FOTOT/ “Rama të heq kollaren”: Takimi me kryeministrat, pas batutave bankieri i rëndësishëm merr një vendim

Sot eshte zhvilluar takimi joformal i kryeministrave të vendeve të Ballkanit Perëndimor në qytetin e Durrësit.

Ky është takimi i dytë ky pas samitit të Triestes, ku mori pjesë edhe kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Në këtë takim mori pjesë edhe Cyril Muller, zëvendës presidenti i Bankës Botërore për Evropën dhe Azinë Qendrore.

Ai u prit nga kryeministri Edi Rama teksa mbërriti në ambientet e vilës qeveritare në Durrës.

Ata shkëmbyen mes tyre edhe disa batuta.

Rama: Pranohen vetëm pa kollare

Muller: Do të jem shumë i lumtur që ta heq …Nuk isha i sigurt që mund t’ja dilnit në një kohë kaq të shkurtër të organizonit këtë takim.

Ashtu siç shihet edhe në foton e përbashkët, asnjë prej të pranishëmve nuk ka veshur kollaren, ndërsa Rama nuk ka hequr dorë nga atletet e tij të preferuara.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/rama-me-lideret-dhe-Hahn-ne-durres-400x258-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/rama-me-lideret-dhe-Hahn-ne-durres-400x258.jpg","attachment_id":"752929"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/Mullet-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/Mullet.jpg","attachment_id":"752928"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/Muller-1-317x280-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/Muller-1-317x280.jpg","attachment_id":"752927"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21105656_754745211377493_3848146074045415514_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21105656_754745211377493_3848146074045415514_n.jpg","attachment_id":"752979"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21150056_754745084710839_8890827238634950450_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21150056_754745084710839_8890827238634950450_n.jpg","attachment_id":"752980"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21078574_754745024710845_6647758474355356102_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21078574_754745024710845_6647758474355356102_n.jpg","attachment_id":"752977"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21078334_754745188044162_2661590594961840126_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21078334_754745188044162_2661590594961840126_n.jpg","attachment_id":"752976"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21078313_754744924710855_5259389233989604419_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21078313_754744924710855_5259389233989604419_n.jpg","attachment_id":"752975"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21077795_754745098044171_4026529056003831964_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21077795_754745098044171_4026529056003831964_n.jpg","attachment_id":"752974"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21077575_754745078044173_2070926692855251004_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21077575_754745078044173_2070926692855251004_n.jpg","attachment_id":"752973"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21077428_754745054710842_1096423658774400273_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21077428_754745054710842_1096423658774400273_n.jpg","attachment_id":"752972"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21077318_754744931377521_4478448241421021561_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21077318_754744931377521_4478448241421021561_n.jpg","attachment_id":"752971"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21034264_754745144710833_59297747419564256_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21034264_754745144710833_59297747419564256_n.jpg","attachment_id":"752970"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21034159_754745021377512_7345764016914745246_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21034159_754745021377512_7345764016914745246_n.jpg","attachment_id":"752969"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21032443_754745258044155_4423698332263502571_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/21032443_754745258044155_4423698332263502571_n.jpg","attachment_id":"752968"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/20479587_754744964710851_2474343286632740857_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/20479587_754744964710851_2474343286632740857_n.jpg","attachment_id":"752967"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/Ramaaaa-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/Ramaaaa.jpg","attachment_id":"752965"}]

3 komente në “FOTOT/ “Rama të heq kollaren”: Takimi me kryeministrat, pas batutave bankieri i rëndësishëm merr një vendim”

  1. Clirim says:

    Kemi apo skemi Kryminister me atlete addidas.Ketij i them Kryeminister une. Dallon nga bota shqiptari si i vecante.

  2. spartaku says:

    Bravo! Kemi nje kryeminister qe nuk e ka as nje vend tjeter.Ai me sjelljen e tij modeste,jo vetem qe ka fituar simpatin e popuulit shqiptare,por edhe te nderkombetareve.Kryeminister brilant.

  3. Arber Iliri says:

    Rama mund te cilesohet nje udheheqes i zgjuar, i pergjegjshem dhe novator.Une ndjehem mire me nje kryeminister te tille , i ben nder vendit dhe ben pune.Nuk dij si kemi bere me berisha Nano e Meta.Ky i fundit eshte e keqja e fundit qe ka mbet ne udheheqjen e larte te shtetit shqiptar, pervec drejtesise sigurisht ku s’ka fillu prashitja ala.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *