Vasili kritik me kabinetin “Rama 2”: Qeveri turistike, lum ata që e tallin atë

Ish-kreu i LSI Petrit Vasili komenton mbledhjen e Rames me ministrat e kabinetit qeveritar ne Llogara.

Sipas tij, “ky turist kryeministër po kavërdis ministritë, sepse s’di ç’të bëjë dhe ka dështuar”.

 Statusi i plotë:

Shkollëpakti kryeministër në krye të qeverisë turistike.

Ky shkollëpak kryeministër meqënëse aq di, bëri një qeveri turistike me shpresë që të vazhdojë të bëjë turizëm edhe disa vjet.

Ky turist kryeministër po kavërdis ministritë, që i ka pasur po vetë me njëra-tjetrën, sepse s’di ç’të bëjë dhe ka dështuar.
Shkollëpakti investoi mbi 100 milionë euro në Ministrinë e Teknologjisë së Informacionit dhe tani e shkriu, sepse ka dështuar.
Miliona euro për Ministrinë e Punës dhe e shkriu, sepse ka dështuar.
Destrukturoi Ministrinë e Shëndetësisë kryq e themel, sepse ka dështuar.

Shkriu e ngriu pa asnjë kuptim dhjetëra inspektoriate, sepse kanë dështuar.

Thjesht fare…Ky s’kupton hiçgjë nga shteti se dihet që aq shkollë ka(…)dhe s’ia thotë hiç të shkruajë apo të lexojë një shkresë dhe e di dhe vetë që ka dështuar.

Lum ata, që e tallin atë dhe i propozojnë të tilla çmendurira dhe mirë e kanë, në fund të fundit ata e dinë që ky shkollëpakti do ta pësojë e ata do të dalin pa lagur…

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Vasili kritik me kabinetin “Rama 2”: Qeveri turistike, lum ata që e tallin atë”

 1. timo says:

  O Vasillaq, akoma se ke kuptuar se një bole e Edit ka më shumë mend se koka jote?

 2. ilir says:

  Po ku koqe mebeti tere jeten

 3. tomorri says:

  Nga anet tona kur kane perballe nje spurdhjak si ti o Vasillaq i thone nje shprehje me se tallese: O Vasillaq o qerahu, merr gomarin shko per dru,se dhe vete je nje kercu. Ma teper nuk ja vlen per nje lepires si ti o Vaso dereziu dhe diteziu.

 4. Ky eshte tope i teri.
  Tall ka… Meta me te dhe ky leh si qen.
  Tani tall by…. edhe Monika dhe eshte bere komplet loloja e LSI.

 5. Sal Daja says:

  Ham ham ham ,Shrekun e kam,shaj e smendoj,LSI-ne e “nderoj”.Pika qe ste bie o Petrit ziu……..

 6. Bozen says:

  Ky Vasili, po me kujton Lame Sinanin, kohe me pare e veshen me rroba te reja Lamen , keshtu si ky me rroba te kuqe, kur u pa ne pasqyre Lamja u habit me veten e tij, dhe menjehere mendoi qe te shkonte ne shtepi dhe te provokonte gruan e tij duke thirrur – O Lame , O Lame dhe gruaja i ktheu pergjigje qe nuk eshte ketu Lamja dhe hapi deren qe ta shikonte.Kur pa qe ishte Lamja i tha : Qenke çmendur o Lame ,nuk njeh as veten tende- ja ktheu Lamja – Nuk e sheh qe une nuk jam me Lamja, se jame veshur me rroba te kuqe!. Keshtu dhe Vasili yne , nuk e quan me veten Vasil por Vasilis. Politikan sharlatan!

 7. skrapalliu says:

  Shume keq do ta kete kjo qeveri pa kete shkolle shumtin. Kane te drejte se keta te LSI- se kane kryer universitet te posacem hajdutlleku dhe tani nuk kane ku ta aplikojne.

 8. zig zag says:

  Petrit po me ofendon, une bashke me shumicen e vendit i dhashe voten ketij kryeministri, nese ti flet keshtu, me ofendon mua personalisht. po ke b… hajde fol keshtu balle per balle (me ofendo dmth) ta shohim sa te vlen lekura.

 9. Boston says:

  Sa here shikoj kete person dhe me qeshet…….Vertet eshte qesharak, pasqyra e LSI

 10. devi says:

  Lum e lum per kete opozite. Sigurisht Vasili nuk mund te perfaqesoje nje opozite te vertete dhe per keto qe po flet keto dite akoma pa filluar parlamenti dhe qeveria e re, me sa duket do te shfryhet shpejt si tollumbace e shpuar.

 11. Asper says:

  Nga nje deshmitar mese i besueshm kam degjuar kete histori per njeriun pa shtylle kuuizore qe quhet petrit vasili.
  Kur nje personalitet me integritet te pa kontestueshem u kthye nga vendi i rendesish perendimor ku ishte ambasador, Ilir Meta i kerkon te impenjohet te merret vetem me artikuj kunder Edi Rames, ne ate kohe etar bashkie.
  – jo, tha ish ambasadori i nderuar, njeri i letrave, – une mund ta kritikoj kur gabon, por s’mund te merrem vetem me kryetarin e bashkise duke shpifur.
  Iliri mbeti si dru, tregon deshmitari, ish deputet ne disa legjislatura dhe personLitet ne PS e ne ate kohe me LSI – ne.
  Aty ishte edhe vasili, tregonte deshmitari ne fjale, i cili (vasili) hidhet si misa ne qyp dhe i deklaron Ilirit: “shoku Ilir mund ta bej une kete pune.”
  Dhe vazhdonte deshmitari: i thashe me vone mikut tim ish ambadador: “ky petriti eshte aq servil sa edhe po ti kerkoje Iliri te vere koken te rrota e makines se vet (te ilirit), e ben pa medyshje, d.m.th e ve poshte rrotes se shefit”
  Ne kete tregim nuk ka asnje presje te shtuar, tani lexuesit ta gjykojne se çfare i pegere eshte petrit vasili

 12. Genci says:

  Ky turi urithi ka ndonje plan per te permbushur nga Monika keshtu, LSI nuk ka pse te hapi gojen se ka patur perfaqesim te madhe ne qeverine e shkuar… pastaj keto jane te gjitha paragjykime te qeverise Rama2 perderisa puna nuk ka filluar akoma 😂😂😂

 13. Mondi Hajro says:

  Po ky shkolle shumi nuk e shikon veten se eshte bere bajat fare,si si vjen turp e del ne shesh te burave ky genjeshtar qe do te fitonte zgjedhjet dhe e pa se cfar mori e cfar do te mari me von,po kaq cipe plasur te jete burri.

 14. Franc says:

  Titi pazaret se te ngordhi Mona.Mblidh dhe rrobat e ndera mos i ze shiu o kukulla e familjes Meta o burri me legen i politikes.

 15. servanti says:

  O DON VASILLIOS SHKO TE SANCO PANCO YT, THERRISNI DHE DULQINJEN E PIRDHNI TE TRE SA TE TE DONI SE KETEJ NUK JU DEGJON NJERI

 16. Mihali says:

  Pse e kritkoni Petin aq di aq ben,ato porosi qe I jep Iliri nga presidenca nepernjt Monikes i lexon si robot.
  Ka edhe nje te drejt Titua jon,per te qeverisur me I miri ishte ILIRI see dinte te qeveriste me bllok ne dore,shqiptaret e njohinmir nga vidjoja e par me ze dhe me figure dhe kjo eshte deshmia me e madhe qe ILIRI i Tito’s qeveriste shume mire me ndihmen e monikes.
  Per kete tregojne rezultatet ne Pune,si vjedhja e floririt ne Krab,krijimi I nje pasurie maramendse,me dhjetra ap.ne Tiranë,vile madheshtore ne bregdet,me 8 dhoma,7 banjo(1 per qenin,1 per macen,1 per gjarpern monik, dhe nga nje per te tjeret.
  Shkurt suksesin me te madhe e ka dhen duke siguruar nje fitim nga kerkesa per 700 mij Ever €.
  Kontribut te madhe ka dhen e dhe TITUA per te mbrojtur Ilirin dhe per kete meriton edhe nje dekorat nga President. Doni me per petin?

 17. qirjes says:

  Qirjes Vasillaqiu. U lodhe o burri i dheut dhe e le Monen ne hije. Megjithate, ajo i ka pese pare mend me shume se ty sepse e mbylli sqepin kur i dhuruan shqiptaret dhjetra sharje dhe ofendime per sulmin ndaj qeverise se re. Tani te perdor ty se qen rrugesh i tredhur dhe ben gam gam e s’te pjerdh njeri.

 18. Devolliu says:

  O Titi, o lolo burrë; sa di ti, EDIT i di bytha. O kaqol; kujdes se ka përr të të rrafur përsëri ajo bythëmadhja Kryemadhi !

 19. lili says:

  qeveri turistike§
  Best comment of the day!

 20. Arben Duka says:

  Je kërriç i lindur, Shpejt bëhesh gomar, Nga koka e trupi, Më ngjan porsi k•r.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *