“Rama 2”, reagon ashpër Basha: Kjo është qeveria e thellimit të korrupsionit dhe të krimit

Kryetari i opozitës Lulzim Baasha ka reaguar pas shpalljes nga kryeministri Rama të emrave të rinj të ministrave që do të formojnë qeverinë “Rama 2”.

Përmes një reagimi në facebook Basha i cilëson emërimet e ministarve se asgjë e re dhe si vazhdim dhe thellim i së keqes.

Më tej kryedemokrati hedh akuza ndaj qeverisë së re, duke thënë se është qeveria e thellimit të korrupsionit. të krimit dhe  konsolidimit të rikthimit në pushtet të elitës komuniste.

Postimi i plotë i Bashës

Asgjë e re, vazhdim dhe thellim i së keqes. Kjo është qeveria e thellimit të korrupsionit dhe të krimit.

Jo vetëm Edi Rama, por edhe Fatmir Xhafa, Arben Ahmetaj, Damian Gjiknuri e pothuajse të gjithë ministrat e tjerë janë garancia e provuar për korrupsionin dhe krimin.

Kjo është qeveria e konsolidimit të rikthimit në pushtet të elitës komuniste.

Tridhjetë vjet pas rënies së komunizmit, Shqipëria sot drejtohet nga disa nga figurat famëkeqe komuniste ose pinjollët e tyre nga Edi Rama tek Gramoz Ruçi, Fatmir Xhafaj, Bushati e Qato e qindra të tjerë në poste kyçe qeverisëse.

Kjo është qeveria e thellimit të sundimit privat të Edi Ramës dhe një grushti njerëzish.

Kush mendoi se “takimet me popullin” dhe ballafaqimi me hallet e rënduara të njerëzve e bënë Edi Ramën të reflektojë, sot kuptoi që kjo qeveri nuk do jetë kurrë qeveria e popullit dhe nuk do punojë kurrë për popullin.

Opozita ka detyrën dhe përgjegjësinë që bashkë me qytetarët të mos lejojë të shkojë deri në fund ky projekt i zi për vendin tonë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/basha-2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/basha-2.png","attachment_id":"753664"}]

26 komente në ““Rama 2”, reagon ashpër Basha: Kjo është qeveria e thellimit të korrupsionit dhe të krimit”

 1. Monika kryekatrori says:

  Ik more bajge!

  1. spartaku says:

   Ik o Bash,se je nje mut qeni.

 2. Na hengesh mune moj Lulzime! Rri ne opozite edhe 20 vjet te tjera dhe meru ere pordheve te Rames.

  1. XY says:

   Shko ore shale ngjitur , qe je si byth shkerdhy.

 3. saliu says:

  Kush te fishkellen ty more hajadut i zgjedhjeve berenda partise tende.

  1. Eri says:

   Sa idjot ky vrases i pa turpshem.

 4. petrit says:

  Nuk rri dot pa nxjerre Mut nga Goja ! vari hejbet ketij zuzari .

 5. demokrati,por jo i Pd . says:

  vetem ti nuk ke te drejte te flasesh per te korruptuar.Ti je hajdut i te gjithave,por mbi te gjitha hajdut parash dhe votash.me hajdutedhiqe bere kariere dhe nga ato do te pesosh.kjo eshte filozofia e jetes.

 6. zani partizani says:

  Foli dhe ky bytha dhe nxori nje fende, se qe te pjerdhesh do pak burreri.

 7. Juli says:

  Futu në çadër ose ne frigorifer hahahahaha

 8. Opa says:

  Fuck you. ….shkerdhate. .

 9. ABC says:

  Cte duhen ty o Lulo keto punet e qeverise? Sikur di ti. Rri nja tre vjet e gjysem atje ne parlament, bej sikur flet, mere dhe ate rroge sa per sy e faqe dhe kur te mbushen tre vjet e gjysem hap ndonje tunel apo bunker kete rradhe se cadra nuk doli gje. Pastaj futi edhe nje manipulim ne zgjedhjet per kryetar partie dhe kaq se nuk di te besh me shume. Edhe ato lek qe vodhe Berisha te ndihmoi se po te ishte per ty kishe ikur me kohe per lesh. Vetem se kete here ta kan prishur punen se nuk shkon dot ne Hollande aq shpesh sa me pare por nuk ke car ben, mbae veten dhe leri keta te tjeret te meren me politike.

 10. Enver Kadriu says:

  O Zot kush flet. Luli llum i llumeve. Nuk e kuptoj si guxoni dhe shfaqeni ende ju ne politiken shqiptare pas krimeve me te ndyra qe keni bere.
  Nderkohe me ne fund por rifreskohet ekzekutivi me me te miret qe mund te kete Shqiperia sot.

 11. Ylli Avdija says:

  Lat nam. Nuk ju ka zene gjumi derisa erdhi dita sot te gjeni motiv te shani. Akoma nuk iu ka dale inati i 25 qershorit. Po mesohuni te pranoni faktin qe keni marre fund dhe keni deshtuar plotesisht. Lereni qeverine te nise punen e saj. Dhe nese gabon ne dicka gjate punes se saj, atehere keni detyrimin te pellisni. Jo tani.

 12. Ana Mediu says:

  Si nuk nxorret nje fjale te mire nga goja.
  Ne vend ti uroni pune te mbare dhe te beheni sy e veshe per popullin dhe monitorimin e punes se tyre, filloni nxirrni vrer qe tani.
  Na i shpifet qe beni gjithe kohes se grate e liga.

 13. Xhemal katnari deputet says:

  Ky bajg dhe pederast – do permbys edvin Ramën dhe Gramoz rucin – ik o q… në

  Ta gezoni opozitwn e kunatit dhe pederasteve

 14. e di says:

  SI S’JU NDA NJIHER SHQIPTARIT KJO RRACE E NDYR ANTISHQIPTARESH
  QE PER CUDI TE GJITHE BOTES
  KY POPULL RRI E I BEN SEHIR SI ATA VRASIN SHKATERROJN DEGJENROJN VJEDJIN PASURITE E KTIJ VENDI !
  SHQIPTARET KAN NGEL NJI SHOQERI ALA NAIVE KU MASHTRUSAT ANTISHQIPTARET I SHFRYTEZOJN PAMESHIRE DOBESIT E TYRE QE SHPESH HER E INTERPRETOJNE SI GJASME TOLERANCE

  AMUNDET ME PAS TOLERANCE KUNDREJT ATYRE QE TE SHKATERRUN JETEN

 15. andoni says:

  Lul hajduti nuk di ku ti fshehi vjedhjet e tija dhe te Sali Berishes, qe e dhe ne ender flet Norjega,Norjega spo na le te vjedhim
  Nuk dine ku te futen keta hajdute ,maskarenje,anti shqiptare dhe vazhdojne duke vjedhur vrere nga goja
  Nuk ka me te poshter se Sali,Lul e te tjere qe u shkojne nga mbrapa

 16. harillaqi says:

  Ti Bash muti,t’u hash koqen e mutit ministrave dhe kryeministrit Rama.Besoje se i ke boll per ti ngren si meze ne pjate dhe nje gote shurre ne vend te rakise.Por beje sevap, lere dhe ca per Berishen meze,dhe nje gote shurre Monikes nga ajo e Manasterliut.

 17. Xha Brahua says:

  Ik o Luli se nuk ke tope ti per opozite. Ti nuk je burre se po te ishe burre do te dije te paktēn te shkruaje emrin tend me shurre

 18. timo says:

  Luli, të lutem, jepi Ramës ca emra për ministra se ai nuk di të sgjedhi e ty të kemi me shkollë Hollandeze. Ai i shkreti është shkollëpak kështu thotë Vasillaqi i LSI-së i cili ka haruar se çfarë shkolle ka bërë për vete.

 19. tarabòshi says:

  Dy fjal per shkodranet qe votojne P.D ne .Ju thoni qe S.Berisha e ka dashte Shkodren dhe Edi Rama jo dhe mundoheni ta paraqisni sikur i kundervihet shkodres po ai ju k/vihet njerezve qe nuk punojne si V.Ademit por ju me S.Berishen per 25 vjete nuk vute asnje here nje z/kryeminister shkodran edhe sidomos femen tjerat gjeni vete.Tashti per analoqji :-Si mendoni ju te zgjedh populli ty o Lul per k/minister qe edhe tujt te dojne vetem 10% vetem prej S.B qe te vuni jo me elektorati tjeter. SHqiptaret te provuan si minister transporti i vodhe e i leckose, .Si minister i jashtem shite detin.Si minister i brendshem vrave 4 djem nenash.Si kŕyetar bashkie qe i vodhi S.B votat diten per diell dhe ti dha ty ti vetem fjete gjum dhe mire bane se po mos te kißhe fjetur ti do te beshe prapsira edhe atypra ti u prvove ne shume kopje . Je pak agjent i U.D.B se serbe te pelqen te lidhesh me to kunder vendit tend .Mbas teje merr Fatmir Mediun qe te ndihmoj ty po si ti eshte eshte nje cike kriminel se per tu pasuru beri Gerdecin pra pasurim mbi shpertrat e 26 njerezve te vrare por te me falin atò familje por edhe ata e kan bere gjakun uje se eshte dashte me i rjepe ate dhe Salen. TJETER njeri qe te ndihmoj eshte kuadri me fame ballkanike dhe nje cike europjane z.Nard Noka qe ne cile do ministri qe ta vesh ta ben ate ti vije era kerrme etj etj se nuk po zgjatem me.

 20. taraboshi says:

  Ku e keni te perseritur mor shkerdhata se e keni futur ate fjale kot

 21. artan says:

  O Lul kaushi. Zgjidh nje here problemet ne partine tende te falimentuar, pastaj fol per qeverine e re.

 22. Jimi says:

  Nuk e kuptoj dote kete buzequmesht qe i duket vetja “lider”!? Zgjedhjet mbaruan dhe sovrani vendosi, me maturi e pjekuri si asnjehere tjeter, qe qveria do te krijohet e do te drejtohet nga Edi Rama ” krimineli “. Tani ju cfare doni !? Ju demokratet e famshem qe vdisni per demokracine?, doni qe ne menyre te dhuneshme “demokratike” te tjetersoni vullnetin e ketij populli? Harrojeni! Me keto mende qe keni dhe me vrasjet qe i keni bere ketij populli duket qe dimri juaj opozitar do te jete shum i gjate. Ky popull di ti jape Rames edhe “skeptrin” e sovranit, por di edhe t’ja heqe ate atij dhe kujtedo tjeter, sic ju a hoqi juve ,kur nuk i bindet vullnetit te sovranit, por dijeni mire qe kete e ben vetem sovrani, jo juve more vrases.

 23. Fatosi-kosove says:

  A ka dikush qe mund tna thot se kush eshte shqiptar i mire per lul bashen dhe si ka mundesi qe serbi fazlliq te jete njeri i mire dhe me i dashur se Pandeli Majko psh. per shqiperine dhe shqiptaret!!!!
  Pres me padurim dike nga kopeja e PD-qadres qe tna sqaroi pak kete “shqetesimin” e vrasesit lul basha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *