Artan Fuga me ironi: Diplomaci leshi, por puna është se çfarë …!

Akademiku Artan Fuga është bërë pjesë e debatit më të fundit mbi diplomacinë shqiptare, ku ishte vetë kryeministri Edi Rama, që hodhi kritika të ashpra ndaj ambasadorëve, duke i cilësuar ata të paaftë dhe te leshte.

Madje Fuga shkruan me ironi se kjo është diplomaci e leshit, ndërsa flet për dy lajmet që e kanë zgjuar sot nga gjumi veror.

Diplomaci e leshit! Duke ndjekur mediat e kaz-hanit sot dy gjëra më zgjuan nga gjumi veror dhe më hoqën mendjen nga peshqit, oktapodët dhe sardelet buzë detit: e para ajo e ambasadorëve të leshit hahaha, dhe e dyta fytyrat në foto të botuara në media të të ashtuquajturve leshko, supozohet duke dëgjuar sesi ishin.

Hahahaha! Puna është se çfarë leshi, deleje apo dhije tani!”, shkruan Fuga.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Artan Fuga me ironi: Diplomaci leshi, por puna është se çfarë …!”

 1. Populli says:

  Me sa duket edhe vlera jote o Fugon koston sa leshi, perderisa perdor vetem kete term analitik.

 2. ALPINI,
  Artam me mire eshte me qene koqe se sa me u heqe si koqe,

 3. Plaku Xhuxhumaku says:

  Ne fakt edhe Luli ne cader kete thoshte “Rama do te beje shtetin e leshit.”

 4. vera e nxehte says:

  POpulli perdor dhe fjale banale per njerez banale si Arta akademik Fuga: Muti s’behet pipeq. Valle Artani do behet vetem nje here pipeq? ! U shpreha keshtu se thone eshte akademik, eshte profesor komunikacioni, por ai s’di te komunikoje me njerezit dhe ngeli kaq idiot edhe pas kritikave qe i bejne njerezit. Pra, muti s’beht pipeq. O popull sa i madh je!

 5. darvini says:

  as lesh dele as lesh dhije por lesh pidhi…

 6. Enisa says:

  Shkodranët kan nji thënie akedemik leshi; të hyptë vedi nqef, se na dona me qeshë. Ju jeni bërë akademik si shum të tjerë ku vendit i duhej të prezantohej me botën e jashtëme se gjoja dhe Shqipëria ka akademi dhe akademik,ku si puna juaj kanë hëngër nga taksapaguesit dhe kanë pasur privilegje se demek po e çonit Shqipërinë në standartet e europës duke marë materiale nga bota e duke përkthyer dhe bëheshe akademik. Edhe sot, profesorë pa mbarim,asgjë nuk ka ndryshuar me atë qe dhe si u bëre ti akademik,por kërkund nuk shohim një shkencë ku të shkruhet”Made in Albania”, dhe përkrah nënshkrimi i autorit si krijues apo realizues i një akademiku. Ju jeni ajo që vërtet duheni përmbysur të parët si megafonë me petkun e zhurmës çakorduar ku sju ka thënë njeri puna mbarë. Bëheni qesharak kur komentoni se Kry/ministri bëka vrejtje për punën e diplomacisë, sigurisht se koha e partisë tjetër si puna juaj bëri drejtorë policie njerëz që gjith jetën janë marë me rritje pëllumbash ke pazari ri. Më pelqeu dikush që të etiketonte fugon,si akademik e bën dallimin në koncept.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *