“Hesht ose ik”, Berisha gjen autorët e kërcenimeve për Artan Fugën: Ju tregoj kush janë

Sali Berisha ka reaguar pas kërcenimit të akademikut Artan Fuga.

Përmes një statusi në faqen e tij në Facebook, Berisha shkruan se ka mundur të gjejë autorët e kërcënit dhe sipas informacioneve të tij nuk ka ardhur as nga Shullazi dhe as nga Akademia e Shkencave, por nga zyra e Noriegës (Ramës).

Berisha shkruan se Fuga është zë i fuqishëm dhe i pavarur në interes të publikut.

Statusi i Berishës

Ultimatumi ndaj akademikut Artan Fuga eshte mesazhi i narko-shtetit per mbare intelektualet e vendit:

– Konformohuni ose Largohuni!!

Te dashur miq, akademiku Artan Fuga ka informuar dje publikun se ate, pas nje letre qe i ka derguar Akademise se Shkencave, e kane kercenuar me ultimatumin mafioz:

“Hesht ose and ik”!Profesor Artan Fuga eshte sot zeri me i fuqishem dhe me i pavarur i botes akademike te vendit qe ndane karrieren e tij akademike mes universiteteve te Tiranes dhe Parisit.

Ai, me veprimtarine, editorialet, publicistiken, ne permbushje te misionit te intelektualit eshte nje avokat i fuqishem dhe i pamposhtur e i pavarur i ineteresit publik!

Ultimatumi stalinist mafioz kunder tij eshte ultimatum ndaj mbare intelektualeve te vertet te ketij vendi, te cilet ose duhet te ulin koken dhe te heshtin ose duhet te qerohen.

Kesaj radhe, ky ultimatum nuk u dha nepermjet Shullazit per garen per nje post por u dha per fjalen e lire, shprehjen e lire te mendimit, per lirine akademike, dhe, ata qe e porositen kete jane xhelat te vertet te lirise se shprehjes se mendimit, jane armiq te eger te intelektualit avokat dhe rolit e misionit te tij.

Nje ultimatum i tille i pashembullt nuk mund te jete, pavaresisht nga gjurmet, veper e Akademise as dhe e stafit te Universitetit Kristaq Rama, me te cilet Prof Fuga ka patur polemika dhe kundershtira.

Ky ultimatum, sipas frymes duket se eshte veper e Norieges dhe zyres se tij.

Duke shprehur solidaritetin tim te plote me profesor Artan Fugen dhe denuar me ashpersine me te madhe ultimatumin stalinist, mafioz te pushtetit ndaj tij, i bej thirrje prokurorit te pergjithshem te hetoje me perparsi kete krim te shemtuar, kete akt te rende ndaj botes intelektuale dhe demokracise, sikunder paralajmeroj Edi Ramen se heshtja jote ndaj ketij kercenimi stalinisto-mafioz deshmon se ti vet nuk je dore jashte por duket se qendron si porosites i ketij ultimatumi, dhe se per çdo cenim te prof. Fuges do te pergjigjesh personalisht me çdo gje qe meriton

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në ““Hesht ose ik”, Berisha gjen autorët e kërcenimeve për Artan Fugën: Ju tregoj kush janë”

 1. DINGO says:

  Pershendetje Doktor,
  Vendi ishte me mire me ty kete e tregojne faktet.edhe vizat ti i hoqe edhe ne Nato ti na fute.merr partine dhe rrezoje Psikopatin se vjen era Qen komunisti.

  1. AMY says:

   vete berisha ja ka bere mesazhin atij fuge psikopatit, berisha edhe shef i Sigurimit te lish qene nuk do kishte kaq informacion, Por ky perserit ato qe ka bere, kur u vra Azem Hardari ky ishte brenda ne zyre dhe ju tha njerezve te vet e vrane azemin, pa e pare, sepse e dinet qe do vritej !!, dhe tani akuzon te tjere pa lidhje, kur mund te jete vete organizatori i atij mesazhi, Harron berisha kush eshte, nje kriminel per kete popull, qe edhe vdekjen e ka pak.

  2. J says:

   Hajde dru me prej or taj !!!

  3. Adrian says:

   Mire heqjen e vizane, pome kete NATOn cfare fitove ti o kole bosh?

 2. une says:

  I lutem Z. Mero Baze te jete i kujdes-shem ne drjtim te Berishes dhe njerzve qe mbron!

 3. Hila says:

  Basi kujtusi, ky eshte Sali kriminneli .

 4. eli-tiv says:

  …saliu nuk ka nevoje te kerkoje autoret…ai i di pa kerkuar…bile po ta pyesi ai di edhe c’do te ndodhi ne te ardhmen…ai ska nevoje te njohe lajmin…ai “e prodhon vete ate”…..Nuk na dha me 21 janar…disa variante…e per cdo variant jepte siguri max..???!!! fatkeqesi per ata qe mbeshtesin saliun….halli i madh i ka zene…

 5. Sali Bisha says:

  Hajde edhe nje here o Sali hajduti,krimineli, vishi perseri nenat e ketij brezi te sotem me te zeza, ashtu sikur ja u thave lotet, e shpirtin nenave ne kohen tende te ndyre, lulezoi perseri Piramidat, lere kete budalla popull qe te do perseri pa shtepi e katandi,…keshtu e do ky milet, me ty ne krye, zeni, faqedjegmja goca jote hajdute gite, dhenderrucat, supermbesat, etj….fitojne, populli ngelet me gisht…ne b….th…..

 6. ladi says:

  Ky e beri akademik Artan karin dhe tani bejne zhurme gjoja e kercenuaka.Po kush e dhjet ate lesh akademik,nipi i tij Endri?Ata jane nje canak.Nuk bie rrufeja ne halet o sali trapi

  1. Zylfo Basha says:

   Mos ta ka thene gruaja apo mami qe Artani eshte Kar? Eh more Lad KARI, je ne fakt nje koke loqe, se per kar nuk te numuron njeri. Hyn ne kategorine e bileve, statusi fiziko kimi te fishkura.

 7. Plepsi says:

  Qeveria e re po instalon ligjin dhe shtetin. Kjo nuk i pelqen opozites pseudodemokrate dhe dishepujve te saj komuniste.
  Rruga drejt Evropes nuk behet me mentalitet kanuni malsie o doktor kriminel femijesh, perdhunues me jake te bardhe dhr kollare.
  Iku koha juaj or pleq te dalldisur komuniste terroriste. Lini brezin e ri te ndertoje vendin e tyre. Ju jeni te krimbur, te kalbur koke e kembe. Mbani era kufome. Nuk lahen.kurre mekatet tuaja. Ikni me vrap se populli nuk do me surreter te kalbur pleqsh.
  Mallkimi i nenave qe ju vrave femijet do te ndjeke per breza me rradhe.

 8. O Sali po te dhimset dhenderri i Petraq Pojanit qe te fshinte nga Sigurimi i shtetit kur ishe ne Paris e takoje agjentet e UDB-se.Pse kur sulmon Endri Fugen e quan nip bllokmeni e Artanin nuk e quan bir bllokmeni.Me sa kute mat ti Sali.Ik o vrrome se keshtu e mbroni ju ish komunistaet njeri tjetrin.Te dy jeni si ti si Artani pleq te rrjedhur e cmirezinj.

 9. Drejtesia says:

  Ik ore bajge e ndyre.

 10. Ledio says:

  Mos shko per gjueti Artan se do pesosh fatin e Trebickes, Brocit, Zhulalit, Spahis, Arbnorit,Gazidedes, Olldashit, Pashkos e me rradhe. Sali Berisha eshte “Black Mamba ” e PD edhe komplet popullit shqiptar.

 11. luli i vocer says:

  o Dingo , o qeni dingo ,pseudonimin e ke zgjedhur sakte .Dingo qeni llapaqeni , te dhjefsha ty dhe doktorin , doktor degjuam dhe doktor nuk pame , por pame nje hajdut , nje kriminel ,nje servil i pashembull i komunizmit qe tere shoket e tij i rasi brenda ne emer te komunizmit tradhetar ndaj vendit kombit dhe shokeve te tij ne te njejten parti , nje karierist , nje lekist te pa shembullt dhe te pangopur , po ik o lamashi dingo, ik, lepija bythen Sales , ik or palaco ,zor se do gjesh njeri me kaq karakteristika negative . Per cfar komunizmi shkruan or rocke , po kish komunist me te flakte se padroni yt or langaraq ??? kur takoi E,Hoxhen per here te pare nuk lau doren per 2 jave , po ik ore zhuls veriu , shiko nje here teseren e Sales si eshte mbushur plot me vula pagimi ne kohe te sakte dhe i paguante kuotat i pari dhe mburej . Na tregon dingua doktorin , meqe te futi ne nato , dhe na e kujton , te kujtojme dhe ne : 21 janarin, gerdecin , kufirin detar te dhene me koken e tij tek fqinjet , dhe do ta shikosh sa keq na ka ngateruar me ta , do ta shikosh or qor muti qe fqinjet do vendosin veton kur ti dhe une te jemi kantidate te marim antaresimin si europiane , atehere do ta kuptosh o i peshtire sa patriot qe Sala ,po ku ke tru ti ore konosh i sales te mendosh , ti di vetem te lepish clodhem une me ty o kric gomari ti je nje bythlepires qe s heq dore kollaj nga zakoni , vazhdo o dingo o qeni dingo lepij se mire e ke

 12. ladi says:

  O zylfo bisha o pjelle endonje mitre te shqyer.po ti qenke me kar se profesori yt mos je pjelle e atij profesor karit dhe mamase tende miter shqyer?

 13. ladi says:

  Zylfo Basha mos je hibrid i profesor karit me mitren e qelbur dhe te shqyer te mamas tende

 14. Edheune says:

  Fakti qe kete burin e cadres e mbron njeriu me pergjegjes per cka ka shkuar keq ne Shqiperi tregon edhe nje here se eshte njeri i lig. Ne te kunderten te dale e ti thote Saliut, mos me mbro se me ben me pis nga sa jam.
  Intelektualet e ndershem rine larg politikaneve te sotem dhe sidomos atyre qe u eshte ngjitur ky Artani

 15. Korçari says:

  O Sali; o kriminel, o hajdut, o tradhtar i Kombit; Populli të don të varrur në Sheshin “Skënderbej”.

 16. MONIKA - NEPERKA PIKA-PIKA says:

  Mjafton vetem te shohesh se kush i del ne mbrojtje Artan Fuges ,
  per te kuptuar se cili eshte ai ne te vertete !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *