VIDEO/ Tronditëse, ja se si mashtrojnë maqedonasit dhe “blejnë” vajzat shqiptare për 500 euro

Nuk janë të rralla rastet e abuzimeve me varfërinë e familjeve rurale në zona të thella të Shqipërisë.

Në këto kushte, familjet ekstremisht të varfra kanë pranuar të martojnë vajzat me familje me tjetër kombësi në këmbim të një shumë modeste parashë.

RTV 21 në Maqedoni ka realizuar një dokumentar, ku përmes personazheve konkrete dhe rrëfimet e tyre tregojnë se vajzat nga Shkodra dhe Dibra janë “shitur” dhe janë martuar për 500 euro me familje maqedonase, në një fshat që quhet Kosovë.

Sipas dokumentarit, maqedonasit kanë gënyjer familjet e varfra shqiptare duke u thënë se jetojnë në Kosovë, por pa i sqaruar se bëhet fjalë për një fshat të thellë në Maqedoni dhe jo për shtetin e Kosovës.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “VIDEO/ Tronditëse, ja se si mashtrojnë maqedonasit dhe “blejnë” vajzat shqiptare për 500 euro”

  1. Peço says:

    Turp të thuash se i mashtrojnë, duan vetë që ti mashtrojnë. Nga një popull që këndon: ” opa opa, me ngadale, kush ti bleu ato sandale, ky bandilli se ç’mi bleu, me sandalet më gënjeu”, çfarë mund të presësh?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *