VIDEO/ Berisha ka “lindur” sot? Ja opozita që bën me problemet që nuk i zgjidhi dot për 8 vite

Sali Berisha ndodhet në disa udhëkryqe politike ku e vetmja alternativë për të bërë opozitë kanë ngelur që t’i rikthehet problematikave që dikur as vetë ai nuk ka mundur që t’i zgjidhë.

Sot, ish-kryeministri ka publikuar në rrjetin social Facebook një video ku shfaqet pamja e jashtme e një librarie ku prindërit janë duke blerë në rradhë librat e fëmijëve të tyre.

I indinjuar nga pamjet, Berisha shkruan mbi gjendjen njëlloj si të kishte lindur dje dhe të kishte fshirë prej kujtesës vitet e qeverisjes së tij.

“Rradhe ne pisk te zhegut per librat ne shkolla!” shkruan Berisha në Facebook duke na bërë të mendojmë se e ka fshirë të shkuarën.

Përqasja e tij me problematikën ngjan tepër qesharake pasi nuk kanë kaluar shumë vite për të kujtuar se çfarë ndodhte me tekstet shkollore kur vendi ishte nën ushëheqjen e qeverisë “Berisha”.

Më poshtë po përcjellim një bllok kronikash të kohës për të kuptuar se opozita është rikthyer shumë pas.

Normalisht gjendja aktuale ka nevojë për reflektim nga ana institucionale për të marrë masat e plota mbi përballimin e fluksit si edhe nga qytetarët të cilët duhet të gjejnë momentin e përshtatshëm që të paraqiten.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “VIDEO/ Berisha ka “lindur” sot? Ja opozita që bën me problemet që nuk i zgjidhi dot për 8 vite”

 1. Qytetari durrsak says:

  Nuk ka pare bota nje bastard te tille, me nje ndergjegje kaq te felliqur ! Karakteri i Sali Berishes eshte kaq i felliqur sa ky njeri, megjithese ka qene president dhe kryeminister i Shqiperise, nuk e ka fare per turp te genjeje me ndergjegje ! Perderisa nuk e bren ndergjegja edhe per krimet qe ka bere ! Cfare mund te presesh nga ky monster ?

  1. Samuel says:

   Amani mo e ka pa kush ate Prec Prec Zogun? Mos ka humb ne Lezhe bre ky harabeluc,

  2. Argita_B says:

   Eshte e vertete qe Berisha eshte bastard, i ka krijuar shume probleme ketij populli dhje per kete sdo shum mendt qe ta kuptosh. Problemi eshte se artikujt ne gazeten Tema jane thuajse te gjithe te orientuar kundra opozites (dhe pse ne shume raste e meriton se eshte opozite banale fatkeqesisht per shiptaret) duke filluar nga fotografia denigruese, nga titulli, permbajtja, pra artikuj teresisht te orientuar kundra opozites dhe pro qeverise!! Si nuk gjen kurre nje problem per te kritikuar Edi Ramen kjo gazete, kaq perfekt e kemi kryeministrin aktual!!
   Ka vite qe gazeta Tema nuk shkruan qofte dhe nje artikull kritik per Edi Ramen!!
   E drejta e saj, po te deklaroje qe eshte gazete propogande e Edi Rames, te pakten dhe lexuesi te dij qe shkrimet jane propogande dhe jo lajme.

  3. Drejtesia do te behet duan apo nuke duan ramovicet,berishovicet,medijvicet,lulzimvicet apo metovicet qe u katapultuan ne poltronin e presidentit. says:

   O qytetari durrsak,mir berisha po ata qe vazhdojne ti bejne avokatine djallit cfar bejne,apo te ka cue nena me la gojen ty?Mjaft,pa u denuar krimet makabre te diktatures komuniste dhe persekutoret ne to si dje dhe sot qe po i bejne avokati berishovicerve e metovicerve me shoke e shoqe nuke ka drejtesi,por vetem lot krokodilesh vetem per te mashtruar dhe shqyer prene e rradhes,pra popullin e popujt,aqe sa detyruan popullin,USA-n dhe BE-ne te kerkoje me force Reformen ne Drejtesi,Vettingu dhe ligjin e dekriminalizimit ,ligje qe ne unison ramovicet,berishovicet dhe metovicet e medijvicet me shoke e shoqe e pshurren ate .Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan aktoret e prrlyer te politikes se Tiranes zyrtare ne dite e vite deri me sot qe po vazhdojne me skenaret e felliqur te rradhes se ulkonjes se diktatures komuniste,me shit ulkonja dhe mbaj kelysher.

 2. Luli i vocer says:

  Dava llapaqeni , lereni te lehe si qen i qelbur , gjithmone keshtu ndodh , per te paefektshmin , ai qe punon , perparon ,zgjidh problemet dhe ne pergjithesi , ecen perpara me sukses, eshte i papelqyshem , kjo ndodh sepse i tregon direkt qe , kur ishe ti para meje , ishe per te tjera gjera , per vjedhje , shperdorim posti , per tradheti , ne pergjithesi per pune per te cilat nuk dhe rezultat , nuk zgjidhe esgje , thjesht shikoje fitimin personal , keshtu qe Sala vjell vrer kudo , dhe perhere , goja i mbyllet vetem ta rasni brenda , ate dhe gjithe familjen e tij famekeqe ,………….

 3. timo says:

  Sali, hajt suksese në jetë,desha të them në pension.

 4. lulashi says:

  Mendova se po thoni ka kthyer thundrrat nga qielli sot.

 5. harillaqi says:

  Ti o Sali Qeni nuk ke goje te flasesh se ke bere shume krime ndaj ketij populli.I ke punuar gjithe ato te zeza,qe edhe ne litar te varesh ty,eshte pak.Librat shkollore kete vit po ndahen normalisht,por ti o qen, nuk di gje tjeter por vazhdon me avazzin e vjeter te nxish e te perbaltesh kedo.Nuk te beson me njeri.Je si ajo korba e zeze qe bene krrau,krrau gjithe diten per ndonje cope kerme.Edhe ti me Bashen tend jini kerma.

 6. Bozen says:

  Sali Berishen e krahasoj me proverben banale popullore ” Dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjete”, ky eshte komplet idjot. Merreni me mend se kush e ka drejtuar kete vend. Nuk thone kot, vetem zhulsat ngelen per te drejtuar Shqiperine, te zgjuarit moren arratine larg.

 7. Jimi says:

  Mister mortja perseri ne skene!

 8. Konti Sbalta says:

  Po ti pate nji kohe qe nuk u duke dhe njerzit thane se u bere njeri , po c’pate qe lajthite e dolle nga strofulla perseri .

 9. Milan says:

  Akoma gjalle qeka kanceri

 10. j says:

  Hajde dru me prej or taj !!!

 11. haruni says:

  Po perse duhet te perdor saliu fjalen sllave (serbishten perfshire) zheg kur kemi fjalen shqipe vape?

 12. Femijet e Gerdecit says:

  Sali Berisha do te thote me kete qe Rama nuk di te mbaje pushtetin se ne vend qe t’i djege femijet sic beri vete ai me femijet e Gerdecit, i sorollat duke i lene ne radhe te kulturohen. E vertete eshte qe Rama eshte me human se krimineli Sali Berisha qe ne vend te shkruaje se cfare mendojne ne prag shkolle nenat e femijeve te vrare nga shperthimi i depove te Gerdecit me armet e se cilave u bene milionere i biri me dashnoren qe pijne koktele ekzotike nga nje cep i botes ne tjetrin me gjakun e femijeve.
  Nese nje kriminel si Berisha merret me ceshtje te shperndarjes se dijes tek femijet, shkoni kerkojeni arsyen me larg. Libraria eshte thjesht nje pretekst i rastit per te mos folur per krimet e tij te serialit thriller horror.

 13. alphade says:

  Ishalla cmendet ! Shpeton Shqiperia,shpeton edhe ky vete !!!

 14. BUJARI JU DEGJON says:

  “…kur vendi ishte nen usheheqjen e qeverise “Berisha”… 🙂
  Shpresoj qe shprehja e perdorur per Saliun pak me lart,”Ushe- heqjen” te mos jete nje gabim shtypi…:)
  Uuuush,Sali!!!… 🙂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *