VIDEO/ Moment shokues, vajza detyrohet me forcë të bëjë sparkatën

Ky është momenti rrëqethës kur një nxënësve 13-vjeçare që njëherësh është dhe anëtare e nxitësve të tifozëve, bërtet nga dhimbjet e mëdha koleget e saj po e detyronin dhunshëm që të bënte sparkatën

Ally Wakefield dëgjohet duke thënë “nuk munden”, teksa disa vajza të tjera rreth saj qeshin dhe tallen në prani të trajnerit i cili mundohet t’ia hap këmbët vajzës.

Por, edhe përkundër faktit që vazhdimisht i lut “ju lutem ndaluni”, grupi i nxitësve të tifozëve së bashku me trajnerin insistojnë që ajo të bëjë sparkatën.

Ngjarja e tmerrshme është filmuar në një shkollë të mesme në Denver të Shteteve të Bashkuara, ndërsa që nga publikimi i kësaj video në internet, policia e Denverit është duke hetuar rastin që ndodhi në korrik.

Trajneri, asistenti i tij dhe drejtori i shkollës janë shoqëruar në polici.

Nëna e Ally, Kirsten, ka thënë se për pak sa nuk ishte çmendur kur pa videon dhe një burrë të moshuar i cili me dhunë mundohej t’ia hapte këmbët bijës së saj, vetëm dhe vetëm që ta bëjë sparkatën.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “VIDEO/ Moment shokues, vajza detyrohet me forcë të bëjë sparkatën”

  1. Patrioti says:

    Pershendetje
    Nje keshille per gazetarin qe mbulon rubriken “lifestyle”: perpara se te perktheje nga gjuha e huaj, duhet te njohe me themel gjuhen e memes dhe gjithashtu nese nuk eshte i sigurte per fjale te cilat e kane burimin nga sporte te caktuara sic eshte gjimnastika, le te konsultohet me fjalorin e gjuhes shqipe. Fjala “sperkata” ne shqip eshte veta e pare ne kohen e kryer te thjeshte te foljes sperkat, ndersa ushtrimi gjimnastikor per te cilin perdoret quhet spakata e cila vjen nga italishtja “spaccata”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *