Qeveria e re/ Paloka: Rama si Caligula që “emëroi” kalin e tij senator të Romës

Kreu i grupit Parlamentar të PD-së, Edi Paloka ka reaguar lidhur me emrat e qeverisë se re “Rama 2” që do të shpallen sot në Asamblenë e Partisë Socialiste.

Përmes një pastime në facebook Paloka me ironi e krahësoi Ramën me Caliguan, perandor i Romës së lashtë.

Më tej Polka thotë se Rama do e kalojë Caligulen me ata që do emëroj ministra.

MESAZHI I PALOKËS

Qeveria e Rames dhe Caligula…Per ata qe jane kurioz se ke do te caktoj Rama ministra nen drejtimin e tij

Caligula ka qene nje nga perandoret e Romes se lashte i njohur per mizorine dhe cmendurine e tij. Nje nga bemat me te njohura te tij eshte “emerimi” i kalit te tij senator te Romes.

Jam i bindur qe Rama do e kaloje Caligulen me ata qe do emeroj ministra.

Caligula beri kalin senator, ky…

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...