Bashkimi i ministrive, LSI akuza të forta Ramës: Injorancë e frikshme, turizmi i drogës…!

LSI-ja vijon kritikat pas shpalljes së qeverisë “Rama 2”. Ish-kreu i LSI-se, Petrit Vasili me anë të një shënimi në faqen e tij në FB, teksa e quan Ramën kryeministri shkollëpak, e quan një injorance te frikshme bashkimin e dy ministrive Turizmit dhe Mjedisit, oponente te papajtueshem te njeri-tjetrit.

Sipas Vasilit, Rama e kthehu turizmin ne nje hic. “Turizmi i drogës ka rëndësi për të dhe ai ka shënuar vërtetë suksese”- shkruan ai.

Postimi i ish kreut te LSI ne rrjetin social:

Turizëm dhe mjedis bashkë, injoranca bën festë. Kryeministri shkollëpak çuditi dynjanë dje me injorancën e padëgjuar shtetërore të tij.

Turizmin dhe mjedisin, oponentët e papajtueshëm të njëri-tjetrit, injoranca e frikshme e kryeministrit i vuri bashkë.
Turizmin, nga mundësi madhore zhvillimi e ktheu në hiç.

Turizmi i drogës ka rëndësi për të dhe ai ka shënuar vërtetë suksese. Do të kemi qeverinë më të kriminalizuar, por edhe kryeinjoranten e Europës. Shkollëpaktit aferim…

 

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në “Bashkimi i ministrive, LSI akuza të forta Ramës: Injorancë e frikshme, turizmi i drogës…!”

  1. Miri says:

   O zotni kafshar ik ruaje delet se tu je pjestar i partise hajdute.ty te varin trasten ne qafe mor i shkrete u bere si sala me qytetarin analogjik hahaha. Vasoo i nenes.

  2. AMY says:

   do beje ti shtet me moniken ?! pse nuk e bete 8 vjet ne pushtet, por vodhet kete shtet, e rropet dhe tani dilni flisni me fjale bombastike per te na bere neve pershtypje ! ne na bejne pershtypje se ku i ka futur tere ato miliona eur Monika ? qe paguan njerez te hedhine vota per te, gjithe kohen ashtu ka bere, ka fakte per te,

 1. Roberti says:

  Injorance e frikshe eshte qe lsi-stat jane akoma ne istitucionet shteterore…dale dale skini pare gje akoma!
  Kur te ktheheni tek 3%-shi,s’do gjeni as kanal tv te publikoje itotesirat tuaja…atu do merri fund, o kancerri i shoqerise.

 2. Bozen says:

  Edhe koken e ka si pras |

 3. RUBIKU says:

  Petrit Vasil Karuci……a e din se pjesa me e madhe e turizmit ne Shqiperi eshte per shkak te vlerave ekologjike dhe mjedisore ….keto nuk shkojne vetem se nuk eshte ministri i LSI-kurves..

 4. lilua says:

  Zvicra eshte shtet me siperfaqe 2 here me te madhe se e jona dhe me 8 milione banore dhe ka vetem 6 ministri, ky loloja i Monikes qenka kundra bashkimit te ministrive…uroj qe partia e ndyre LSI, parto grabitqaresh te mos kthehet kurre ne pushtet…duan 25 ministri te fusin grabitqaret e vet dhe te mbajne familjen Meta me leke.

 5. harillaqi says:

  Ti Petrit Vasili! E ke pare te t’eme ne valle?,Ti rruash bythen Rames,se ti je nga ata QE NUK TA VERSHELLEU META,TE HOQI TY DHE VURI GRUAN E TIJ NE VENDIN TEND, SE AI E PA QE TI ISHE TRAP, E NUK E DREEJTOJE DOTE PARTINE.Me mire mbylle, dhe mos kepute kot kopaçe si budalla qe je.

 6. shkumbini says:

  ja edhe hajdutet me cizme folen.
  Partia e shtepise nuk eshte dakort se nuk do kene shume leke ne duar.
  O Tit, o injorant, o mjek qe mjek nuk je se as vete nuk e di se cfare specilizimi ke.
  Mjek qe nuk di ceshte mjeksia. Debil.

 7. Mandi says:

  Vasiliqi, sa mir kurveron moj qyqe. Kukumjacka politikes.

 8. qeni pa dhemb vazhdon te lehe.
  kete do kishim per kryeminister shqiptaret,kur ilir floriri bertiste isis(lsi)force e pare,force e pa pare,o kok pa lare

 9. Ah,mor Ilir! Ah mor nipi i nunuse! Po pse nuk me degjove,o i shtrenjti i Nunuse! Te thash,te thash ,mos e hiq Vasilin si kryetar,po ti nuk mw degjove. Jo the se nuk del dot i pari . Del te thash une ,po ti jo e jo. te pelqeu me shume Monika si kryetare . E ja tani na more meqafe. edhe the se do dekreti i pare qe do te firmos eshte Vasili kryeminister e nuk e mbajte fjalen. He tani! Mbaj lotet e popullit po deshe.Jo te popullit,por edhe te mijat ,ore tu befte Nunuja kurban. Na humbe fatin me te mire, o drita e syve te Nunuse. Shikoje si flet, Tamam si kryeminister. O fat i zi,o fat i zi ,kur na le pa Vasilin kreminster. Po na le pa talentin e ministris ,Klajda Gjoshen. Po ate Dervishin ku e le . Ai dervish kishte mbiemrin e si dervish rrinte….. pa le ,pa leai…. qe nuk ia them dot emrinse me mbyt te qaret qe kur ehoqe ,ate Manjanin……. Po me degjo mua .Perkrahe ate Moniken pwr ate demostraten qe thote,se akoma nuk u jane mbyllur plaget e dajakut qe moret me 25 qershor ku nga 1- fituat e dolet te 3. Treshi eshte me i madh se 1shi, bejeni bejeni ,po kudes se mos turperoheni me keq . E provoi ajo dashnorja e lSI, PD dhe u katandos se kaposhi nje thele……. Oburrani,mos u vononi…. Ja edhe ne plakat ketu ne Cepan c’do dite mblidhemi e qajme per nusen tone ,qe su be dot kryeministre……… Ah ,mor popull c’na bere…. u besfsh ……

 10. Alidemsi prej Shkoze says:

  E kush te pjerdh ty mer cun i llastum,i ke vjedh ene te hecmen Ilir Shrekut.A bone gjo anej ka Jala se bereqet i modh qe, jo per gjo se “burr beqar”je ?

 11. baftjari says:

  ka me injorance se Lsi me lefter koken minister turizmi????

 12. artan says:

  O zgerdalle e leshelise. Kur qene me nder minister i shendetesise, i ke bere disa pislleqe me disa tendera ilacesh, nga te cilat ke fituar milionat ti dhe kapua yt. Vetingu po vjen. Mos kujto se do te shpetosh. Karabush.

 13. Franc says:

  Ja bere pazaret so familjes Meta o sherbetor i pervuajtur.Te ngordhi Monika !

 14. xhevit says:

  O Cile, degjo nji keshille prej te moshuari. Bej shuren ne nje legen dhe shife surratin….dukesh si ky K…im mor i shkret…

 15. Duna says:

  edhe kur qesh duket si idiot

 16. timo says:

  vasillaq nuk të rreziston asnje argument ty. Ti je veç një Pallosh.. Me P të madhe të shtypit.

 17. Devolliu says:

  O Titi; të duam ty kryeministër! Po ikë o kaqol i Like Floririt se po tall bythën me ty dhe ajo Monika bythëmadhja.

 18. Thanas Mustaqi says:

  Kur një mjek (shkollëshumi i nënës!) pranon të bëhet ministër Drejtësie, shndërrohet në një të pashkollë, d.m.th. xherah politik!
  Kur një mjek (shkollëshumi i nënës!) pranon të bëhet kryetar partie, por pas një muaji jep dorëheqjen, shndërrohet në një të pashkollë, d.m.th. xherah politik!

  1. Beny says:

   Ne nje shtet ku sistemi i drejtesie sikur te funksionoje vetem 10 % ti vaso likja dhe monika do ishit me kohe ne fresk. Hajduter te pafytyre.

 19. MONIKA - NEPERKA PIKA-PIKA says:

  Burrë paçavure , pa asnjë vlerë pozitive në politikë !

 20. MONIKA - NEPERKA PIKA-PIKA says:

  Një model i përkryer injoranti politik , kërkon të japë mend per ringritjen e shtetit !
  Një hajdut i neveritur , që më vjen ndohtë ti përmend emrin !

 21. thirrje “demokratologeve” te te gjithe globit . te pozicionohen te drejtet e opozites : lejohen akuzat, gjate fushates elektorale . pas zgjedhjeve, pozita drejton dhe opozita mbeshtet, per zbatimin e reformave, te premtuara nga fituesi . ne te kundert; kur shprehet me deklarata, si te krye-kokmadhes, se : ” shqiperia tani, do shkoi drejt renies dhe rrenimit”, te tridhen edhe po s’paten koqe . e jo me te paguhen, siç ka ndodhur e po ndodh, deri tani ……….

 22. Konti Sbalta says:

  Monika ngriti gishtin lart si simbol te ISIS , ndersa ti nxjer doren perpara si Hitleri dhe ducja.Cesht kjo deshire per te imituar njerzit me te urryer te njerzimit nga dy figura te rendesishme te nji partie qe pretendon integrimin Europian.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *