VIDEO/ Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor mbërrijnë në Durrës, gati takimi në vilën rezidenciale

Kryeministri Edi Rama është duke pritur kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në vilën rezidenciale në qytetin e Durrësit.

Pas samitit të Triestes, pritet që të konkretizohen edhe më tej projektet e BE-së për Ballkanin.

Zona ekonomike rajonale për të cilën u ra dakord gjatë samitit të Triestes pritet të jetë në krye të axhendës së bisedimeve, por edhe shërbimet, investimet dhe ekonomia digjitale.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *