Asambleja e Partisë Socialiste, në pritje të emrave të qeverisë “Rama 2”

Kryeministri Edi Rama do të shpallë sot qeverinë e re të vendit pas fitores së zgjedhjeve në 25 qershor.

Në Asamblenë e Partisë Socialiste që do të zhvillohet në hotel Sheraton, Edi Rama dhe Niko Peleshi në cilësinë e kryetarit të grupit të punës për reformën në administratë do të prezantojnë përpara asamblesë socialiste formatin e qeverisë së re.

Mësohet se disa ministri do të shkrihen në një duke i rishpërndarë përgjegjësitë.

Rendi i ditës në Asamblenë e PS:

Çelja e punimeve te Asamblese nga kryetari i Asamblese dhe Sekretari i Pergjithshem –Gramoz Ruci; Miratimi I rendit te dites

Raporti i grupit te punes per veprimtarine parlamentare –Taulant Balla (7min)

Raporti i Degjesave Publike, permbledhja e 12 qarqeve – Milva Ekonomi (7min)

Raporti i Grupit te Punes per Ristrukturimin e institucioneve –Niko Peleshi (7min)

Raporti i Grupit te Punes per Lehtesimin e Procedurave Burokratike -Arben Ahmetaj (7min)

Bilanci i zgjedhjeve 2017 dhe Raporti i Grupit te Punes per Organizimin dhe Koordinimin Elektoral te PS (7min) -Blerina Gjylameti

Miratimi i projektvendimit per zgjedhjet e reja ne parti

Fjala permbyllese nga Kryetari i partise – Bilanci politik i 25 qershorit dhe sfidat e mandatit te ri

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *