FOTOT/ “Basha kthehu në Hollandë”, demokratët kërkojnë largimin e kreut të PD

Zërat kritikë ndaj kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha sa vijnë e rriten brenda kësaj force politike.

Dje në mbrëmje përpara selisë blu ishin vendosur një parrullë ku kërkohej largimi i Lulzim Bashën nga funksioni i kryetarit të Partisë Demokratike.

Në këtë banderolë shkruhej: Basha kthehu në Hollandë..!

Edhe më herët u vendos një parrullë brenda selisë blu ku shkruhej “Basha ik”.

Lulzim Basha u rizgjodh kryetar i PD-së në zgjedhjet që u mbajtën në 22 korrik ku kundërshtar kishte Eduart Selamin.

Këto zgjedhje u kundërshtuan me forcë nga kritikët e Bashës të cilët argumentonin se janë një farsë dhe se Eduart Selami hyri në garë vetë për të legjitimuar procesin zgjedhor brenda PD-së.

Por me gjithë kritikat Basha vijoi procesn zgjedhor dhe fitoi me 90% të votove të anëtarësisë së PD.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/basha-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/basha-1.jpg","attachment_id":"752360"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/basha1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/basha1-1.jpg","attachment_id":"752361"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/basha2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/basha2-1.jpg","attachment_id":"752362"}]

4 komente në “FOTOT/ “Basha kthehu në Hollandë”, demokratët kërkojnë largimin e kreut të PD”

 1. shoku says:

  Pse o vella, ai nuk eshte b.tyq.r.

 2. Gjini says:

  Pritni, jo në Hollandë, të lajë fajet njëherë këtu.

 3. Phoenix says:

  E keni dhjere… por vetem 10%, sepse 90% ka te drejte Basha. Ai ka hequr dore nga jahti per ju mer. Une them te marre dhe Ramen t’i mesoje drogen, Ilirin t’i mesoje hajdutllikun, Salen t’i mesoje vrasjet dhe grabitjet F.Nanon t’i mesoje kazinone.

 4. shqip says:

  Po gjyshi i madh , plaku Mere ( Sali ), ç’mendim ka per Fizët ? ” Dhe mua s’me mbetet veçse te qesh , te qesh ” .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *