Vasili-Ramës: Ke një diplomaci koreano-veriore, çështja e vizave serioze

Kreu i Grupit Parlamentarë të LSI, Petrit Vasili, thotë se gazeta holandeze ‘De Telegraaf” kthjellon gjithçka dhe situata lidhur me vizat është serioze.

Përmes një statusi në facebook Vasilli ironizon Ramën duke thënë se ka një diplomaci koreano-veriore.

Më tej ai shkruan se ambasadorja shqiptare në Holandë demostroi “kurajo” për të dezinformuar dhe një standard koreano-verior informimi”.

Statusi i plotë i Vasilit

Diplomacia koreano-veriore e kryeministrit.

Gazeta holandeze ‘De Telegraaf” kthjellon gjithçka dhe situata lidhur me vizat është serioze.

Ndërsa ambasadorja shqiptare në Holandë demostroi “kurajo” për të dezinformuar dhe një standard koreano-verior informimi, që të tillë nuk e kanë patur as ambasadorët në kohën e Partisë së Punës.

Kjo diplomaci koreano-veriore i duhet shkollëpaktit, kryeministrit tonë. Në fund të fundit kaq kupton…Për të shqiptarët janë të fundit dhe ai punët (…) e tij i ka fjollë.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Vasili-Ramës: Ke një diplomaci koreano-veriore, çështja e vizave serioze”

 1. devi says:

  Mos valle ka qene minister drejtesia ky shkolleshumi? Po per skandalin e dosjeve a thua di gje, apo duhet tia thone?

 2. Meta ik says:

  Po ti qenke i zoti hahahahah, hajde opozite hardallesh qe ben. Tani na krahason edhe me North Korea , pra ky qenka demokrat muti ha ha.

 3. Voica says:

  Po ikti ore me koificent besueshmerie -(minus) 1.75. Ik ha ndonje dele kurbani mbi meremerin dekorativ te Tomorrit…

 4. ALPINI,

  ALPINI,
  Petrit Vasili dhe te gjithe te LSI jane bere si korbat e zinje,jo vetem ndaj Edi Rames dhe PS por edhe ndaj Shqiperise, Korbat andej nga ne jane vetem per te ndjedhur keq, te bardhen mundohen ta bejne te zeze,Per Shqiperine deri tani eshte parti ultra e djathet,

 5. zana says:

  O vasil koreani lindor,sa vjen e bëhesh më qesharak. Po tallen me ty i gjith qyteti o vaso, ti shkruan monika dhe ti vrap ti lexosh para kamerave.
  Vasil, fikun Vaso mos harro.

 6. alphade says:

  Se si me duket ky Petrit Vasili kur ben deklarata idioteske ne
  podiumet e LES -s ?! Me mire do te kushte qene qe ky perso-
  nazh te kushte marre rolin e nje prifti andej nga Zhei i Gjiro-
  kastres dhe jo te perfaqesonte LSI-s. ?! Boll do ta kishte rolin
  e nje prifti te humbur fshati . As kalamajt e kopshtit nuk i be-
  sojne deklaratave te tij infantile. Ky do te kishte qene K/minis-
  tri i Shqiperise ,nese do te kishte zene ” vendin e pare” ,LSI-ja !
  O tempora,o mores ….!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *