berishës se Qerreti i përket bashkisë së Kavajës dhe jo Durrësit.

“Që ti mos ta dish ku bie Qerreti unë s’e besoj dot, sepse përveçse ti i di mirë edhe gjërat që bën sikur s’i di, në Qerret ke edhe shtëpine verore te Lulzimit tënd. Pra Qerreti bie në Kavajë Sali jo në Durrës” –shkruan Dako.

Pra Qerreti bie në Kavajë Sali jo në Durrës,

Mesazhi i qytetarit dixhital postuar nga Berisha:

“Zoti Berisha, keto jane pallatet pa leje ose ne kundershtim me ligin qe po behen gjate veres 2017 ne Qerret te Kavajes.

Asnje tabele per lejen. Kush po nderton, Sa kate po ndertohen etj.

Keto pallate jane vetem pak metra nga bregu i detit dhe ndotin mjedisin.

Ne mes te pushimeve behen punime. Banoreve pas ketyre pallateve u kane zene frymen, pas tyre ndodhen pallate me kater kate dhe u bllokohet cdo drite.

Banoreve u behet presion pasi u thuhet se ato po behen nga Vangjush Dako dhe Lulzim Berisha”

Reagimi i Dakos:

Sali! Që ti mos ta dish ku bie Qerreti unë s’e besoj dot, sepse përveçse ti i di mirë edhe gjërat që bën sikur s’i di, në Qerret ke edhe shtëpine verore te Lulzimit tënd😀

Pra Qerreti bie në Kavajë Sali jo në Durrës, kështu që thuaji atij qytetarit dixhital, dmth vetes tënde, që me Dakon e ke kot se Dakos nuk i’a ha qeni shkopin (siç e di edhe ti që ben sikur s’e di Sal) dhe pushime të mbara në Vilën e Lalzit, aty po je në Durrësin e Dakos.

 

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në ““Pallatet pa leje të qeveritarëve në Qerret”. Dako i shkruan Berishës: E ke të kotë Sali, mua nuk ma ha qeni shkopin”

 1. Moisi Golemi says:

  O Vangjush qurrashi. Tek statusi i Berishes thuhet qarte “ne Qerret te Kavajes”. Ceshtja eshte, a ke dijeni ti dhe pse nuk kundershton kur ai te akuzon se ke dore aty?

 2. capi dhia says:

  Shkembim mesazhesh midis dy udheheqeve te larte te Partive dhe te Popullit, per hallqarjen e problemeve te strehimit te popullit. Ky dokument, dy mesazhet, u zbuluan nga “Arkivist i Merituar” Kastriot Detrvishi, ne arkivat e Sigurimit Shtetit te Diktatures, pas nje pune kerkimore disavjecare. Allall.

 3. Albamich says:

  Prit, o Vangjush, prit, e dim qe gjumin nuk e bon rehat, Sa tmaroj pune Vettin-gu me sistemin e drejtesise e do ta kete sistemi ekzekutiv, ku Ti do jesh i pari qe do te japesh llogari per ktrahuren qe i ke bo qytetit te Durresit dhe plazhit te tij …… Nuk e besoja se qyteti i Durresit te ishte katandisur na ate gjendje qe u katandis Tirona mbas viteve 90 ,por Kur e pashe me syte e mi u llahtarisa😱😱😱😱😱😱😱😱😱, ishte tmerr i vertete te beje plazh ne zonen e Durresit, ishte there i vertete te kaloje me makine nga Plepat deri te Vollga 😰😰😰😰, ishte tmerr i vertete te ecje me kembe tek Ure e Dajlanit se e gjithe ajo zone vinte era MUT dhe SHURRE 😷😷😷😷 , me e keqja eshte se ky Vangjushi vazhdon te pasurohet akoma , o zot na ruj,🙏🙏🙏🙏.

 4. Albamich says:

  Prit, o Vangjush, prit, e dim qe gjumin nuk e bon rehat, Sa tmaroj pune Vettin-gu me sistemin e drejtesise e rradhen do ta kete sistemi ekzekutiv, ku Ti do jesh i pari qe do te japesh llogari per ktrahuren qe i ke bo qytetit te Durresit dhe plazhit te tij …… Nuk e besoja se qyteti i Durresit te ishte katandisur na ate gjendje qe u katandis Tirona mbas viteve 90 ,por Kur e pashe me syte e mi u llahtarisa😱😱😱😱😱😱😱😱😱, ishte tmerr i vertete te beje plazh ne zonen e Durresit, ishte there i vertete te kaloje me makine nga Plepat deri te Vollga 😰😰😰😰, ishte tmerr i vertete te ecje me kembe tek Ure e Dajlanit se e gjithe ajo zone vinte era MUT dhe SHURRE 😷😷😷😷 , me e keqja eshte se ky Vangjushi vazhdon te pasurohet akoma , o zot na ruj,🙏🙏🙏🙏.

Lini një Përgjigje te Albamich Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *