Qeveria e re/ Paloka: Rama si Caligula që “emëroi” kalin e tij senator të Romës

Kreu i grupit Parlamentar të PD-së, Edi Paloka ka reaguar lidhur me emrat e qeverisë se re “Rama 2” që do të shpallen sot në Asamblenë e Partisë Socialiste.

Përmes një pastime në facebook Paloka me ironi e krahësoi Ramën me Caliguan, perandor i Romës së lashtë.

Më tej Polka thotë se Rama do e kalojë Caligulen me ata që do emëroj ministra.

MESAZHI I PALOKËS

Qeveria e Rames dhe Caligula…Per ata qe jane kurioz se ke do te caktoj Rama ministra nen drejtimin e tij

Caligula ka qene nje nga perandoret e Romes se lashte i njohur per mizorine dhe cmendurine e tij. Nje nga bemat me te njohura te tij eshte “emerimi” i kalit te tij senator te Romes.

Jam i bindur qe Rama do e kaloje Caligulen me ata qe do emeroj ministra.

Caligula beri kalin senator, ky…

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Qeveria e re/ Paloka: Rama si Caligula që “emëroi” kalin e tij senator të Romës”

 1. pedro i ri says:

  Akoma ne politike ky pervers ?

 2. Moisi Golemi says:

  Edi Paloqja, i ke pire ilacet e mengjesit?

 3. pro says:

  ..paske fillu me lexu..do mesosh..

  1. Reni says:

   Qenka kthyer nga geshtenjat ky kok barreja.

 4. A says:

  ska me cfare te thoje budallai.

 5. C’FAR E LIDH NJI SHARLATAN QE PER KULTURE POLITIKE KA SI FRYMEZIM
  INJORANCEN E SHPELLARIT NJERIUT PRIMITIVE – ME HISTORINE E ROMES
  ME CALUGA-N
  KRAHASIMI ESHTE ME SHUME SE IDIOT
  ESHTE KOHA QE GJUHA E TRADITES SE PRIMITIVIT TE SHPELLARIT
  TE LARGOHET NGA MEDIA (pasi ka nji efekt mjaft negative ne menyren e te menduarit dhe formimin e qytetrit shqiptare)GOJA E pseudoPOLITIKANIT SHQIPTARE
  E BASHKE ME ATE DHE VET BANDA QE MORI PENG DEMOKRACINE SHQIPTARE
  DUKE E PERDORUR ATE SI NJI FASADE MBAS SE CILES FSHIHEN MASKARENJT E SHQIPERISE
  INJORANTET RRUGACET ANTISHQIPTARET E GJITH FARA E PUTANAVE TE KOMBIT SHQIPTARE

 6. pp says:

  Aman more kush ta tregoi kete histori se , harroi te te thoshte qe kali ishte thuthuq. Me siguri ai qe ta tha kete histori, zor se eshte frymezuar nga Rama, por me siguri nga ngjashmeria jote me kalin e historise ne fjale.

 7. eli says:

  Epo ishte kale me buze te shtrembra ai!!!!

 8. timo says:

  A thua e njeh paloka se kush ka qenë Caligula!!!

 9. pjeter says:

  Hahahahah kush flet?Po ju o ditezi qe e mbani ne vend te pare dhe nuk beni dot pa te , Nerone i shqiptareve, Sali Bej Berisha dhe nuk guxoni ti permendni emrin. Mos harroni, eshte ne librin e historise per djegjen e shqiperise dy here me radhe.

 10. artur says:

  Kurse ti,thuthuq,je gomari i Saliut.

 11. fieraku NGA ferrasi says:

  Meshoji i bythes aty jeni humbes
  Kam votu per ju gjithmone
  Po’ Ca bete na shkaterruat pronat shtresen e persekutuar e larguat nga PD
  Dhe me è madhja dje nuk thate asnje fjale ,nuk organizuat asnje grup te Vogel fare te protestonte dje ne Durres
  Per daljen Rehat Rehat te serbise ne adriatik,sepse jeni te gjithe njelloj.
  Sju intereson shqiperia por vetem bytha juaj.Tani Rama le te beje Ca ti doje qejfi.

 12. Zgalem says:

  Une gjykoj se emrat per Ministra jane te studjuar me kujdes , por kam te njejtin mendim dhe per ministrat , qe nuk jane rikonfirmuar ne kabinetin e ri . Bie ne sy fakti , qe PS ka shume elemente te ditur dhe te afte , per te drejtuar shtetin . Kjo nuk ndodh ne gjendjen aktuale te PD dhe aq me keq te LSIse . Nuk ta mbushin mendjen se dine te drejtojne . Askush nuk ve bast , per karakterin antikorruptiv . Por edhe ne kete aspekt , ministrat e PS me duken me puntore dhe me pak te korruptuar , per te mos thene , qe jane plotesisht te paster . Mbetet t’I urojme suksese kabinetit me te rendesishem dhe me te pergjegjshem , qe qeverris , ne keto afer 3 dekada tranzicion . Kam besim se ky kabinet do ta justifikoi me se miri , detyrat e renda , qe u besoi lktorati , me 25 Qershor . Zgalem

 13. L leshi says:

  Pse e njeh Caligulen ti o pijanec injorant? 16 vjet e kishit pushtetin vodhet ,dogjet dhe shkaterruat sa ju asnje dhe prap kerkoni….FUCK.

 14. Salkaro says:

  Ik more goje HALLVE. ….bajga si puna jote ka. ..

 15. Bum Bum [email protected] Shqupi says:

  Ku o mesove historine ti mor analfabet, ne nevojtore apo ne kazino

 16. Nokja nga Terrova says:

  Keq do e kete Rama…nuk i pelqejne ministrat ketij thuthuqit me mbiemrin paloqe.

 17. Shoku shpati says:

  MOS harroni se eshte bir i babait ne qeverine e diktaturen diktature
  Kur mesonte ai ju vishnit pantallona me arrna

 18. Engjelli says:

  Ik mor shurran….kelysh komunisti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *