Sulmet terroriste, blindohet Shqipëria, masa të rrepta sigurie

Sulmet terroriste në disa qytete të Europës dhe kërcënimet për sulme të tjera nga ISIS, kanë bërë që Policia e Shtetit të marrë masa shtesë në fushën e sigurisë publike, krimit të organizuar, krimet e rënda dhe kufirit.

Kështu, do të ketë shtim të prezencës policore me uniformë dhe agjentëve në terren, si dhe do të forcohen masat e kontrollit gjatë aktiviteteve me pjesëmarrje masive kulturore-sportive, qendra tregtare, objekte me rëndësi strategjike dhe siguria e trupit diplomatik.

Gjithashtu, do të forcohen masat e kontrollit në Pikat e Kalimit Kufitar si portet dhe aeroporti, por edhe në kufirin e gjelbërt për personat që konsiderohen me risk, që dyshohet se lëvizin me mjete dhe sende të kundraligjshme.

Edhe strukturat e Antiterrorit po punojnë intensivisht në terren për mbajtjen nën kontroll të personave me risk, me prirje radikale, por edhe lidhjet e tyre.

Uniformat blu kanë intensifikuar bashkëpunimin me Prokurorinë, SHISH dhe agjencitë ligjzbatuese të vendeve partnere për shkëmbimin e ndjekjen në kohë të çdo informacioni për veprimtari kriminale me sfond terrorist, me qëllim  parandalimin, zbulimin  e vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve të dyshuar.

Po ashtu, policia fton qytetarët që për çdo dyshim për persona objekt i kësaj veprimtarie të denocojnë në numrat 112 dhe 129.(TCH)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Sulmet terroriste, blindohet Shqipëria, masa të rrepta sigurie”

 1. faikonica says:

  S’keni nevoje me rujte kufinjte.Ka shqiptare e kosovare hallal boll

 2. .. says:

  I pari qe duhet arestuar eshte hoxha Shefqet Krasniqi , qe karakterozon Kurva (me video) nenat dhe motrat tona qe dalin me rroba banje me plazh.
  Dhe pastaj gjithe hoxhallaret e tjere, per nxitje te urejtjes Fetare.

 3. DIngo says:

  Ne Shqiperi mos ndodhte gje,Se po ishte per Masat e Shtetit te Psikopatit dhe Hajduteve te tij,na mbin Bari 1mtr.
  Shteti i Psikopatit fut njerezit ne burg per nje mur guri,dhe leshon Boset e droges me Hotele sikur nuk di ku jane..Pas 4 vitesh do ju beje Psikopati jo te shkoni per azil ne Evrope,po te shkruheni per azil ne Mars.Ore thua ta kete mbushur zorren me makarona se ka dite qe nuk del neper Tv se na u be me keq se Fidel Kastro me nga 8 ore fjalime.

 4. ''ai qe per 500vjt i sherbeu turkut dhe u hoq si turk,sot nuk mund te quhet shqiptar..............! says:

  blindohet nga jashte kur brenda ne vatan qesin sumen drejt allahit 90% muslims………………….!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *