“Rama 2”, vjen reagimi i parë nga LSI

Ish ministrja e Integrimin e cila vjen nga radhët e LSI Klajda Gjosha ka reagur në lidhje me emrat e rinj të qeverisë “Rama 2”.

Përmes një statusi në facebook ajo shprehet skeptike për efektivitetin e të zgjedhurve të rinj të Ramës në lidhje me integrimin e vendit në BE.

Statusi i plotë

“Mendova se sot qeveria e re do të niste me prioritetin madhor te Shqiperise dhe shqiptareve qe eshte integrimi europian i vendit, me vizionin apo strategjine se si Shqiperia do te shkoj drejt celjes se negociatave.

Integrimi nuk eshte shpallja me zhurme e qeverise se re dhe as mbledhjet e Asambleve te partive politike, perkundrazi eshte nje mori kriteresh, nje koordinim i pafundem procesesh e mbi te gjitha eshte seriozitet dhe respekt per institucionet dhe funksionimin e tyre.

Jam e bindur se Ministria e Integrimit do te atashohet diku ne ndonje cep te qeverise por kurre nuk kisha menduar se as nuk do te permendej ne fjalen e mbajtur sot mbi qeverine e re!

 Thua valle nuk eshte me prioritet?

Uroj te jem gabim per sa kohe kemi femije qe rrisim ne Shqiperi dhe ku e vetmja shprese per nje shtet funksional eshte pikerisht ky proces historik i vendit,”

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në ““Rama 2”, vjen reagimi i parë nga LSI”

 1. je gabim says:

  Sa c’eshte europiane LSI-ja aq eshte e nevojshme dhe ministria per integrim. Integrimi europian eshte prioritet i cdo ministrie, keshtu qe duhet vetem nje zyre (jo ministri) per te rakorduar informacionin. Kaq e thjeshte eshte. Ja te pyes une qytetari i thjeshte ty zonje, pervecse ke perpiluar dhe marre raporte, si tjeter e ke ndihmuar vendin ti moj cupke ne proceset integruese?

 2. Kastriot says:

  Ik moj spurdhjake. Ti u bere kot ministre e kot qendrove.

 3. Hoho says:

  Ik moj rruspi muti. ..

 4. Capi dhia says:

  Qiparisi rrenje e dege
  Emrin duhej ta kishe, Sheg
  Shega e Integrimit
  Fundi i Perendimit.

 5. Konti Sbalta says:

  Klajda ! je edhe embel edhe engjellore dhe sjelljet dhe ashpersia nuk te shkojne. Do te ishte me mire te ishe larguar nga L.S.I Ai formacion politik nuk i shkon natyres tende.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *