Deputetja e PD reagon ashpër ndaj Ramës: Kryeministri shpalli sot një masakër të re ndaj administratës

Deputetja e Partisë Demokratike Valentina Duka ka reaguar në lidhje me ermat e kabinetit të ri “Rama 2” dhe për ristrukturimin e  agjensive të ndryshme në të gjjthë sektorët.

Përmes një postimi në facebook Duka thotë se Edi Rama shpalli sot nje masaker te re ndaj administrates publike shqiptare dhe po pergatitet fushata e re e spastrimeve politike.

Reagimi i plotë

Edi Rama shpalli sot nje masaker te re ndaj administrates publike shqiptare!

Nen etiketen demagogjike te “ristrukturimit” qe filloi me reduktimin arbitrar te ministrive ne qender e do te vijoje me shkrirjen apo mbylljen e agjensive te ndryshme ne te gjjthe sektoret, ne fakt, po pergatitet fushata e re e spastrimeve politike ne administrate, kthimi i saj thjeshte ne nje detashment te PS.

Ky eshte nje nga sinjalet me shqetesuese qe merr publiku ne prag te mandatit te ri qeverises te Rames.

Kjo do thote se kater vitet e ardhshme te qeverisjes do ta degradojne me tej shtetin shqiptar, do te perkeqesojne marredheniet e tij me qytetaret, duke formuar keshtu nje njolle te zeze ne historine e tij.

REMOTE_ADDR:[]

32 komente në “Deputetja e PD reagon ashpër ndaj Ramës: Kryeministri shpalli sot një masakër të re ndaj administratës”

 1. PELLITJE IDIOTE NGA CDO ANE E STANIT
  NROHIN VESHT E VETA

  KY POPUUL ESHTE I LODHUR NGA HAJVANET E STANIT TE SHPELLS
  KUPTOJENI O SHARLATANE TE PASHPRESE

  1. lola says:

   Nje gje duket qarte qe qeveria rama2 do vazhdoje sundimin edhe me me agresivitet per ta varferuar me shume vendin, vendi eshte pa opozite dhe ky eshte problemi imediat sote, PD i duhet nje drejtues i afte, te denoje politiken e PD te ndjekur nder vite si nje politike antikombetare qe e kane lene PD pa nje shtrese shoqerore e cila mund ta votonte ate,por qe te behet e besueshme ajo duhet te perjashtoje publikisht nga radhet e saj se pari Sali Berishen e disa figura te tjera rrotull tij qe e cuan PD ne kete gjendje.diktatoret nuk sundojne dote te vetem edhe ne regjime te ashtuquajtura demokratike, Rama e ka shume te lehte te vazhdoje shtypjen e varferimin e shqiptareve permes politikave antikombetare me nje opozite te tille, Rama po nderton nje shtet per oborrin e tij sundues dhe jo per shqipetaret ne teresi, natyrisht qe nje opozite e mireorganizuar dhe e besueshme ne popull mund ta menjanonte menjehere,duke bere qe vendi te shkoje ne zgjedhje te parakoheshme. duke mos pritur qe te humbas shume kohe.Eshte nje problem i madh : mungojne sindikatat, mungon shoqeria civile, mungojne qytetaret!, prandaj dhe bllokmenet e rinje bejne cfare te duan me kete popull!

   1. me pelqen komennti juaj lola,
    por termi antikombetare per Ramon ,hm,
    sikur stonon pak 🙂
    sidoqofte nji gje duhet theksuar ,
    atje ku mungon konkurenca e fort politike ,qytetaria ,
    nji opozite konstruktive (jo kto bajgat e shoqerise atij vendi ,qe e kthyen ate vend ne afganistan)
    mundet te kemi edhe qe ju shprehni ,hapsiren e pershtateshme per nji mendim sundimtari .
    megjithate ,
    le te mos kerkojme perfekten ,ne nji shoqeri qe eshte shume larg gjithckaje ,qytetare
    le te shpresojme ,per te miren e Shqiperise .Tjeter gje s’na mbetet ne kto kushte …

   2. qyqa mi Xhevrije says:

    Problemi imediat sot eshte shteti dhe qeveria funksionale,jo “opozita” e idioteve dhe maskarenjve! 😛

  2. Feniks says:

   Boll pellite moj Duka,por administraten shteterore e ka lidhur per fyti,LSI-ja,qe tani populli e hodhi ne rruge!
   Te gjithe postet qe ka patur LSI-ja t’u merren se e bene shtetin rrumpalle!
   LSI-ja – kancer i shtetit shqiptar!

 2. Korcari coban says:

  Foli dhe “vajza plake” pe Korce……..dhe sa per spastrimin step by step “bukuroshe”….

 3. Monda says:

  Po moj laraske😂😂😂😂😂 patjeter qe do kete pastrim te plehrave qe u ke dheni to ato diplomat e dyta… Mezi po presim te pastrohet fakulteti nga ty kryeplehra qe te vetmen krijimtari ke hartimin e shkolles se mesme te vleresuar mjaftueshme se sa per ato librarat qe ke nxjerre e dine te gjithe qe nuk I ke shkruar vete e nuk di te pergjigjesh per pyetjet qe mund te behen per to. Pika Ty e atijj qe u talk me demokr

 4. I drejti says:

  Ik moj tyryfyle merru me ndonje tekst historie te fusesh ca leke ne xhep. Ku merr vesh nga qeveria moj plakushke.

 5. Diploma e merituar says:

  Po moj laraske😂😂😂😂😂 patjeter qe do kete pastrim te plehrave qe u ke dheni to ato diplomat e dyta… Mezi po presim te pastrohet fakulteti nga ty kryeplehra qe te vetmen krijimtari ke hartimin e shkolles se mesme te vleresuar mjaftueshme se sa per ato librarat qe ke nxjerre e dine te gjithe qe nuk I ke shkruar vete e nuk di te pergjigjesh per pyetjet qe mund te behen per to. Pika Ty e atijj qe u tallme demokratet e Korces duke vene person tend ne krye te listes

 6. Genci says:

  ik moj teveqele… ju cfare bete vitet qe ishot ne pushtet pervecse e shkaterruat kete vend me injorancen dhe keqdashesine qe ju karakterizon te gjitheve ju te PD….
  Rama foli shume mire nga fillimi deri ne fund e ndoqem te gjithe jo si ai idioti juaj qe nuk di te filloje e te mbaroje nje fjali nga fillimi deri ne fund.
  Shporruni fare e keqe… ketij vendi i nevojitet nje opozite e ndershme dhe jo ju krimba haleje

 7. arben says:

  Fole dhe ti moj qyqarja e Korçës .Mjerë PD se në dorë të kujt ka rënë.

 8. timo says:

  Sa herë ju, zagarët e PD-së, lehni për masakër dhe masakrim aq herë ne largohemi nga ju sepse na rifreskoni pushtetin tuaj kriminal.

 9. N.VJOSA says:

  Kesaj Valit te PD-se i qenkan bere syte si Bythe pule!..
  Valke, merre veten me te mire, kujdesu per shendetin , se Rama eshte nje Kapedan qe nuk ja Qenushka Shkopin !…

 10. poli says:

  Edhe pata matke i flete bibave te pd-se

 11. saliu says:

  E nxorri koken edhe kjo shemtyra. “Degjoni ore. Jam edhe une deputete”. Mortja qe s’te bie.

 12. Ganiu says:

  Shko mi gru futja nji t’pallume t’shohesh me qarte se ja fut kot kur nuk bon seks.
  I je syte plot mjergull, lene masanej trunin, bloze qymyri. Te jane masakruar neuronet e vetme qe mezi te ndricojne zbehtas ate pjese te vockel te trurit te vockel.

 13. Niku says:

  Pyete shokun tend te ngushte Paskal Milon cfare do te thote pastrim administrate se ai a aplikoi bukur kur ishte minister. Edhe sekretare mori mbesen tuaj te re “me eksperience”.

 14. Vezhguesi says:

  Po c’propozon ti moj “zonje”. Te mbahet e njejta administrate? Same old, same old. Dhe gjerat te shkojne edhe me keq qe ti pastaj te kesh rastin te shash me shume. Shporru fare e keqe.
  Kudo ne boten demokratike administrata ndertohet ne perputhje me parimet e partise qe fiton zgjedhjet.
  Plas po deshe. Gjoja historiane.

 15. Ed tironci says:

  O ed rama myllja gojen kesaj kukumjacke…vazhdo dhe bej ato qe thua…SPASTRIMI I APARATIT SHTETETOR NGA PARAZITIZMI..PAAFTESIA..HAJDUTERIA..eshte kusht themelor qe nje vend te eci perpara..perndryshe do bojme funin e grekut ne italionit..ata edhe mund ta perballojne..ne jo..pranej hiqi keto kukumjackat qe sigurojne pune ne shtet…tu i bo GOJORE..shefit!!.

 16. Drini says:

  Sinjali eshte pozitiv zj.Duka qeveri e vogel , me me pak shpenzime, nje qeveri qe ne fakt duhet ta benit ju kur ishit ne pushtet , sepse duket si qeveri konservative

 17. Jimi says:

  C’kuptim do te kishte kjo qeveri nese nuk do te reformonte administraten e sotme te mbushur me militante e halldupe te te gjitha kallepeve, LS-ste e berishiste?

 18. Saranda says:

  me ne fund foli dhe vali,dhe po ben politike. o vali po shyqyr qe fole dhe na hape syte ,me thene te drejten ty po te prisnim se vetem ti na i hap syte e mendjen ,e pse nuk te shplan mortja ,po merr moj grua 4 vjet beneficet e te qenurit deputete dhe zgjidh ndonje hall familjar apo te aferme te tu ,dhe lere politiken me beso nuk eshte per ty, mos u be lolo se do mbetesh me emer si ajo e tik takut, interesou cbehet ajo dhe perfito prej saj ishte gjeni ne shume drejtime sidomos ne politike e mbylli me renkimin … e ores te kuptohemi

 19. Avdi Beqaj says:

  Seriozisht e keni?
  E gjithe e keqja e vendit i vjen nga administrata.
  Sa hyn ne dere te shohin nga duart.
  Cdo gje e bejne me lek ose ndere te tjera.
  Nuk ka shqiptar qe nuk e ka provuar kete.
  Per te mos folur per faktin se sa te papergatitur jane.
  Une shpresoj vertet qe te spastrohet me rrenje administrata.

 20. "BOHOTINA" says:

  Si s’ ke turp? Pa kthe koken mbrapa. Saliu kur “fitonte pushtetin me vjedhje votash” e nderronte administraten brenda dites. Si s’ fole nje fjale ahere? Turp. Tani i jap te drejte Fariut, per here te pare.

 21. nje qytetar says:

  Ik dhitu qelbo e mutit,dhe kjo eshte nje intelektuale ,ptu te dhjevsha racen moj qelbo.Mjere ky vend per kete fare intelektuale,ose me mire HALE.

 22. says:

  Lufta civile është e pashmangshme me këtë opozitë agjitacion. Rama shijon kryeministrin deri në 2034-ën.

 23. Koba says:

  Kjo me duket se eshte Lesbike.Ka shume pamje BuRi.Duket se do puqet me Baxhellen Mona.Do te bejne nje cift Ideal Sorrash ne Kuvend.

 24. Bozen says:

  Lola moj Lola, sot qenke fryre shume nga syte,si i thone nje fjale popullore, si koqe qeni i paske bere, sa nuk shikon se çfare eshte bere deri tani nga qeveria Rama-1, ai te paska pickuar sot. Me thuaj mue , se e rraf une ate Edin. Eshte shejtan Ai sa hipnotizoi gjithe popullin shqiptar dhe i dhane voten , pa te pyetur ty dhe babain tend Saliqin. Idiot….e….

 25. lato says:

  Si spjegohet qe te gjitha keto arkivistet e Enverit(edhe e bija kryespiunit Bujar Hoxha) jane militante te PD?

 26. Gaspri says:

  Me keto shkarravina, ti i ben ndere Edi Rames. Do shkatrrohet administrata?…..Po, per kete e votuan shqiptaret Edin dhe pikerisht per kete i a dhane teresisht timonin …ta shkatrroje kete cerdhe banditesh…Ja kush do beje opozite…mjer ne ke mbajme me buke

 27. DALLTON says:

  Eh moj deputete plake ,ti u takon viteve para 90 se u shkollove ne diktature ,kurse ne demokraci ti u shkallove nga trute dhe u zgjodhe deputete ,ku Edvini, me ty dhe me Kokemadhen e Ilir- Metes ,do talli buthen ne parlament se eshte Gramozi k/parlamenti.

 28. Skrapari says:

  Zonja profesoreshe e historise! Me vjen keq qe te zuri semundja e partitus demokratikus. Ruhu ,moj e nderuar se kjo semundje te bene llapaqene ,te shtone hushilacinet ….. Pse kaq shpejte moj e mjere. Paske patur gjakun e prishur qe te kapi kaq shpejte pa futur mire kembet ne ate shtepi…….. Shiko se ke dhe stdent e do te tallin…. te jeshe e sigurt per kete…….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *