Berisha zbulon “investigimin” për ministrat: Qeveria e Norieges, ja se çfarë kanë thënë qytetarët dixhitalë ndër vite

Sali Berisha ka reaguar mbi emrat e ri të kabinet të ri qeveritar Rama 2.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai nuk pajtohet me këto emra duke publikuar disa të dhëna për secilin emër duke ju referuar qytetarëve dixhitalë.

Reagimi i plotë

“Qeveria e Norieges si lukuni e tepsise, bije e krimit, vjedhjes dhe kleptokracise!

Te dashur miq, Noriega sot njoftoi shqiptaret per emrat e qeveri-tepsise se tij, ne te cilen spikasin boset kryesore te korrupsionit dhe vjedhjeve te qeverise se mepareshme si:

Damjan Gjiknuri, mbi te cilin rendojne akuzat e vjedhjes dhe shperdorimit, se bashku me Ramen ne aferen e ÇEZ, e te pakten te 630 milione euro dhe dhjetra afera te tjera.

Mister Zho-Zho shperblehet per humbjen e Kavajes sepse ndane me Ramen, Olsin dhe familjaret e tjere fitime perrallore te lojerave te fatit, ne tatime, dogana dhe ne sistemin bankar.

Fatmir Xhafa, kryekumbar i klanit me te fuqishem te trafikut te droges, me kumbar vllaçko Agron Xhafen, te denuar tani se fundi me 20 vite burg nga gjykata e larte e Italise.

Keshtu Noriega garantoi konsolidimin e narko-shtetit te tij!

Ditezi Bushati, perfaqesuesi me besnik i diplomacise se bllokmeneve hoxhist, i damkosur nga mediat nderkombetare si i vetmi minister i jashtem qe ne viziten e tij zyrtare ka shkuar ne shtepi publike djemsh ne Brazil.

Ai ka ngritur ne ministri nepotizmin e shkalles me te larte! Ditziun, Rama nuk e heq dot.

Niko Peleshin, ministrin e Kanabisit dhe plantacioneve te droges ne Shqiperine juglindore, Puke dhe gjetke!

Ndrikull Xhaçka, famoze per lidhjet e saj me boten e krimit dhe shperdorimet e medha me ndihmat me te varferit dhe vile nga parate e piramidave!

Ndrikull Manasterliu, famoze per vjedhjet, konçesionet dhe korrupsionin masiv se bashku me Beqen ne sistemin e shendetesise.

Ndrikull Nikolla, te ciles parate e vjedhura ne tendera dhe ryshfetet e universiteteve private i behen vile luksoze ne Lunder etj etj.

Ndrikull Kumbaro, qe u be deputete per te çuar ne vend amanetin e gjyshit por qe parate e ministrise i ndane me vllaçko Kumbaron!

Deshmitar i tepsi-qeverise, Ish kryeministri Majko!

Te dashur miq, siç e shihni kjo eshte qeveri-tepsia, bije e vjedhjes, krimit, trafiqeve dhe bllokut hoxhist. Ky eshte kabineti me i inkriminuar dhe me i korruptuar qe eshte instaluar ndonjeherr qe nga koha e diktatures gjer ne ditet e sotme! sb

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “Berisha zbulon “investigimin” për ministrat: Qeveria e Norieges, ja se çfarë kanë thënë qytetarët dixhitalë ndër vite”

 1. durrsaku says:

  Ty te shkerdhefshin soj e sorollop elefantet e Afrikes dhe Indis mor klysh Serbie!S’ma ha palla per asnji parti po ty te qifsha ato robt ku ti kesh,pse mer klysh bundrre ti e nerove kur kishe pushtetin eee…tok e zanme nga t’gjitha anet,vrasje ,dhe gjakmarrje mbolle bashke me qeverin e sllav0-greke!Robt ti qifsha ,argiten dhe zen bythqimin!

  1. vlonjati says:

   Jam 100% dakord me “durrsakun”. Nuk ke cfar ti shtosh akoma Sali kriminelit

   1. spartaku says:

    Edhe une jame dakord me Durrsakun.I ka thene te gjitha.Sali maskarai i meriton ato te gjitha.Ky Sali do te ngelet ne histori si funderina e plehrave ne landfille.

  2. kujtesa says:

   Shume pak levdata i the ketij goje aleje.
   Qe ta quajme te kompletuar ate qe the ti, une po shtoje qe:
   – do zoti dhe nuk harron ta coje deri ne fund kete vit,detyren e tij per seleksionimin natyror dhe evolucionin ndaj gjallesave te keqija.
   Nese kjo ndodh,atehere vertetohet perfundimisht qe e mira dominon ndaj te keqes.

  3. verttino says:

   @durrsak,nuk i heq asnje pike a presje komentit tend.Monstra berisha hope to have a most terrible end…
   Have a happy Sunday @durrsaku!

 2. Salkaro says:

  U qerrove njehere e pergjithmone o kelysh komunisti I pa bese. ….vdekja jote erdhi. …FUND!

 3. Juli says:

  AMIN AMIN …………….

 4. petrit says:

  Ik more Serb muti !

 5. Capi dhia says:

  Kjo qeveri eshte rikonfirmim I suksesit te 4 vecarit te pare, I cili plazmoi ne Shqiperi strategjine EuroAtlantike, e cila do te quhej e deshtuar nga Sala – nese do te kishim nje qeveri 80% te re. Sa thote Sala, mesiper, eshte nje klithme “luani” ne shkretetire.
  Shqiperia dhe shteti behen me pune, Jo me emrat e ministrave, dhe puna , fryma, eshte ne rruge te mbare per interest e popullit, jo te Salinjeve.

 6. Hila says:

  O kriminel, o hajdut, o mashtrus. Kur do vije ajo dite te shikojme para togave te zeza per te zezat qe bane keto 26 vjet. Je njeri ma i pa fytyre ne kete bote, ma legeni, ma hajduti, ndrikull eshte vajza jote e mbesa piskuriqe. Po ti je nje kopil serbije.

 7. j says:

  HAJDE DRRU ME PREJ OR TAIJ !!

 8. shvejk says:

  Foli dhe Sali coproliti.

 9. pas pushimeve ne jale mona e saliu ku kenaqen boren e supermbesen ne orgji seksi , filluan opoziten. e cfare opozite se. opzite alla berishe, alla paloke e alla mete. sigurisht populli do mbeshtete opziten qe merr parat e vjedhura te berishes, ilir kryemadhit e lylzim bash berishes. oj monika koka pse ty do mbeshtese populli te cosh rinine ne jale per orgji seksi. edhe ps-ja duhet te distancohet orgjite e seksit ne jale te lri-se ilir hajdutit me monen e te bijen. monika kerkon opozite qe e bija te je jete zv/president e te konkuroje ne seks supermbesen qe ka vella djalin e lulzim bashes. berish e mban mend cfare i shkroi jamaeber lulit kur I lindi djali.’LUL, ARGITA KA LE DJALE E FORT JAM GEZUE, A E KA ME TY A ME MUE’. mortja moj shtriga e bore bardhes. sali, je binjak I asaj shtrige, ngjane me pamje 100 per100 e me shpirt 200 per 100. mortja ty e monika kokes.

 10. andi Ndroi says:

  O Sali po ti harron kush je mor burr. Mos kujto se i kemi harruar. Si ke fytyre dhe flet 1here. Ti pate Lulin dhe Mediun ministra ne qeverine tende, llumet e llumeve. E del tani me pafytyresine me te madhe te hedhesh helm me te gjithe. Na i shpifet.

 11. Jani Zhavra says:

  Ke perjetuar aq lloj paturpesish dhe intrigash o Salo sa ke filluar te thurresh dhe trillime. E ke menduar ndonjehere ti hysh kinematografise? se do kishe realizuar nje super serial nga ata amerikanet plot me intriga, vrasje e hakmarrje. Ashtu si je vete.

 12. Endri Demiri says:

  Qenke lodhur shume me keto kerkimeo Sale ? Sa net te kane marre per ti trilluar? Xhanem je mesuar, rrezik i perdor si peralla para gjumit per mbesat. Ske faj se ke rrjedhur pak (apo keshtu ke qene qe i ri, sic flitet lart e poshte 😉 )

 13. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Nuk asht klithme luani, siç e quan nje komentues, por nje lehje qeni, kjo e Sales. Kur do largohet nga kjo bote kjo monster ???. Ajo dite do shpallet feste kombetare.

 14. Durrsaku n 700 mije says:

  Me DURRESAKUN jane dhe 700 mije Shqipetare

 15. Korçari says:

  Ha mut o Sali Krimineli, ha! Populli ty të don të varrur në Sheshin “Skënderbej”.

 16. Leka says:

  Po ajo ndrikulla jote plake me floririn e shqiptareve na del neper ekrane si per te na thene une kam burre hajdut te famshem. Ju vjedh, ju vret, ju zhvat, ju masakron, ju perdhunon nenat kur te doje se i ben me kollare te bardhe dhe duke rrotullue ligjet sipas qejfit.
  Po ajo ndrikulla e vogel me e ndyre pjella e vogel se ngre studio ligjore me ju vjedh me force dhe ai krimineli i vogel qe masakroi nje fshat me femije vetem per ti ble breke lluksi seksi dashnores kurve.
  Beji njehere autokritiken vetes o komunisy i tredhur se pastaj populli ka tru vete te gjykoje genjeshtrat e tua mitike.
  Ne te semen do perfundosh o bir kurve. Jot shoqe, jot bije, yt bir ashtu do i harxhoni paret e krimit. Duke kerkuar ndihme gjithkund te lebetisur se po ju zbardhen krimet e ndyra.
  Femijet nga siper ju ndjekin deri ne fund.

 17. grevisti digjital says:

  Kam frike se ka te drejte kte rradhe

 18. Enver Haxhiri says:

  Aq shume filma me mafie ke pare sa ke filluar te krijosh dhe nje vete, me siguri per ti bere konkurrence.
  Po me beso qe nese tregon minimumi historine e jetes tende, do ishte me terheqes filmi tragji-komik.

 19. Lirim Ganiu says:

  Qe nga menyra se si shprehesh ke marre fund.
  Nuk e di kush te merr me parasysh me keto qe thua.
  Ju qe nuk late te keqe pa i bere shqiperise, qe ne kohen kur ishit student e deri tani ne prag te vdekjes.
  Jeni e keqja me e madhe qe i ka ndodhur ketij vendi, aq shume sa do duhen jo 2 mandate te PS, po 4. Qe ti sjellin dinjitetin ketij vendi.

 20. landi vraja says:

  Ky me shkrin fare me kete Noriegen mua
  hahahahaha
  Komedian i madh po behesh Sale

 21. Vlora 9 says:

  Me Dursakun eshte edhe Astrit Patozi

 22. Arber Iliri says:

  Sali si ka mundesi qe nuk ndryshon dot sadopak.Ka vetem nje shpjegim sjellja e jote.Duke qene se s’ke lene gje pa bere ne pushtet kjo eshte menyra e vetme per te mbajtur vendin ne balten e opinionit se te gjithe jane si ti , te gjithe vjedhin, vrasin shkelin te drejta e sillen si pronare.Mendoj se je nje e keqe qe duhesh larguar sa me pare nga politika shqiptare.Me te pas ty eshte njesoj si me pas Enverin ne politike, jam i sigurt se edhe ai nuk mund te pranonte dot se vendi mund te kishte nje udheheqes tjeter.Le qe ke mbetur si i semure maniakal ne keto lloj epitetesh qe te duken si mencuri e madhe.Kush po e rrun pallen per budallalleqet e tua qe i degjojne vetem budallen jte dhe keta jane shume pak tani ne Shqiperi.Rezultati i qershorit per PD ishte per ty jo per Lulin e vocer.Ala se kupton s’e ke marre fund apo duhet me te c’u aty ku duhet.

 23. agim says:

  Ti Sale je njeriu me negativ ne Eurrope,po te kishe gjak njeriu nu flet fare,shkurt jeni mbeturina e shekullit

 24. Ed tironci says:

  Ik ore bajge…ka per te ta fut nipi i haklajve..ketu ne shqiperi eshte…do te fusi tritol ne byth ty ..lirise…sypeshkaqenit..kurse armines do ja fusi te pjeshka!!ik ore gerxho…plehu dhe injoranca e politikes shqiptare..ne burg e ke venin lopcari i mutit….edhe meso shqipen .

Lini një Përgjigje te Vlora 9 Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *