Roma blen Schick për 38 milionë euro

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Patrik Schick është sulmuesi i ri i Romës.

Shoqëria verdhekuqe ka arritur marrëveshjen me Sampdorian për huazim prej 5 milionë eurosh dhe blerje sezonin e ardshëm për 33 milionë euro.

Për lojtarin është gati një kontratë 5-vjeçare prej 2.5 milionë eurosh në sezon.

Kështu, mbyllet më në fund telenovela e verës në merkaton italiane, pasi çeku Schick ishte i Juventusit, por problemet me vizitat mjekësore anuluan transferimin e tij.

Më pas, Interi dukej se ishte shumë pranë blerjes së tij, por asgjë nuk u konkretizua.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *